Справа №461/847/20
04 березня 2020 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р.,
з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Годяк Максима Івановича, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з УПП у Львівській області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, з вищою освітою, працюючого на посаді начальника служби військової частини НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 130 КУпАП ,-
ОСОБА_1 20.01.2020 о 16 годині 00хвилин у м. Львові на пр. Шевченка, 27 керував транспортним засобом КІА CERATO д.н.з. НОМЕР_2 у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законом порядку на місці з використанням технічного засобу DRAGER № 0257, тест 975 у присутності двох свідків, результат - позитивна проба - 0,56 % проміле, чим порушив п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 просив суд передати його на поруки трудовому колективу.
Згідно з п.2.9 (а) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порядок проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння регламентуєтьсяст.266 КУпАП та Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 року № 1452/735, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року за № 1413/27858 (далі Інструкція).
Відповідно до ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Відповідно до пункту 6 розділу І Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться, зокрема, поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується протоколом про адміністративне правопорушення та іншими матеріалами справи, які знаходяться в об'єктивному взаємозв'язку між собою.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, дослідивши інші матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Під час розгляду справи, суду подано клопотання заступника командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 про передачу матеріалів адміністративної справи відносно офіцера ОСОБА_1 на розгляд трудового колективу військової частини. Мотивуючи клопотання тим, що 29.02.2020 зборами трудового колективу військової частини прийнято рішення про звернення до Галицького районного суду міста Львова з клопотанням про передачу матеріалів адміністративної справи на розгляд трудового колективу військової частини.
Також до матеріалів справи долучено: протокол загальних зборів трудового колективу військової частини НОМЕР_1 від 29.02.2020, службову характеристику, копію посвідчення учасника бойових дій.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Разом з тим, з урахуванням вимог ст. 33 КУпАП, характеру вчиненого правопорушення та особи порушника, ступеня його вини, його об'єктивне відношення до скоєного, приходжу до висновку, що дане правопорушення не призвело до тяжких наслідків, а тому вважаю допустимим застосування ст. 21 КУпАП.
Відповідно до ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Вважаю, що попереджувальних цілей щодо ОСОБА_1 можливо досягти без застосування адміністративного стягнення. Застосуванням такого заходу як громадський вплив, буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобігання вчинення нових правопорушень із звільненням його від адміністративної відповідальності у відповідності до вимог ст. 21 КУпАП.
Враховуючи наведене, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу військової частини повідомити Галицький районний суд м. Львова про результати розгляду даних матеріалів не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів.
Керуючись ст.ст. 21, 33, 130 ч.1, 283, 284 КУпАП , суддя , -
звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 передати на розгляд трудового колективу військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ) для вирішення питання про застосування до ОСОБА_1 заходу громадського впливу.
Зобов'язати заступника командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 про прийняте рішення повідомити суд у десятиденний строк з дня отримання матеріалів.
Справу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через місцевий суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О.Р. Юрків