Постанова від 28.02.2020 по справі 593/1012/19

Справа № 3/593/144/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" лютого 2020 р. СУДДЯ Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В. М. розглянувши матеріали, які надійшли від Бережанського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки та жительки АДРЕСА_1 ,

за ч.3 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

09 липня 2019 року відносно громадянки ОСОБА_1 в с. Жовнівка складено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР 18 095945, а саме, що 19.06.2019 року о 23 год. 00 хв. ОСОБА_1 , ухилилась від виконання своїх батьківських обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме не забезпечила виховання його в дусі поваги до прав та свобод інших людей, як це передбачено ст. 150 Сімейного кодексу України. Внаслідок чого 19.06.2019 р. о 23 год. 00 хв. ОСОБА_2 , перебуваючи по вул. Центральній с. Рибники шарпав за одяг та наносив удари ОСОБА_3 , оскільки дії ОСОБА_2 , містять ознаки правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП однак він не досяг віку, після якого наступає адміністративна відповідальність (16 років). Дії ОСОБА_1 кваліфіковані ДОП Бережанського ВП ГУНП України в Тернопільській області к-н. поліції ОСОБА_4 за ч.3 ст.184 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності на розгляд справи про адміністративне правопорушення не з'явилася.

Ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з ч.1,2 ст. 7 та ст. 245 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання принципу законності; завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ч.1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Розгляд справ про адміністративне правопорушення врегульовано главою 22 КУпАП, де в ст. 279 КУпАП встановлено, що розгляд справи розпочинається з представлення посадової особи, яка розглядає дану справу. Посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.

Виходячи з системно-логічного тлумачення вказаних норм законодавства, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на підставі протоколу про адміністративне правопорушення в межах, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, шляхом перевірки за допомогою доказів, доданих до справи про адміністративне правопорушення, наявності відомостей, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення та встановлення в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, що зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення.

Ст. 173 КУпАП передбачено відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Ч.3 ст.184 КУпАП передбачено відповідальність за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 1734 цього Кодексу.

Ч.1 ст. 184 КУпАП передбачено відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Таким чином, за ч.3 ст. 184 КУпАП може бути притягнуто до адміністративної відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 1734 цього Кодексу.

В матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_2 , оскільки до протоколу про адміністративне правопорушення не додано відомостей, які підтверджують родинні відносини між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , так-як відомостями, які підтверджують родинні відносини є акти цивільного стану, лише копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 , де матір'ю останнього вказано ОСОБА_5 не достатньо для підтвердження того, що особа яка притягається до адміністративної відповідальності є матір'ю ОСОБА_2 . Окрім цього в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні відомості, що ОСОБА_2 було вчинено дії, які містять склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП, за винятком досягнення особою, яка вчинила такі дії віку з якого настає адміністративна відповідальність, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні посилання, що своїми діями ОСОБА_2 порушив громадський порядок і спокій громадян.

Виходячи з наведеного ОСОБА_1 не може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 184 КУпАП, - а тому провадження по справі слід закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, оскільки такі відомості відсутні в протоколі про адміністративне правопорушення.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 7, 184, 245, 254, 247, 279, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 184 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 184 КУпАП, - відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: