Рішення від 03.03.2020 по справі 759/19478/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/19478/19

пр. № 2/759/1590/20

03 березня 2020 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:

головуючого- судді Петренко Н.О.

за участю секретаря судових засідань Грень О.О.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Києві в порядку загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

21.10.2019 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 17 листопада 2012 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Ніжинського міськрайонного управління юстиції , актовий запис № 451.

В обгрунтування позовних вимог посилалась на те, що з 17.11.2012 року сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають доньку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Спільне життя з відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння, розходження поглядів на сімейне життя, сімейні цінності та сімейні обов'язки з ведення спільного господарства.

Позивачка у судове засідання не з'явилась, повідомлена належним чином про день, час та місце розгляду справи, надала суду заяву в якій просить розглядати справу без її участі та відмовляється від вимоги, щодо стягнення судового збору з відповідача.

Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином про день, час та місце розгляду справи.

Суд, керуючись вимогами ст.ст.130, 280 ЦПК України вважає за можливим заслухати справу у відсутності сторін з урахуванням долучених до матеріалів справи доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.

17 листопада 2012 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану Ніжинського міськрайонного управління юстиції, актовий запис № 451.

Від шлюбу сторони мають доньку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 24 СК України , шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до частини 3 статті 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

У відповідності із ст.112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що сторони припинили підтримувати сімейно-шлюбні відносини з серпня 2019 року, тобто судом достовірно встановлено, що сім'я сторін перестала фактично існувати.

Суд приходить до висновку, що збереження шлюбу сторін буде суперечити їх інтересам, доказів, відповідно до вимог ст. 81 ЦПК України, які б спростовували позовні вимоги відповідачем суду надано не було, у зв'язку з чим суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110-112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 12, 76, 81, 259, 263-265, 268,280, 351, 354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про розірвання шлюбу -задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрованого 17 листопада 2012 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Ніжинського міськрайонного управління юстиції, актовий запис № 451- розірвати.

Прізвище після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 .

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Суддя Н.О. Петренко

Попередній документ
88044001
Наступний документ
88044003
Інформація про рішення:
№ рішення: 88044002
№ справи: 759/19478/19
Дата рішення: 03.03.2020
Дата публікації: 11.03.2020
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
10.02.2020 10:30 Святошинський районний суд міста Києва
03.03.2020 09:40 Святошинський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПЕТРЕНКО Н О
суддя-доповідач:
ПЕТРЕНКО Н О
відповідач:
Маркін Максим Сергійович
позивач:
Маркіна Тетяна Сергіївна