Справа 2-а-2478/11
Номер провадження 6-а/556/28/2020
про заміну сторони правонаступником
05.03.2020 року.
Володимирецький районний суд Рівненської області в складі судді Іванків О.В.,
при секретарі Кньовець Н.П.,
розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про заміну сторони правонаступником,-
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду із заявою, у якій просять допустити заміну первісного позивача по адміністративній справі 2-а-2478/11 ОСОБА_3 на них, як спадкоємців.
В обґрунтування поданої заяви зазначили, що Володимирецьким районним судом постановою від 01.09.2011 року, позовні вимоги ОСОБА_3 про присудження на її користь пенсійних виплат було задоволено. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 померла. Вони є спадкоємцями та прийняли спадщину, яка складається з невиплаченої померлій доплати до пенсії. Просять заяву задовольнити.
У відповідності до ч.3 ст.194 КАС України суд розглядає заяву в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.
Судом встановлено, що постановою Володимирецького районного суду від 01.09.2011 року позов ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі про стягнення недоплачених коштів, задоволено частково.
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що свідчить свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 .
Згідно свідоцтв про право на спадщину за заповітом, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 є спадкоємцями майна ОСОБА_3 , яка складається з невиплаченої суми коштів нарахованих на ім'я ОСОБА_3 згідно постанови Володимирецького районного суду від 01.09.2011 року справа №2-а-2478/11.
У відповідності до статей 1216, 1227 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності входять до складу спадщини.
Таким чином, заявники ОСОБА_1 , ОСОБА_4 Р. ОСОБА_5 є правонаступниками ОСОБА_3 ..
Згідно зі ст. 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
З врахуванням викладеного, суд вважає за можливе замінити позивача ОСОБА_3 її правонаступниками Дзензюр ОСОБА_6 ., Дуляницькою Р.В..
Керуючись ст. 52,ч.2 ст.256, ч.1 ст.295 КАС України, суд,
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про заміну сторони правонаступником задовольнити.
Замінити первісного позивача ОСОБА_3 на її правонаступників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У відповідності до п.15.5) розділу VIII Перехідні положення КАС України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя: Іванків О.В.