83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
14.08.07 р. Справа № 19/436
Господарський суд Донецької області у складі судді - Гринько С.Ю.
при секретарі судового засідання Кужель А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за позовною заявою:
за позовом - Управління Пенсійного фонду України в Микитівському районі м. Горлівки
до відповідача - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних захворювань України в
Микитівському районі м. Горлівки
про зобов'язання відповідача в місячний термін з дня прийняття рішення прийняти до заліку суму 7297,67грн. виплаченої пенсії в разі втрати годувальника Курбановій Валентині Іванівні
за участю представників сторін:
від позивача - Кащєєвій О.В. - довіреність №7544/06 від 13.08.2007року,
від відповідача - Сазонова М.О. - довіреність б/н та дати
встановив:
Представниками сторін не надані письмові клопотання про забезпечення технічною фіксацією судового процесу. Відповідно до статті 81-1 ГПК України складається протокол судового засідання.
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Микитівському районі м. Горлівки, заявив позов до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Микитівському районі м. Горлівки про зобов'язання відповідача в місячний термін з дня прийняття рішення прийняти до заліку суму 7297,67грн. виплаченої пенсії в разі втрати годувальника Курбановій Валентині Іванівні, який заявлений за правилами Господарського процесуального кодексу України.
Відповідач явився в судове засідання, але не надав письмовий відзив на позов.
Дослідивши надані сторонами документи та, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено:
24.11.2005року на адресу господарського суду надійшов позов Управління Пенсійного фонду України в Микитівському районі м. Горлівки до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Микитівському районі м. Горлівки про зобов'язання відповідача в місячний термін з дня прийняття рішення прийняти до заліку суму 7297,67грн. виплаченої пенсії в разі втрати годувальника Курбановій Валентині Іванівні, який заявлений за правилами Господарського процесуального кодексу України.
26.12.2005року суд вирішив задовольнити позовні вимоги частково.
Зазначене рішення залишене без змін постановою Донецького апеляційного господарського суду від 14.02.2006року.
17.07.2007року постановою Вищого господарського суду України рішення господарського суду від 26.12.2005року та постанова Донецького апеляційного господарського суду від 14.02.2006року скасовані, оскільки у зв'язку із здійсненням позивачем владних повноважень, позовні заяви подані ним підлягають розгляду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, який набрав чинності з 01.09.2005року, а не Господарським процесуальним кодексом України, як зроблено попередніми інстанціями.
Відповідно до п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди.
2
Враховуючи вищезазначене, а також те, що 21 травня 2007 року почав роботу Донецький окружний адміністративний суд (83017, м. Донецьк, б-р Шевченка, 26), про що було розміщено оголошення в газеті Донецької обласної Ради «Життя» № 70 від 18 травня 2007 року, господарський суд припиняє провадження у справі на підставі п. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, оскільки спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
На підставі п. 1 ст. 80 ГПК України, господарський суд -
Припинити провадження у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Микитівському районі м. Горлівки до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Микитівському районі м. Горлівки про зобов'язання відповідача в місячний термін з дня прийняття рішення прийняти до заліку суму 7297,67грн. виплаченої пенсії в разі втрати годувальника Курбановій Валентині Іванівні.
Окремо ставлю до відома, що Ви маєте право звернутись до Донецького окружного адміністративного суду (83017, м. Донецьк, б-р Шевченка, 26) з адміністративним позовом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
.
Суддя
Ухвала господарського суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного господарського суду через місцевий господарський суд у встановлений законодавством термін.
Оголошений повний текст ухвали 14.08.2007року.
Надрук. 3екз.
1-до справи,
1-позивачу,
1-відповідачу
.