Справа № 163/505/20
Провадження № 3/163/426/20
04 березня 2020 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Гайдук А.Л.,
за участі представника Волинської митниці Держмитслужби - Кондратюка І.П.,
розглянувши в приміщенні суду направлені Волинською митницею Держмитслужби матеріали справи за протоколом № 0160/20500/20 про притягнення до відповідальності за ст.471 МК України
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП невідомий, закордонний паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 24.01.2018 року органом 0710, -
ОСОБА_1 30.01.2020 року приблизно о 13 год. 20 хв., слідуючи з Республіки Польща в Україну через митний пост «Володимир-Волинський» Волинської митниці Держмитслужби, у приватних справах, в якості водія автомобіля марки «VW TRANSPORTER», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , порушив порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю «зелений коридор», переміщуючи біля задніх сидінь даного автомобіля, окрім товару в межах дозволених неоподатковуваних норм, інший товар, а саме, «жіночу нижню білизну» в упаковці виробника «NADIZI» в кількості 768 штук, вартістю 44236,8 грн., "POWER FLOWER" в кількості 216 штук, вартістю 5832 грн., "COMFORT BRIEF" в кількості 48 штук, вартістю 2160,00 грн., "GHLAIN KLAIN" в кількості 216 штук, вартістю 4665,6 грн., а всього товару загальною вагою 35 кг., загальною вартістю 56894,4 грн., який перевищив встановлену неоподатковувану норму, передбачену ст.374 МК України, по вартості, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 471 МК України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, про причини неявки суд не повідомив та будь-яких заяв, клопотань щодо розгляду справи не подав.
Представник Волинської митниці Держмитслужби висловив позицію про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, та просив накласти на останнього стягнення в межах санкції даної статті у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також стягнути судовий збір.
Заслухавши думку представника митниці та дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, об'єктивно доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил, з яким останній погодився та будь-яких зауважень не мав; контрольним талоном для проходження по «зеленому коридору»; актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу; письмовими поясненнями правопорушника, у яких останній визнав факт переміщення через митний кордон України жіночої нижньої білизни, яка перевищила встановлену неоподатковувану норму, та вказав, що даний товар він придбав на ринку в Республіці Польща, мав намір його реалізувати в Україні з метою заробітку коштів для утримання своєї сім'ї, так як сам він ніде не працює. Крім цього, вказав, що документів, на ствердження вартості товару, він не зберіг; службовою запискою інспектора митниці.
На підставі наведених доказів, судом встановлено, щоОСОБА_1 переміщував через митний кордон України товар загальною вартістю 2082,11 євро.
Частиною 1 статті 374 МК України визначено, що товари … сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Відповідно до ст.471 МК України, передбаченим у цій статті адміністративним правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Таким чином, з огляду на викладені норми МК України та встановлені фактичні обставини слід дійти висновку, що ОСОБА_1 своїми діями порушив порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю «зелений коридор» шляхом переміщення через митний кордон України товару - «жіночої нижньої білизни» загальною вартістю 56894,4 грн., який перевищив неоподатковувану норму, передбачену ч.1 ст.374 МК України, по вартості, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.471 МК України.
При накладенні стягнення на ОСОБА_1 за ст.471 МК України, суд враховує характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу винного, зокрема, те, що він вперше притягується до відповідальності за порушення митних правил, ступінь його вини у вчиненому, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, а також відсутність обмежень чи заборон щодо переміщуваного товару, і вважає, що відносно останнього слід застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, яке не містить альтернативи.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.511, 522, 527 МК України, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», на підставі ст.471 МК України, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, і накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Штраф в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень підлягає стягненню на рахунок UA148999980313060106005003262 в Казначействі України (ЕАП) (МФО 899998, одержувач УК у Любомльському районі, код ЄДРПОУ 38031501, призначення платежу: 21081100, штраф у справі про порушення митних правил №, прізвище, ініціали, код 095).
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору на рахунок UA698999980313101206000003262 в Казначействі України (ЕАП) (МФО 899998, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код ЄДРПОУ 38031501, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "судовий збір у справах про адміністративні правопорушення").
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд Волинської області.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області А.Л. Гайдук