Рішення від 25.02.2020 по справі 120/281/20-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

25 лютого 2020 р. Справа № 120/281/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Віятик Наталії Володимирівни,

за участю:

секретаря судового засідання: Драло В.О.,

представника відповідача: Лобачова Г.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Могилів-Подільського прикордонного загону ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з вернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Могилів-Подільського прикордонного загону ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини НОМЕР_1 , в якому просив:

-визнати протиправними дії Могилів-Подільського прикордонного загону ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини НОМЕР_1 щодо невиплати йому індексації грошового забезпечення з 09.11.2017 по 30.11.2018 включно;

-зобов'язати Могилів-Подільський прикордонний загін ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини НОМЕР_1 нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення з 03.11.2017 по 30.11.2018 включно, з встановленням для обчислення індексації місяця підвищення (базового місяця) січень 2014 року.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що після звільнення з військової служби йому стало відомо, що деяким військовослужбовцям з 01.01.2016 не виплачували індексацію. 29.11.2019 ОСОБА_1 звернувся із запитом до Могилів-Подільського прикордонного загону ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини НОМЕР_1 з метою отримання інформації щодо розміру нарахованої та виплаченої індексації грошового забезпечення за період з 03.11.2017 по день звільнення вказавши причини не проведення індексації, на що отримав відповідь про відсутність підстав для нарахування та виплати йому індексації грошового забезпечення за період з січня 2016 по грудень 2018 у зв'язку з відсутністю фінансування на зазначений вид виплат. В зв'язку з чим позивач звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 30.01.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін в судове засідання 25.02.2020.

Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подачу відзиву на позов.

13.02.2020 від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.

21.02.2020 від відповідача надійшов відзив на позов, в якому останній заперечує щодо задоволення адміністративного позову. Зазначає, що виходячи зі зміни в розмірі посадового окладу, а саме збільшення за результатами переміщення по сулужьі позивача став листопад 2017 а не січень 2014, як зазначає позивач. Оскільки індексація грошового забезпечення позивача в період з грудня 2017 по лютий 2018 дорівнювала 0, то і підстав для нарахування ідндексації немає. З урахуванням чого просив відмовити в задоволенні позову.

В судове засідання 25.02.2020 позивач не з'явився, натомість в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача заперечував щодо задоволення позову.

Суд, заслухавши доводи представника відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Наказом начальника Могилів-Подільського прикордонного загону від 03 листопада 2017 року №353-ос (додаток №2), зараховано у списки особового складу та на всі види забезпечення прапорщика ОСОБА_1 , який прибув для подальшого проходження служби з Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» Державної прикордонної служби України з 03 листопада 2017 року.

Наказом начальника Могилів-Подільського прикордонного загону від 07 листопада 2017 року №356-ос (додаток №3), призначено з 07 листопада 2017 року прапорщика ОСОБА_1 інспектором прикордонної служби 2 категорії 3 відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » III категорії (тип Б) (з місцем дислокації в н.п. Могилів-Подільський), восьмий тарифний розряд.

Наказом начальника Могилів-Подільського прикордонного загону від 16 листопада 2017 року №364-ос (додаток №3), вважається таким, що приступив до виконання службових обов'язків прапорщик ОСОБА_1 , призначений наказом начальника 24 прикордонного загону від 07 листопада 2017 року №356-ос, інспектором прикордонної служби 2 категорії 3 відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІІ категорії (тип Б) з місцем дислокації в населеному пункту Могилів-Подільський з 13 листопада 2017 року. Також, зазначеним наказом визначні розміри всіх основних складових грошового забезпечення позивача.

Наказом начальника 24 прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 07.08.2019 № 259 - ос ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас за підпунктом «а» пункту 2 частини 5 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу». Відповідно витягу з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 06.09.2019 № 300-ос ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу та всіх видів грошового забезпечення.

29.11.2019 ОСОБА_1 звернувся до Могилів-Подільського прикордонного загону ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини НОМЕР_1 із запитом про надання інформації щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 03.11.2017 по день звільнення з військової служби із розбивкою помісячно та розмір не нарахованої та не виплаченої йому індексації грошового забезпечення по день звільнення з військової служби ( за наявності такого), вказавши причини не проведення індексації.

Листом Могилів-Подільський прикордонний загін ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини 2193 № 11/М-135 від 17.10.2019 надано відповідь, в якій зазначено, що відповідно до ст. 51 Бюджетного Кодексу України, керівники бюджетних установ здійснюють видатки на грошове забезпечення лише в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого у кошторисах. У зв'язку з обмеженими показниками помісячного розпису Державного бюджету, затвердженого для Могилів-Подільського прикордонного загону на 2017 та січень- лютий 2018, індексація грошового забезпечення військовослужбовців в цьому періоді не нараховувалась та не виплачувалась. Починаючи з 01.03.2018, після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018. Так, в грудні 2018 в межах кошторисних призначень та з урахуванням індексу споживчих цін, який перевищив 103%, стало підставою для виплати особовому складу індексації. В зв'язку з чим ОСОБА_1 проведено нарахування індексації в розмірі 71,08 грн.

Подальшу виплату індексації грошового забезпечення за 2019 рік було здійснено під час остаточного розрахунку при звільненні у запас із Збройних Сил України. З приводу нарахування та виплати індексації військовослужбовцям інших органів охорони державного кордону, повідомили позивача, що йому необхідно звернутись до відповідних прикордонних загонів Державної прикордонної служби України.

Отримавши відповідь про відмову у проведенні нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період військової служби з 03.11.2017 до 30.11.2018, та дізнавшись про підстави такої відмови позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з таких мотивів.

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року № 2232-XII (далі - Закон № 2232-XII) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Відповідно до статей 1-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ) військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Відповідно до частин другої та третьої статей 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03 липня 1991 року № 1282-ХІІ (далі - Закон № 1282-ХІІ).

Статтею 2 Закону № 1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до статей 4, 6 Закону № 1282-ХІІ індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078 (далі - Порядок № 1078).

Згідно з пунктом 1-1 Порядку № 1078 підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка (у 2016 році - 103 відсотка).

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

За змістом пункту 4 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

Пунктом 5 Порядку № 1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

У разі підвищення грошових доходів населення випереджаючим шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції під час визначення розміру підвищення грошових доходів у зв'язку з індексацією враховується рівень такого підвищення.

Нарахування сум індексації або проведення чергового підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, на підставі якого нарахована сума індексації перевищить розмір підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом.

У разі коли індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10 відсотків, Кабінет Міністрів України приймає рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам бюджетної сфери, органам державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення.

Пунктом 10-2 цього Порядку визначено, що для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв 'язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Так, згідно наявного в матеріалах справи грошового атестату позивача № 75, виданого Військовою частиною НОМЕР_3 , зазначено, що розмір грошового забезпечення прапорщика ОСОБА_1 за всіма його основними видами, яке він отримував в Окремому контрольно-пропускному пункті «Київ» Державної прикордонної служби України складав 645 грн.

З 03.11.2017 року позивач прибув для подальшого проходження служби до Могілів-Подільського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України та призначений інспектором прикордонної служби 2 категорії 3 відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби "Бронниця" ІІІ категорії, восьмий тарифний розряд.

Так, після переміщення позивача по службі в листопаді 2017 року відбулося фактичне збільшення посадового окладу з 645 грн. до 740 грн. відповідно.

Таким чином, з урахуванням п. 10-2 Порядку, виходячи із зміни в розмірі посадового окладу в бік збільшення за результатами переміщення по службі, базовим місяцем для обрахунку індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно має бути місяць такого збільшення - тобто листопад 2017 року.

В подальшому, за результатами аналізу законодавства, що регламентує порядок нарахування та виплати індексації з урахуванням базового місяця саме листопада 2017 року, індексація грошового забезпечення позивача в період з грудня 2017 року по лютий 2018 року дорівнювала 0 грн., а тому порушень з боку Могилів-Подільського прикордонного загону в частині не здійснення нарахування зазначеної індексації позивачу немає.

Також позивач зазначає, що базовим місяцем для нарахування та виплати індексації грошового забезпечення має бути січень 2014 року, оскільки останнім підвищенням постійних складових у грошовому забезпеченні позивача було підвищення в січні 2014 року розміру щомісячної додаткової грошової винагороди, зумовлене прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 13.03.2013 року №161, якою були внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року №889 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій».

Суд критично відноситься до вищевказаного, оскільки у позивача відбулося збільшення грошового забезпечення за рахунок збільшення посадового окладу та інших залежних від нього постійних складових грошового забезпечення за результатами переміщення по службі з Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» Державної прикордонної служби України до Могилів-Подільського прикордонного загону у листопаді 2017 року, що призвело до фактичного встановлення нового базового місяця для обрахунку індексації саме листопада 2017 року.

01.03.2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Пунктами 2, 3, 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 визначено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ. Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури. Міністерством юстиції. Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки. Адміністрацією Державної служби спеціального зв 'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Як встановлено з наявної в матеріалах справи "Інформації щодо нарахованого та виплаченого грошового забезпечення у 2018 році ОСОБА_2 " в березні 2018 року відбулося наступне збільшення посадового окладу з 740 грн. до 3080 грн. відповідно.

Таким чином, з 01.03.2018 року повністю змінено розмір в сторону збільшення грошового забезпечення позивача в розумінні Законів України « Про індексацію грошових доходів населення» та «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та відповідна зміна базового місяця на березень 2018 року.

З урахуванням вищевикладеного, можна зробити висновок що точкою відліку для обчислення індексу споживчих цін є місяць підвищення посадового окладу. Цього місяця значення індексу споживчих цін приймають за 1 або 100%, а приріст індексу розраховується з наступного місяця. При цьому нарахування індексації проводиться в місяці, наступному за місяцем, у якому був офіційно опублікований індекс інфляції. Проте коли настане право на індексацію грошового забезпечення, а також яким буде коефіцієнт поточної індексації, залежить від розміру приросту індексу споживчих цін.

Позивач не надав будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження того, що основний розмір його грошового забезпечення змінився саме у січні 2014 року, і, натомість, як було встановлено судом, зміни в розмірі посадового окладу позивача відбулися в листопаді 2017 та березні 2018 року.

Індексація грошового забезпечення позивача з врахуванням базового місяця березень 2018 року за період з березня 2018 по листопад 2018 року дорівнювала 0 грн., а тому, судом не встановлено протиправних дій Могилів-Подільського прикордонного загону ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини НОМЕР_1 по невиплаті індексації грошового забезпечення, оскільки, військова частина діяла в межах та у спосіб визначених Порядком № 1078, у зв'язку з чим позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ст. 90 КАС України).

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін та оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що спірне рішення прийняте відповідачем на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що визначені Конституцією та законами України. Тому у задоволенні позову належить відмовити.

Враховуючи положення статті 139 КАС України, підстав для відшкодування позивачу витрат зі сплати судового збору немає.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 (про. АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 )

Відповідач: Могилів-Подільський прикордонний загін ім. Героя України старшого лейтенанта В. Семенова Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 )

Рішення в повному обсязі складено: 02.03.2020 р.

Суддя Віятик Наталія Володимирівна