Справа № 640/15936/19 Суддя (судді) першої інстанції: Федорчук А.Б.
27 лютого 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Оксененка О.М.., Мельничука В.П., при секретарі - Рейтаровській О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 грудня 2019 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бомонд групп" до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Бомонд Групп» (надалі за текстом - «ТОВ «Бомонд Групп») звернулось до суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення № 0045961404 від 12.08.2019 р., яким виявлено відсутність у позивача права на отримання бюджетного відшкодування на суму 10 366 687 грн. та відсутність права на врахування такої суми від'ємного значення при наданні бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку.
На обґрунтування своїх вимог позивач стверджував про помилковість розрахунків контролюючим органом від'ємного значення податку на додану вартість.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 грудня 2019 року адміністративний позов задоволено повністю.
В апеляційній скарзі Головне управління ДФС у м. Києві, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення і ухвалити постанову про відмову у задоволенні позову.
Обгрунтовуючи вимоги апеляційної скарги апелянт посилається на висновки акту перевірки.
Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Шостий апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що у період з 01.07.2019 р. по 12.07.2019 р. посадовцями Головного управління ДФС у м. Києві проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Бомонд Групп» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість поточний рахунок платника податку за квітень 2019р.
Результати перевірки оформлено актом № 739/26-15-14-04-01/33723090 від 17.07.2019р.
Згідно цьому акту позивачем порушено вимоги ст. 200 Податкового кодексу України (надалі за текстом - «ПК України») внаслідок чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування ПДВ за квітень 2019 р. на 10 366 687 грн.
Такий висновок контролюючого органу вмотивовано наступним.
Відповідно до поданої до Головного управління ДФС у м. Києві податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2019 р. значення рядка 9 декларації «Усього податкових зобов'язань» становить 5 504 427 грн., значення рядка 17 декларації «Усього податкового кредиту» становить 24 934 141 грн., у тому числі значення рядка 16.1 декларації «Від'ємне значення, і включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду; значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду» становить 17 589 940 грн. Тобто, від'ємне значення поточного звітного (податкового) періоду становить 1 839 774 грн. (5 504 427 грн. - (24 934 141 грн. - 17 589 940 грн.). При цьому, ТОВ «Бомонд Групп» включило до розрахунку суми бюджетного відшкодування за квітень 2019 р. суму від'ємного значення за лютий 2019 р. у розмірі 4 898 523 грн.
Відповідно поданої декларації з податку на додану вартість за березень 2019 р. значення рядка 9 декларації «Усього податкових зобов'язань» становить 7 561 419 грн., значення рядка 17 декларації «Усього податкового кредиту» становить 29 112 376 грн., у тому числі значення рядка 16.1 декларації «Від'ємне значення, і включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду; значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду» становить 19 429 714 грн. Тобто, від'ємне значення поточного звітного (податкового) періоду становить 2 121 243 грн. (7 561 419 грн. - (29 112 376 грн. - 19 429 714 грн.). При цьому, ТОВ «Бомонд Групп» включило до розрахунку суми бюджетного відшкодування за квітень 2019 р. суму від'ємного значення за березень 2019 р. у розмірі 4 128 215 грн.
На думку відповідача наведене свідчить про завищення суми бюджетного відшкодування за квітень 2019 р. на 5 065 721 грн.
Також перевіркою встановлено, що на протязі лютого-квітня 2019 р. позивач здійснював придбання і продаж парфумів та косметичних виробів.
Так, було продано 43 413 одиниць продукції на суму 41 657 199 грн. 83 коп.
Тобто, перевіркою встановлено, що ТОВ «Бомонд Групп» завищило заявлену суму бюджетного відшкодування за квітень 2019 р. на 5 300 966 грн.
На підставі наведеного Головним управлінням ДФС у м. Києві прийнято податкове повідомлення-рішення № 0045961404 від 12.08.2019 р., яким виявлено відсутність у позивача права на отримання бюджетного відшкодування на суму 10 366 687 грн. та відсутність права на врахування такої суми від'ємного значення при наданні бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку.
Підпункту 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначає бюджетне відшкодування як відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.
Пунктом 200.1 статті 200 ПК України установлено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до пункту 200.4 статті 200 ПК України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
За змістом пункту 200.11 статті 200 ПК України контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання, провести документальну перевірку платника податку.
У даній правовій ситуації контролюючим органом в результаті позапланової перевірки не встановлено фактів, які б свідчили про те, що ТОВ «Бомонд Групп» завищено заявлену суму бюджетного відшкодування.
Твердження відповідача про те, що під час здійснення розрахунку знімається з податкового кредиту значення рядка 16, обгрунтовано не взято судом до уваги, оскільки відповідно до підпункту 5 пункту 4 Розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 21 від 28 січня 2016 р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 р. за № 159/28289 сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3), відображається у рядку 21 та переноситься до рядка 16.1 наступного звітного (податкового) періоду.
Так само і той факт, що на протязі лютого-квітня 2019 р. позивач здійснював придбання і продаж парфумів та косметичних виробів сам по собі не свідчить про завищення заявленої суми бюджетного відшкодування.
За правилами ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві залишити без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 грудня 2019 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття.
Касаційна скарга на постанову суду може бути подана безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Постанова складена в повному обсязі 03 березня 2020 р.
Головуючий суддя І.О. Лічевецький
суддя О.М. Оксененко
суддя В.П. Мельничук