Справа № 711/992/20
Номер провадження 1-в/711/93/20
м. Черкаси 02 березня 2020 року
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого: вироком Придніпровського районного суду м. Черкаси від 11.12.2015 за ч. 1 ст. 185 КК України до 03 років 07 місяців позбавлення волі,
встановив:
Відповідно до подання начальника Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 звільнений з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання. Після звільнення з місць позбавлення волі систематично порушує громадський порядок та антиалкогольне законодавство, за що тричі притягувався до адміністративної відповідальності, незважаючи на попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду в разі скоєння ним правопорушень.
Черкаський відділ поліції ГУ НП в Черкаській області просить встановити відносно ОСОБА_2 адміністративний нагляд, встановивши наступні обмеження:
2) Заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Черкаси без дозволу керівництва Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області;
3) Заборонити перебування в місцях, де здійснюється торгівля алкогольними напоями на розлив;
4) Зобов'язати явкою на реєстрацію до Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області 2 рази на місяць по вівторках.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, причину неявки суду не повідомив.
Вивчивши надані матеріали, вважаю, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 3 п. "в" Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.1994 року адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
При цьому, як зазначено в п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
Пунктом 4.3 Інструкції "Про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначено, що у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, вчинення інших правопорушень особою, яка підпадає під дію Закону, дільничний інспектор міліції виносить їй письмове попередження.
Отже, систематичні порушення громадського порядку, прав інших громадян повинні вчинятись після винесення органами внутрішніх справ попередження.
В матеріалах справи є три постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за куріння та розпивання алкогольних напоїв в громадському місці, які винесені 07.01.2020 та 08.01.2020, а офіційні попередження працівником поліції винесені 07.01.2020, тобто після винесення постанови, а 08.01.2020 після винесеного попередження знов вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 182 КУпАП.
Зазначене не свідчить при систематичне порушення ОСОБА_2 громадського порядку, прав інших громадян після винесеного попередження.
За таких обставин приходжу до висновку, що в задоволенні подання необхідно відмовити.
Керуючись ст. 3 п. "в", ст. ст. 4, 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суддя
Відмовити в задоволенні подання начальника Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 .
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом 7 днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1