Справа № 640/1368/19
про залишення апеляційної скарги без руху
04 березня 2020 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Парінов А.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Міністерства внутрішніх справ України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 грудня 2019 у справі за адміністративним позовом Міністерства внутрішніх справ України до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Міністерство внутрішніх справ України з позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, в якому просило суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця від 26.12.2018 про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження у розмірі 208,26 грн. у виконавчому провадженні №56360340;
- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця від 26.06.2018 року про стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 14892 грн. у виконавчому провадженні №56360340.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 грудня 2019 року у задоволенні позовних вимог Міністерства внутрішніх справ України відмовлено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове - про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Перевіряючи вказану апеляційну скаргу на відповідність її вимогам КАС України, судом встановлено наступне.
Приписами ст. 287 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Частиною 6 вказаної норми імперативно передбачено, що апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.
Судом встановлено, що оскаржуване рішення було прийнято у порядку письмового провадження та направлено сторонам 09 січня 2020 року. Також, з матеріалів справи вбачається, що повний текст оскаржуваного рішення було отримано апелянтом 13 січня 2020 року.
За наведених обставин та враховуючи положення ст. 287 КАС України у сукупності з положеннями п. 1 ч. 2 ст. 295 КАС України, колегія суддів зазначає, що останнім днем на звернення Міністерства внутрішніх справ України до суду з апеляційною скаргою на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 грудня 2019 є 23 січня 2020 року.
У свою чергу, позивач направив до суду дану апеляційну скаргу лише 19 лютого 2020 року, тобто з пропуском визначеного ст. 287 КАС України строку для вчинення відповідних процесуальних дій.
При цьому, ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 03 березня 2020 року причини вказані апелянтом у заяві про поновлення строку на звернення до суду з даною апеляційною скаргою вимзнано судом не поважними.
Відповідно до приписів ч. 3 ст. 298 КАС України, якими визначено загальні вимоги до апеляційної скарги передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Кодексом адміністративного судочинства України не врегульовано питання щодо залишення апеляційної скарги без руху у разі пропуску апеляном строку визначеного, зокрема, ст. 287 КАС України, проте, згідно з положеннями ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Отже, з наведеного вбачається, що апеляційна скарга може бути залишена без руху також у випадку якщо вона подана після закінчення строків на апеляційне оскарження судових рішень, що встановлені іншими нормами КАС України або іншими законами, у тому числі і положеннями ч. 6 ст. 287 КАС України.
Таким чином, наведені обставини свідчать про недотримання апелянтом вимог Кодексу адміністративного судочинства при зверненні до суду з даною апеляційною скаргою, що у свою чергу, є підставою для залишення апеляційної скарги без руху.
Суд зазначає, що вказані у даній ухвалі недоліки апеляційної скарги можуть бути усунуті протягом двох днів (з урахуванням скорочених строків розгляду даної категорії справ) шляхом подання суду апеляційної інстанції:
- заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції з зазначенням інших поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження, а також доказів на підтвердження зазначених у клопотанні обставин.
Відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України, якщо скаржником у строк, визначений судом, не буде подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані судом неповажними, суд апеляційної інстанції має право відмовити у відкритті апеляційного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122, 287, 298, 299 КАС України,
Апеляційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 грудня 2019 року залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків вказаної апеляційної скарги протягом двох днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху - надіслати апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.Б. Парінов