Справа № 487/2676/18
Провадження № 1-в/488/12/20 р.
27.02.2020 року Корабельний районний суд міста Миколаєва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
представника Корабельного районного відділу філії ДУ “Центр пробації” ОСОБА_4 ,
засудженої ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Миколаєві подання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу стосовно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Миколаєва, громадянки України, освіта середня, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засуджена 23.01.2019 року Корабельним районним судом міста Миколаєва за ч. 1 ст.309 КК України до покарання у виді штрафу в дохід держави в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, -
Вироком Корабельного районного суду м.Миколаєва від 23.01.2019 року ОСОБА_5 засуджена за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України до покарання у виді штрафу в дохід держави в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Корабельний районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області звернувся до суду із клопотанням (поданням) про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу, на підставі частини 3 статті 26 КВК України.
Представник ДУ «Центр пробації» у судовому засіданні подання підтримав, просив розстрочити виплату несплаченої суми штрафу.
У судовому засіданні засуджена ОСОБА_5 просила розстрочити виплату несплаченої суми штрафу на 4 місяці, посилаючись на скрутне матеріальне становище, відсутність працевлаштування та існування на утриманні двох неповнолітніх дітей.
Прокурор вважав за необхідне подання задовольнити та розстрочити засудженій виплату суми штрафу на 4 місяці. .
Відповідно до частини 1 статті 26 Кримінально-виконавчого кодексу України, засуджений зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це кримінально-виконавчу інспекцію (уповноважений орган з питань пробації) за місцем проживання шляхом пред'явлення документа про сплату штрафу.
Як вбачається з матеріалів особової справи, після набрання вищевказаним вироком законної сили за вихідним № 29/16/814-19 від 11.03.2019 року на адресу засудженої було надіслано повідомлення, щодо необхідності сплати вказаної суми штрафу в добровільному порядку.
Засуджена добровільно штраф не сплатила.
Згідно частини 3 статті 26 Кримінально-виконавчого кодексу України, у разі несплати засудженим штрафу у місячний строк після набрання вироком суду законної сили, суд розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.
Згідно частини 4 статті 53 КК України, з урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року.
Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 537, пункту 4 частини 2 статті 539 КПК України під час виконання вироку, суд, який ухвалив вирок має право вирішувати питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Приймаючи до уваги майновий стан засудженої, у якої відсутнє на даний час постійне місце роботи та мається на утриманні двоє неповнолітніх дітей, суд вважає, що подання начальника Корабельного районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області є обґрунтованим та підлягає задоволенню, та вважає за можливе розстрочити виконання вироку суду.
Керуючись статтями 537, 539 КПК України, статтею 26 Кримінально-виконавчого Кодексу України, суд, -
Розстрочити виконання вироку Корабельного районного суду міста Миколаєва від 23.01.2019 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 4 (чотири) місяці, встановивши наступні строки сплати засудженою штрафу, призначеного вироком суду:
-до 31.03.2020 року - 250,00 гривень;
-до 30.04.2020 року - 200,00 гривень;
-до 31.05.2020 року - 200,00 гривень;
-до 30.06.2020 року - 200,00 гривень.
На ухвалу суду може бути подана апеляція до Миколаївського апеляційного суду через Корабельний районний суд м.Миколаєва протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1