пСправа № 375/263/20 Провадження № 3/375/103/20
06.03.2020 суддя Рокитнянського районного суду Київської області Литвин О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Рокитнянського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м.Київ) щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , номер картки платника податків НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 29155111/Д1/6 від 06.01.2020 відносно ОСОБА_1 в тім, що він не сплачує аліменти більше 6-ти місяців і борг станом на 01.01.2020 становить 89148,83 грн, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Будучи викликаним до суду, ОСОБА_1 не з"явився, пояснень не надав.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення № 29155111/Д1/6 від 06.01.2020, матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.1 ст.183-1 КУпАП слід закрити за відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, виходячи з наступного.
Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб"єктом правопорушення, всіх обов"язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Так, ч. 1 ст.183-1КУпАП передбачає несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
З об'єктивної сторони, адміністративний проступок характеризується бездіяльністю, яка полягає у невиконанні особою свого обов'язку по сплаті аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї. При цьому для утворення складу правопорушення є обов'язковим настання суспільно шкідливих наслідків у виді виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Визначення періоду і розміру заборгованості здійснюється державним виконавцем, у провадженні якого перебуває відповідне виконавче провадження.
З протоколу про адміністративне правопорушення і прикладеного до нього розрахунку видно, що ОСОБА_1 ставиться в провину несплата аліментів за період з липня по грудень 2019, з якого вбачається, що частково заборгованість в серпні 2019 було погашено.
З протоколу про адміністративне правопорушення та доданого до нього розрахунку вбачається, що ОСОБА_1 ставиться в провину несплата аліментів за шість місяців, а саме з липня по грудень 2019 на загальну суму 10528.00грн. Позаяк, сума відповідніх платежів по аліментах за шість місяців у вказаний період становить 12528.00 грн.
Згідно вимог ст. 183-1 КУпАП притягнення до адміністративної відповідальності за несплату аліментів стане можливим тільки у випадку несплати аліментів після спливу не менше 6 місяців.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З огляду на наведене та досліджені докази, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.
У відповідності п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 183-1, п.1 ст.247, 252, 284 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляції через Рокитнянський районний суд Київської області.
Суддя О.В.Литвин
Постанова набуває законної сили ____________