Постанова від 03.03.2020 по справі 276/1760/19

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Справа № 276/1760/19

Номер провадження 3/292/353/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2020 року

Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Гуц О.В., розглянувши матеріали справи, яка надійшла з Житомирського апеляційного суду про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 ,

громадянки України, одруженої, на утриманні має двох неповнолітніх дітей,

працюючої керівником Новоборівського ЖКП, ідентифікаційний номер

НОМЕР_1

за ст.163-2 ч.1 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА:

З протоколу про адміністративне правопорушення №1 від 12.10.2019 року вбачається, що керівник Новоборівського ЖКП ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-2 ч.1 КУпАП

Згідно вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Згідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Згідно п.п. 4,5 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказ Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566, зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП. Усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.

Суть адміністративного правопорушення має бути конкретною за змістом, викладеною з урахуванням суб"єктивних та об"єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбачених ч.1 ст.163 -2 КУпАП.

Тоді як, в протоколі про адміністративне правопорушення мається виправлення в графі "Дата одержання другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення", у ньому не чітко зазначено суть вчиненого правопорушення, написано нерозбірливим почерком та не вірно заповнено графу "дата, час і місце вчинення порушення".

Також, в даному протоколі ім"я особи, відносно якої його складено, записано по різному - " ОСОБА_2 " та " ОСОБА_3 ".

Крім того, додані до протоколу про адміністративне правопорушення ксерокопії матеріалів не читаються.

Вказані обставини позбавляють суд можливості повно й всебічно оцінити факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення та встановити істину по справі, тому вважаю повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно останньої до Головного управління ДПС у Житомирській області для доопрацювання.

Керуючись ст.ст.245, 256, 268, 276, 278 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КУпАП повернути Головному управлінню ДПС у Житомирській області, для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О. В. Гуц