Справа № 686/3085/20
Провадження № 1-в/686/214/20
25 лютого 2020 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому подання начальника Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
Начальник Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення стосовно ОСОБА_4 адміністративного нагляду з визначенням відповідних обмежень. На обґрунтування подання вказав, що ОСОБА_4 будучи неодноразово судимим на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, зловживає алкогольними напоями, за що неодноразово та притягувався до адміністративної відповідальності: 12.01.2019 року за ст. 173 КУпАП, 06.05.2019 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 01.07.2019 року за ст. 173 КУпАП, 01.07.2019 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 11.09.2019 року за ч. 1 ст. 127 КУпАП.
В судове засідання представник Хмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області та ОСОБА_4 не з'явилися, проте від ст. ДОП ВП ХВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_5 до суду надійшов рапорт, в якому він вказує про те, щодоставити ОСОБА_4 в судове засідання не представляється можливим, оскільки останній відсутній за місцем проживання.
Дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку, що подання про встановлення адміністративного нагляду слід залишити без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляду встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Так, ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, що звільнилися з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється судом щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції, з викликом в судове засідання особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням із участю захисника.
Враховуючи те, що питання про встановлення адміністративного нагляду вирішується судом за участю особи, відносно якої адміністративний нагляд встановлюється, однак на час розгляду подання засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився та згідно рапорту ст. ДОП ВП ХВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_5 доставити ОСОБА_4 в судове засідання не представляється можливим, оскільки останній відсутній за місцем проживання, тому суд приходить до висновку, що подання начальникаХмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. 537 КПК України,
Подання начальникаХмельницького ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,залишити без розгляду
На постанову протягом 7 діб з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1