Справа № 569/3348/20
06 березня 2020 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Головчак М.М., розглянувши справу, яка надійшла з Управління патрульної поліції в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
- за ст. 173 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16 лютого 2020 року серії АА 054581, складеного інспектором роти №1 батальйону УПП в Рівненській області, 15 лютого 2020 року, близько 23 год. 15 хв., по АДРЕСА_2 ОСОБА_2 вчинив дрібне хуліганство, а саме нецензурно лаявся, образливо чіплявся, шарпав за одяг ОСОБА_3 , чим вчинив дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 173 КУпАП як дрібне хуліганство.
ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП не визнав, про що подав письмові заперечення. Вказав, що хуліганських дій відносно ОСОБА_3 15.02.2020 року він не вчиняв. Зазначив, що був зупинений працівниками охоронної служби ГШР ПП Охоронний комплекс і з ним було вчинено конфлікт гр. ОСОБА_3 та гр. ОСОБА_4 , хоча у справі наявні пояснення лише гр. ОСОБА_3 . Окрім того, протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог КУпАП, не враховано його пояснень, не роз"яснено права та обов"язки.
Просив провадження у справі закрити за відсутністю в його діях події в складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Стаття 173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері громадського порядку, а об'єктивна сторона полягає у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому ставленні до громадян та інших діях, що порушують громадський порядок та спокій громадян.
Вказане правопорушення характеризується виключно умисною формою вини.
При цьому, обов'язковою ознакою складу правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП є хуліганський мотив.
Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення серії АА 054581 від 16.02.2020 року, ОСОБА_2 нецензурно лаявся, образливо чіплявся, шарпав за одяг ОСОБА_3 , чим вчинив дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Однак висловлювання нецензурних слів під час сварки або конфлікту утворює дрібне хуліганство лише за умови наявності хуліганського мотиву, тобто внутрішнього спонукання особи порушити не тільки громадський порядок, але й проявити неповагу до суспільства чи окремої особи без вагомих на те причин, що в даному випадку відсутнє.
Доказовою базовою щодо вчинення даного адміністративного правопорушення є письмові пояснення ОСОБА_5 від 15.02.2020 року про порушення ОСОБА_1 громадського порядку 15.02.2020 року, вживання нецензурної лайки, шарпання за формений одяг.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями статей 251 та 252 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Разом з тим, у матеріалах справи, окрім пояснень ОСОБА_3 , відсутні будь-які докази наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Оскільки матеріали справи про адміністративні правопорушення не містять належних та достатніх доказів, якими доводиться вина ОСОБА_1 , провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу правопорушення.
На підставі ст. 173 КУпАП, керуючись ст. 247, 294 КУпАП, суд,
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського
міського суду М.М.Головчак