543/168/20
3/543/61/20
10.03.2020 селище Оржиця
Суддя Оржицького районного суду Полтавської області Гришко О.Я., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Оржицького відділення поліції Лубенського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки сел. Оржиця, Оржицького району Полтавської області, жительки АДРЕСА_1 , не працюючої, реєстраційний номер облікової картки платника податків суду невідомий, до адміністративної відповідальності протягом року не притягалася,
за ч. 3 ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення
До Оржицького районного суду Полтавської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГР №245211 від 16.02.2020 року відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що остання є матір'ю неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , учня 8 класу опорного закладу «Оржицька ЗОШ», який є учасником навчального процесу та скоїв булінг, а саме 06.02.2020 року у школі завдав шкоду фізичному здоров'ю іншого учасника навчального процесу, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та в період часу з липня 2019 року по лютий 2020 року систематично завдавав шкоди псих. здоров'ю потерпілого шляхом словесних образ, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 173-4 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Проте, суддя позбавлений можливості виконати зазначені вимоги закону.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннями ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), таким чином, в разі неправильного складання такого протоколу, матеріали адміністративної справи необхідно повернути органу, який його склав, для належного (додаткового) оформлення.
Встановлено, що у протоколі не зазначений перелік конкретних систематичних діянь, які є типовими ознаками булінгу (цькування).
Таким чином, суддя позбавлений можливості об'єктивно з'ясувати обставини вказаної справи.
За таких обставин вважаю, що протокол необхідно повернути на додаткове оформлення в ході якого необхідно усунути вищезазначені недоліки.
Керуючись ст. ст. 7, 252, 254, 255, 256, 283 КУпАП, -
Повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 173-4 КУпАП Оржицькому відділенню поліції Лубенського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області для належного оформлення та для виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя