Справа № 686/3923/20
Провадження № 3/686/1754/20
25 лютого 2020 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бондарчук В.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його представника - адвоката Терлича В.Г., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
25 лютого 2020 року представником особи, яка притягається до адміністративної відповідальності було заявлено клопотання про повернення матеріалів про адміністративне правопорушення для доопрацювання, яке було обґрунтовано тим, що у всіх них було зазначено як потерпілу керуючу магазином «SPAR» №88 ТОВ «Продесбуд» ОСОБА_2 , а понятими кухар магазину «SPAR» ОСОБА_3 , пекар магазину «SPAR» ОСОБА_4 . Адвокат ОСОБА_5 обґрунтовуючи своє клопотання також посилався на невідповідність складених протоколів вимогам ст.256 КУпАП та «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої Наказом МВС України №1376 від 06.11.2015 р., зокрема, що формулювання обвинувачення не відображають усіх ознак правопорушення, передбаченого ч.1 ст.51 КУпАП, відсутні відомості про те, що особи, які складали протоколи уповноважені на їх складання, не зазначено у протоколах про те, що в якості доказів надаються відеозаписи, які долучені до справи. Матеріали не містять доказів про наявність будь яких відносин між ОСОБА_2 та ТОВ «Продесбуд».
ОСОБА_1 , клопотання свого представника підтримав.
Заслухавши пояснення учасників справи, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення визначені ст.256 КУпАП та Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України №1376 від 06.11.2015 року.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 приходжу до висновку, що хоча деякі протоколи про адміністративні правопорушення дійсно містять недоліки, однак вважати їх суттєвими та у зв'язку із чим повернути відповідні матеріали про адміністративне правопорушення на доопрацювання підстав не вбачаю.
Керуючись ст.ст.246, 278 КУпАП, -
постановив:
В задоволенні клопотання адвоката Терлича В.Г. про повернення справи про адміністративне правопорушення уповноваженим посадовим особам Південно-Західного ВнП Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області, які склали протоколи про адміністративне правпорушення за ч.1 ст.51 КУпАП стосовно ОСОБА_1 відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: