Справа № 755/2972/20
"28" лютого 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Виниченко Л.М., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про визнання протиправною і скасування постанови та зобов'язання вчинити дії,-
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про визнання протиправною і скасування постанови та зобов'язання вчинити дії.
Вивчивши позовну заяву встановлено, що справа не підсудна Дніпровському районному суду м. Києва з наступних підстав.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема в разі спору фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України).
Перелік справ підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам наведений у ст. 20 КАС України.
Відповідно до норми ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 20 КАС України).
Відповідно позовних вимог позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову ЦМУ ДМС України у м. Києві та Київській області про накладення адміністративного стягнення серії ПН МКМ 003224 від 18.02.2020 року за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 203 КУпАП.
Разом з тим позивачем заявлені до відповідача позовні вимоги про скасування запису в його паспорті про скорочення терміну перебування в Україні до 21.02.2020 року та відновлення строку перебування в Україні терміном до 05.05.2020 року.
За правилами ч. 3 ст. 21 КАС України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Виходячи з наведеного, справа не підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, оскільки містить позовні вимоги щодо оскарження вчиненого відповідачем запису в паспорті позивача про скорочення терміну перебування на території України та відновлення попереднього запису, що не включені до переліку спорів предметної юрисдикції, які розглядаються місцевими загальними судами як адміністративними судами, визначені ч. 1 ст. 20 КАС України, у зв'язку з чим спір підсудний Окружному адміністративному суду.
Відповідно положень пункту 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За вищевикладених обставин даний спір не може бути прийнятий до провадження Дніпровським районним судом м. Києва у зв'язку з непідсудністю, а тому справу слід передати для розгляду до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись ст. ст. 7, 20, 21, 29, 294, 295 КАС України,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про визнання протиправною і скасування постанови та зобов'язання вчинити дії передати на розгляд за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя