Постанова від 25.02.2020 по справі 405/205/20

Справа № 405/205/20

3/405/24/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2020 року м. Кропивницький

Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Драний В.В., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Солопова В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за матеріалами, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кіровограда Кіровоградської області, громадянина України, студента ЦДПУ ім. В. Винниченка, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

09.01.2020 року оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Шелудько О.В. було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 06/19 відносно ОСОБА_1 .

За змістом цього протоколу, ОСОБА_1 22.05.2019 року на підставі наказу начальника ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)» № 52/ОС-19 від 21.05.2019 року був призначений на посаду молодшого інспектора відділу охорони, а наказом начальника ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)» № 52/ОС-19 від 18.09.2019 року був звільнений із займаної посади за власним бажанням з 20.09.2019 року, а тому граничною датою подання ОСОБА_1 декларації у зв'язку з припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є 23:59 год. 20.09.2019 року. Разом з тим, відповідно до відомостей публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстру) ОСОБА_1 подав дану декларацію 11.12.2019 року о 11:24 год.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме особою, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, 20.09.2019 року в порушення вимог частини 2 статті 45 цього Закону та з урахуванням підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не подав своєчасно декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а подав її лише 11.12.2019 року о 11:24 год., тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав повністю та пояснив, що 20.09.2019 року він звільнився з посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)»,а декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подав несвоєчасно, оскільки у період з 25.09.2019 року по 09.10.2019 року він перебував на сесії в Національній академії Служби безпеки України в м. Києві.

Прокурор у судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, оскільки той не подав своєчасно декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, атому просив визнати його винним та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та його вина повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 06/19 від 09.01.2020 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону, та, відповідно, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;

- наказом начальника ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)» № 52/ОС-19 від 21.05.2019 року, яким ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони та присвоєно первинне спеціальне звання «рядовий внутрішньої служби»;

- наказом начальника ДУ «Кропивницька виправна колонія (№ 6)» № 108/ОС-19 від 18.09.2019 року, яким ОСОБА_1 20.09.2019 року звільнено із займаної посади за власним бажанням;

- підпискою-зобов'язанням від 20.09.2019 року, згідно якої ОСОБА_1 звільняючись зі служби (роботи) в органах Державної кримінально-виконавчої служби України зобов'язався подати декларацію перед звільненням не пізніше дня звільнення;

- витягом із Закону України «Про запобігання корупції», з яким ОСОБА_1 ознайомлений 22.05.2019 року;

- скріншотом з електронної сторінки Єдиного державного реєстру декларації та декларацією ОСОБА_1 перед звільненням, з яких видно, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2019 року по 20.09.2019 року лише 11.12.2019 року о 11:24 год.

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

Так, відповідно до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби. Тобто, ОСОБА_1 являється суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Разом з тим, відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до положень п. 2 ч. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 10.06.2016 року № 3 (в редакції на час вчинення адміністративного правопорушення) декларація суб'єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.

Разом з тим, наказом НАЗК від 12.12.2019 року № 168/19 «Про затвердження змін до рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 3» внесено зміни до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до яких декларація перед звільненням повинна бути подана не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а","в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Вказаний наказ набрав чинності з 01.01.2020 року.

Положеннями ст. 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація ОСОБА_1 перед звільненням за період з 01.01.2019 року по 20.09.2019 року, була несвоєчасно опублікована (подана) ним шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі лише 11.12.2019 року, тобто після спливу двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд відзначає, що ОСОБА_1 був попередженим про необхідність подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, знав про наслідки порушення цих вимог та настання відповідальності за них.

Проте, ОСОБА_1 маючи фізичну та технічну можливість подати до Реєстру декларацію, проігнорувавши вимоги закону, не вжив необхідних заходів щодо своєчасної її подачі. Підтверджуючих документів поважності причин несвоєчасної подачі декларації ОСОБА_1 суду не надав, доказів щодо поважності невиконання вимог фінансового контролю також відсутні і в матеріалах справи.

Твердження ОСОБА_1 про те, що він з 25.09.2019 року по 05.10.2019 року перебував на сесії в Національній академії Служби безпеки України в м. Києві, а тому не міг подати декларацію вчасно суд до уваги не бере, оскільки ОСОБА_1 не надав доказів неможливості подачі ним вказаної декларації у період до сесії, а саме з 18.09.2019 року по 25.09.2019 року та після неї, а саме у період з 06.10.2019 року по 11.12.2019 року.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», своєчасно не подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2019 року по 20.09.2019 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з нього судовий збір.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч.1 ст. 172-6, 283, 284, 287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського районного суду

м. Кіровограда Владислав Вікторович Драний