Справа № 761/615/20
Провадження № 1-кс/761/1177/2020
13 лютого 2020 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши в рамках досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № №42016101100000207, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.06.2016 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 ,-
Старший слідчий СВ Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором ОСОБА_4 , згідно якого просить надати старшому слідчому СВ Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , прокурору Київської місцевої прокуратури №10 ОСОБА_4 , прокурору Київської місцевої прокуратури № 10 ОСОБА_5 , тимчасовий доступ до документів, які містяться в реєстраційній справі в паперовій формі та в електронній форміоб'єктів нерухомого майна за реєстраційним номером: 1735802480000, з можливістю вилучення копій, у тому числі шляхом друку таких документів за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру, що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання мотивує тим, що у провадженні СВ Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження №42016101100000207, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.06.2016 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.
Процесуальне керівництво по кримінальному провадженню №42016101100000207 здійснює ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що Департаментом земельних ресурсів відповідно до Порядку здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель м. Києва, затвердженого рішенням сесії ІНФОРМАЦІЯ_4 від 25.09.2003р. №16/890, ст. ст. 187, 189 Земельного кодексу України проведено обстеження земельної ділянки на АДРЕСА_2 , обліковий код: 91:105:027, за результатами якого складено Акт обстеження земельної ділянки №16-0805/10 від 27.04.2016, яким встановлено наступне. Здійснено обстеження земельної ділянки по АДРЕСА_2 , обліковий код: 91:105:027. Відповідно до даних міського земельного кадастру, земельна ділянка площею 11, 3970 га (обліковий код 91:105:027) на АДРЕСА_2 на підставі технічного звіту по встановленню зовнішніх меж землекористування обліковується за Національною телекомпанією України. За поданням Департаменту земельних ресурсів рішення щодо передачі зазначеної земельної ділянки у користування чи власність ІНФОРМАЦІЯ_5 не приймала. Документи, що посвідчують право власності чи користування на зазначену земельну ділянку у ІНФОРМАЦІЯ_6 не зареєстровано. Під час обстеження встановлено, що на зазначеній земельній ділянці огородженій парканом розташовані будівлі та споруди ІНФОРМАЦІЯ_7 . Також, встановлено, що на частині вказаної земельної ділянки орієнтованою площею 0,35 га огородженій парканом розташовано двоповерхову будівлю та споруди телевізійної інфраструктури (суб'єкт господарювання - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код НОМЕР_1 ) документи, що посвідчують щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд) відсутні. За результатами обстеження вбачаються ознаки самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_1 ) є ОСОБА_6 .
Допитаний в якості свідка ОСОБА_6 повідомив, що працював на посаді директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » з травня 2001 року. 27 грудня 2006 року між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та Регіональним відділенням ІНФОРМАЦІЯ_9 був укладений договір оренди частини приміщення № 189 першого поверху будівлі АДРЕСА_2 , що знаходилося на балансі Національної телекомпанії України. Приміщення перебувало в оренді до 29 вересня 2011 року. За цією адресою біля будівлі ІНФОРМАЦІЯ_7 було сміттєзвалище. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » розглядало можливість прибирання цієї території та розміщення на ній супутникового комплексу. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » звернулось до ІНФОРМАЦІЯ_4 з заявою про виділення землі в оренду на 10 років під будівництво супутникового комплексу. 8 січня 2008 року ІНФОРМАЦІЯ_10 була надана згода Д-3723 на розроблення документації із землеустрою. 29 січня 2008 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » був укладений договір з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » по виконанню робіт з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Технічна документація була розроблена, але проект землеустрою необхідно було погодити з сусідніми землекористувачами. З усіма сусідами вдалося погодити проект землеустрою, окрім ІНФОРМАЦІЯ_7 . Так як ці переговори з телекомпанією тривали довго, то «Поверхность» неодноразово зверталась до міськради за продовженням термінів дії згоди на розробку технічної документації. ІНФОРМАЦІЯ_12 Листом від 23 березня 2009 року № 05-532/1427 повідомило, що згода на розроблення документації із землеустрою від 8 січня 2008 року зберігає чинність до 14 жовтня 2010 року. За цей час « ІНФОРМАЦІЯ_8 » вивезла сміття, яке перебувало на цій ділянці, але погодження меж від телекомпанії так й не було отримано. В січні 2019 року ОСОБА_6 було звільнено з посади директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Крім того, до протоколу допиту додав Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державних іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, який підтверджує те, що та повідомив, що він не має ніякого відношення до будівель, які розташовані за адресою: АДРЕСА_3 , в тому числі, як директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державних іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, власником нежитлової будівлі загальною площею 885, 5 кв.м. (літ. А -749,8 кв.м.; тех. будівля літ. Б - 65,9 кв. м.; електрощитова літ. В -59,5 кв. м; КПП літ. Г - 10,3 кв. м.) за адресою: АДРЕСА_3 , є Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (особа не є резидентом України). Право власності зареєстроване 29.12.2018 реєстратором КП « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ОСОБА_7 (реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна: 1735802480000).
З метою перевірки правомірності реєстрації права власності на вищезазначене самовільно збудоване майно, у слідства виникла необхідність в отриманні документів, які містяться в реєстраційних справах, на підставі яких здійснювався реєстрація такого майна.
Реєстраційній справі присвоюється реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна.
Відповідно до ст. 17 Закону реєстраційна справа формується (у розумінні початку процесу, адже реєстраційна справа буде формуватися невизначений період часу, об'єкт буде змінюватися, власники будуть змінюватися тощо аж до її закриття) у паперовій формі після відкриття розділу на об'єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав та внесення до нього відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав та зберігається протягом всього часу існування об'єкта.
Відповідно до п. 9 ч. 3. ст. 10 Закону до повноважень державного реєстратора належить формування та ведення реєстраційних справ у паперовій формі. Однак ведення реєстраційної справи у паперовій формі передбачено виключно для державних реєстраторів, які перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, за місцезнаходженням відповідного майна.
Частиною 4 ст. 17 Закону передбачено, що державний реєстратор, який не перебуває у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями та провів державну реєстрацію прав, забезпечує передачу реєстраційної справи у паперовій формі або документів, що були видані, оформлені або отримані ним під час проведення такої реєстрації, до відповідного суб'єкта державної реєстрації прав, який забезпечує ведення реєстраційних справ у паперовій формі.
Відповідно до пунктів 3 та 4 Порядку передачі документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 20.01.2012 № 111/5, нотаріус після проведення державної реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна передає нарочно з описом вкладення або шляхом надіслання рекомендованого листа сформовану реєстраційну справу до органу державної реєстрації прав, що забезпечує ведення реєстраційних справ за місцем розташування нерухомого майна.
Рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 від 14.04.2016 № 319/319 «Про утворення ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) утворено ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) (далі - Департамент), основними завданнями якого є: забезпечення реалізації державної політики у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Згідно з підпунктами 4.1.1 та 4.1.4 пункту 4 Положення про Департамент, затвердженого розпорядженням ІНФОРМАЦІЯ_15 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) від 26.04.2016 № 261 передбачено, що Департамент, відповідно до покладених завдань, забезпечує проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, формування та ведення реєстраційних справ, а також здійснення інших повноважень суб'єкта державної реєстрації прав, передбачених Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та іншими нормативно-правовими актами України.
Таким чином, усі сформовані реєстраційні справи по об'єктам нерухомості у м. Києві направляються на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ): АДРЕСА_1 .
Відповідно до Р. VІІІ. Порядку формування та зберігання реєстраційних справ, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3267/5 доступ до документів реєстраційної справи відповідно до статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та статті 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» забезпечує посадова особа із зберігання реєстраційних справ відповідного суб'єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ.
Доступ до документів реєстраційної справи в електронній формі у випадку, передбаченому абзацом першим цього пункту, забезпечує посадова особа із зберігання реєстраційних справ відповідного суб'єкта, що забезпечує зберігання реєстраційних справ, шляхом друку таких документів за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру з проставлянням власного підпису та печатки (за наявності) на кожній сторінці документа.
У разі коли доступ до документів реєстраційної справи в електронній формі забезпечує посадова особа із зберігання реєстраційних справ, яка не є державним реєстратором, на документах, роздрукованих за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру, проставляється печатка суб'єкта (за наявності), що забезпечує зберігання реєстраційних справ.
З метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин, документування та здобуття доказів, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів з можливістю їх вилучення у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), а саме: документів, які містяться в реєстраційних справах в паперовій формі та в електронній форміоб'єктів нерухомого майна за реєстраційним номером: 1735802480000.
Зазначені документи містяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 .
Одержати в інший спосіб, без рішення суду, тимчасового доступу до документів та їх подальше вилучення неможливо, оскільки вказані документи та інформація міститься лише у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Отримані документи, можуть бути використанні під час досудового розслідування кримінального провадження за № 42016101100000207 від 30.06.2016 для допитів свідків, проведення судових експертиз та проведення інших слідчих (розшукових) дій.
Слідчий в судове засідання не з'явився, через канцелярію суду, подав заяву в якій клопотання підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.
Особа, у володінні якої знаходяться такі документи (представник ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 )) у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином.
Дослідивши доводи клопотання й додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення, виходячи із наступного.
Так, згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
При цьому, за змістом ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ); що вказані документи самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; що обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо довести іншим шляхом, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
За таких обставин, керуючись вимогами ст. 132, 159, 163 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання старшого слідчого СВ Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у рамках досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №42016101100000207, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.06.2016 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України - задовольнити у повному обсязі.
Надати старшому слідчому СВ Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , прокурору Київської місцевої прокуратури №10 ОСОБА_4 , прокурору Київської місцевої прокуратури № 10 ОСОБА_5 , тимчасовий доступ до документів, які містяться в реєстраційній справі в паперовій формі та в електронній форміоб'єктів нерухомого майна за реєстраційним номером: 1735802480000, з можливістю вилучення копій, у тому числі шляхом друку таких документів за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру, що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
Роз'яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), що у відповідності до ч.1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає, між тим, відповідно до ст. 309 КПК України, може бути оскаржена протягом 5 днів з моменту її отримання в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя