Cправа № 700/117/20
Провадження № 1-кс/700/79/20
"27" лютого 2020 р. Слідчий суддя Лисянського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду в смт. Лисянка клопотання старшого слідчого СВ Лисянського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Лисянського відділу Звенигородської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у оператора телекомунікацій у кримінальному провадженні № 12020250200000031, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.02.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України,-
17 лютого 2020 року на адресу суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ Лисянського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Лисянського відділу Звенигородської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У клопотанні зазначено, що вніч з 05.02.2020 на 06.02.2020 року в АДРЕСА_1 невідома особа шляхом вільного доступу через відсутність огорожі проникла на територію домоволодіння ОСОБА_5 , звідки таємно умисно з незачиненого приміщення літньої кухні здійснила крадіжку ланцюгової бензинової пили «Husgvarna» 236 2016 року випуску та чотирьох легко сплавних дисків 14 радіусу із літньою гумою Pirelli, що на праві приватної власності належить ОСОБА_6 . Сума завданих збитків встановлюється .
06.02.2020 року даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020250200000031за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, а саме: таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднана з проникненням у приміщення.
Під час проведення радіотехнічної розвідки за адресою: АДРЕСА_1 було встановлено, що в місці скоєння кримінального правопорушення знаходиться базова станція оператора рухомого мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має координати LAC 33167 SID 4501, 4502, 4503, 4513, 4532, 4551, 4941, 4942, 6551 та LAC 32067 SID 1491.
Враховуючи те, що на даний час необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про моніторинги з'єднання мобільних терміналів у районі скоєння кримінального правопорушення у період часу з 22.00 год. 05.02.2020 року по 07.00 год. 06.02.2020 року, так як у вказаний період часу можливе спілкування осіб, які можуть бути причетні до скоєння вказаного кримінального правопорушення, тому просить задовольнити дане клопотання.
Учасники справи у судове засідання не з'явилися, були належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Згідно з ч.4 ст.107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Вивчивши матеріали клопотання, приходжу до висновку про його задоволення із таких підстав.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали.
Слідчим суддею встановлено, що інформація, про доступ до якої просить старший слідчий слідчого відділу, безпосередньо стосується обставин вчинення кримінального правопорушення.
Запитувана інформація не відносяться до речей і документів, до яких заборонений доступ (ст. 161 КПК України).
Вказані документи містять інформацію, що становить собою охоронювану законом таємницю відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України.
Враховуючи вище викладене, а також те, що іншим шляхом отримати необхідну слідству інформацію неможливо, а в результаті надання доступу до запитуваної інформації (документів), які знаходяться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про зв'язок надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання та інше, можуть бути отримані докази, які як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, тому клопотання необхідно задовольнити і надати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 про моніторинги з'єднань мобільних терміналів.
Керуючись ст. 11, 159-166, 309 КПК України,-
Клопотання старшого слідчого СВ Лисянського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Лисянського відділу Звенигородської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у оператора телекомунікацій у кримінальному провадженні № 12020250200000031, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.02.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в оператора телекомунікації ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 про моніторинги з'єднань мобільних терміналів з 22.00 год. 05.02.2020 року по 07.00 год. 06.02.2020 року за координатами базової станції ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » LAC 33167 SID 4501, 4502, 4503, 4513, 4532, 4551, 4941, 4942, 6551 та LAC 32067 SID 1491 та можливість вилучити вказану інформацію.
Виконання даної ухвали покласти на старшого слідчого СВ Лисянського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , старшого оперуповноваженого СКП Лисянського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області майора поліції ОСОБА_7 , оперуповноваженого СКП Лисянського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_8 та за дорученням іншого працівника Лисянського ВП Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області.
Строк дії ухвали - один місяць.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ інформації слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до інформації на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначеної інформації.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1