Постанова від 06.03.2020 по справі 569/2593/20

Справа № 569/2593/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2020 року м. Рівне

Рівненський міський суд в особі судді Сидорука Є.І., з участю прокурора Бабича О.А., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду протокол про вчинення правопорушення, пов"язаного з корупцією відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді головного бухгалтера КП «»Рівненський міський трест зеленого господарства», рнокпп - НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 172 - 6, ч. 1 ст. 172 - 6, ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП, -

Права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП роз'яснені, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 67 від 13 лютого 2020 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Комунального підприємства (далі-КП) «Рівненський міський трест зеленого господарства», являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадовою особою юридичної особи публічного права, суб'єктом на яку поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Згідно протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 68 від 13 лютого 2020 року, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка припиняє діяльність на посаді головного бухгалтера Комунального підприємства (далі-КП) «Рівненський міський трест зеленого господарства», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом на яку поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 69 від 13 лютого 2020 року, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність посадової особи юридичної особи публічного права на посаді головного бухгалтера Комунального підприємства (далі-КП) «Рівненський міський трест зеленого господарства», відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», являється суб'єктом на яку поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності посадової особи юридичної особи публічного права, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин є можливим об'єднати адміністративні матеріали №569/2593/20, 569/2596/20 та №569/2598/20 в одне провадження та розглядати одночасно, присвоївши №569/2593/20.

В судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення корупційного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялась. Додатково пояснила те, що вказане правопорушення вчинила не навмисно, просила суд обмежитись усним зауваженням щодо неї.

Прокурор у судовому засіданні повністю підтримав обставини викладені у протоколах про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , вважає, що вони складені правомірно, просив застосувати до останньої стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Відповідно до наказу по КП «Рівненський міський трест зеленого господарства» від 09.11.2015 №60к, ОСОБА_1 з 10.11.2015 призначено на посаду головного бухгалтера.

Відповідно до наказу по КП «Рівненський міський трест зеленого господарства» від 02.03.2018 № 11к, ОСОБА_1 з 05.03.2018 звільнено з посади головного бухгалтера.

Частиною 3 статті 65 Господарського кодексу України визначено, що головний бухгалтер підприємства є посадовою особою цього підприємства.

Відповідно до статтей 1, підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, є суб'єктом декларування.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Згідно Правил заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Тобто, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік в термін до 00:00 год. 01.04.2018.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік о 14:20 год. 04.02.2020.

Матеріалами проведеної перевірки (поясненнями ОСОБА_1 , інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування") встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, несвоєчасно без поважних причин.

Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу II рішення НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2018 по 05.03.2018, в термін до 00:00 год. 06.03.2018.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2018 по 05.03.2018, типу "перед звільненням" о 14:18 год. 04.02.2020.

Матеріалами проведеної перевірки (поясненнями ОСОБА_1 , інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування") встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2018 по 05.03.2018, типу "перед звільненням", несвоєчасно без поважних причин.

Окрім того, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності посадової особи юридичної особи публічного права (за 2018 рік), в термін до 00:00 год. 01.04.2019.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності посадової особи юридичної особи публічного права (за 2018 рік), типу "після звільненням" о 14:19 год. 04.02.2020.

Матеріалами проведеної перевірки (поясненнями ОСОБА_1 , інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування") встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності посадової особи юридичної особи публічного права (за 2018 рік), типу "після звільнення", несвоєчасно без поважних причин.

Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті є особи, які, відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України Про запобігання корупції", зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, головний бухгалтер КП «Рівненський міський трест зеленого господарства» ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП, передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік о 14:20 год. 04.02.2020; за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2018 по 05.03.2018, типу, «перед звільненням» о 14:18 год. 06.02.2020 та після припинення діяльності посадової особи юридичної особи публічного права (за 2018 рік), типу "після звільнення" о 14:19 год. 04.02.2020.

За наведених обставин, суд приходить до висновку, що своїми діями головний бухгалтер КП «Рівненський міський трест зеленого господарства» ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. А також ОСОБА_1 в судовому засіданні не довела поважність причин пропуску строку подання декларацій, який суд враховує при винесенні рішення, у зв'язку з чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім визнання винуватості, вина ОСОБА_1 підтверджується долученими до матеріалів справи доказами, в тому числі протоколами про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №№ 67, 68, 69 від 13 лютого 2020, відомостями Реєстру НАЗК та сукупністю інших письмових доказів, наявних у матеріалах справи.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно вимог ч. 2 ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Пунктом 28 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від 23грудня 2005року №14«Про практикузастосування судамиУкраїни законодавствау справахпро деякізлочини протибезпеки дорожньогоруху таексплуатації транспорту,а такожпро адміністративніправопорушення натранспорті» звертаєтьсяувага судівна те,що у ст. 34 КпАП перелік обставин, які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, не є вичерпним, суддя при накладенні адміністративного стягнення може визнати пом'якшуючими й інші обставини, не передбачені цією статтею. Перелік обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення (ст. 35 КпАП), навпаки, є вичерпним, тому суддя не вправі посилатись у постанові як на обтяжуючі і враховувати при накладенні стягнення обставини, не передбачені законом.

При вирішенні питання про відповідальність ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, а саме те, що своїми діями не завдало збитків державним або суспільним інтересам, правам і свободам громадян, шкідливих наслідків внаслідок його вчинення не настало; дані про особу правопорушника те, що до адміністративної відповідальності притягується вперше, повне визнання своєї вини та щире розкаяння.

Статтею 22 КУпАП встановлено, що при малозначностi вчиненого адмiнiстративного правопорушення суд може звiльнити порушника вiд адмiнiстративної вiдповiдальностi та обмежитися усним зауваженням.

Враховуючи вищевикладене, дії ОСОБА_1 належить розцінювати як малозначні, тобто, відповідно до ст. 22 КУпАП, такі, що дають достатньо підстав звільнити її від відповідальності за вчинення правопорушення, з проголошенням усного зауваження та закрити провадження у справі на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП.

Керуючись ст. 22, ч. 1 ст. 172-6, 284 КУпАП, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172 - 6, ч. 1 ст. 172 - 6, ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП, та обмежитись оголошенням усного зауваження.

Провадження у справі закрити.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.

Суддя Рівненського міського суду Сидорук Є.І.