Постанова від 27.02.2020 по справі 140/2435/19

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2020 рокуЛьвівСправа № 140/2435/19 пров. № А/857/1626/20

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Багрія В. М.,

суддів Качмара В. Я., Старунського Д. М.,

з участю секретаря судового засідання Пильо І. І.,

позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2019 року (рішення ухвалено у Луцьку судом у складі головуючого судді Денисюка Р. С., повний текст рішення виготовлений 26 грудня 2019 року) у справі № 140/2435/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Позивач просив визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області щодо виготовлення та надіслання до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області повторної довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19.03.2019 № 7/95;

зобов'язати відповідача відкликати з Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ від 19.03.2019 № 7/95 та лист № 7/107 від 19.03.2019, яким раніше видані довідки визнані недійсними, зазначивши, що чинною є довідка від 22.03.2018 за № 1377, згідно з якою позивачу нараховувалась пенсія з 01.01.2016 за посадою на день звільнення зі служби «начальник відділу внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ у Волинській області Управління внутрішньої безпеки і розслідувань Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України» та прирівняною до неї посадою начальницького складу апарату МВС та посадою поліцейського апарату Національної поліції, без обмеження граничного розміру.

встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати у двотижневий строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 16.12.2019 позивачу у задоволенні позову відмовлено.

Рішення суду першої інстанції оскаржив ОСОБА_1 , подавши на нього апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі зазначає, що рішення суду першої інстанції прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, без повного з'ясування усіх обставин, що призвело до неправильного вирішення справи. Суд першої інстанції не врахував, що пунктом 2 наказу МВС України № 480 від 07.09.1994 встановлено, що підрозділи внутрішньої безпеки входять до складу Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України та виконують спеціальні функції. Згідно з пунктом 7 вказаного наказу № 480 від 07.09.1994, особові справи працівників підрозділів внутрішньої безпеки зберігаються в УВБ МВС України, тобто не в кадровому апараті УМВС України у Волинській області. Також з додатку №2 до наказу МВС України №480 від 07.09.1994 видно, що підпорядкованість відділу внутрішньої безпеки Управлінню МВС України у Волинській області скасовано. В свою чергу, згідно з додатком № 1 до наказу МВС України №480 від 07.09.1994, відділ внутрішньої безпеки у Волинській області ввійшов до апарату Управління внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України (апарат міністерства). Зазначений наказ скасовано наказом МВС України № 1032 від 13.11.2012. Крім того з урахуванням назви, підпорядкування, місця даного підрозділу у структурі МВС України, з огляду на виконувані функції, фактичне підпорядкування та місце вказаного підрозділу в структурі МВС України, ОСОБА_1 проходив службу на посаді, яка відноситься до посад апарату МВС України, а саме посада «начальник відділу внутрішньої безпеки у Волинській області УВБ ГУБОЗ МВС України» за сукупністю класифікаційних характеристик відповідає посаді «начальник відділу» апарату Національної поліції, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських.

Враховуючи наведене, у довідці № 7/95 від 19.03.2019, яку відповідачем повторно направлено Головному управлінню Пенсійного фонду України, невірно прирівняно посаду позивача, яку він займав на момент звільнення з органів МВС, до посади поліцейського «начальник відділу, що не входить до складу управління, Апарату головних управлінь Національної поліції», що в свою чергу вплинуло на розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Тому висновки суду першої інстанції про необґрунтованість позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо надіслання Головному управлінню Пенсійного фонду України довідки № 7/95 від 19.03.2019 та відкликання такої довідки є помилковими.

Апелянт просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.

Вислухавши суддю-доповідача, апелянта, який апеляційну скаргу підтримав, дослідивши обставини справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд доходить висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити з таких підстав.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції дійшов висновку, що Ліквідаційною комісією УМВС України у Волинській області не було допущено порушення прав позивача щодо перерахунку пенсії, оскільки такий перерахунок був проведений на підставі довідки № 7/95 від 19.03.2019, яка відповідає вимогам законодавства, що регулює спірні правовідносини.

Апеляційний суд не погоджується з такими висновками суду першої інстанції та, надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, враховує таке.

У справі встановлено, що ОСОБА_1 у період з грудня 1992 року по квітень 2004 року проходив службу у відділі внутрішньої безпеки у Волинській області Управління внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України, що підтверджується копією послужного списку (а. с. 19-20).

Наказом МВС України від 18.05.2004 № 242 о/с ОСОБА_1 було звільнено в запас за пунктом 64 «б» (через хворобу) згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, з посади «начальника відділу внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ у Волинській області Управління внутрішньої безпеки і розслідувань Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю» з 24.04.2004 (а. с. 21).

У 2004 році ОСОБА_1 була призначена пенсія на умовах, передбачених Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У квітні 2018 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Волинській області перераховано пенсію позивача з 01.01.2016, як це передбачалось Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (а. с. 139).

При цьому, обчислення пенсії проводилось на підставі довідки Ліквідаційної комісії управління МВС України у Волинській області від 22.03.2018 № 1377 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, згідно з якою посада ОСОБА_1 , а саме «начальник відділу внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України» було прирівняна до посади «начальника відділу апарату Національної поліції України» та грошове забезпечення становило: посадовий оклад - 4000,00 грн, оклад за спеціальним званням «полковник поліції» - 2400,00 грн, надбавка за стаж служби 40% - 2560,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 600,00 грн, премія 86,21% - 8241,68 грн, а всього - 17801,68 грн. Розмір перерахованої пенсії позивача склав 12105,14 грн. (а. с. 24).

19.03.2019 Ліквідаційна комісія УМВС України у Волинській області направила до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області нову довідку № 7/95 із значно меншим розміром грошового забезпечення ОСОБА_1 . Згідно з новою довідкою, посада ОСОБА_1 прирівняна до посади «начальник відділу, що не входить до складу управління, Апарату головних управлінь Національної поліції», але вже не в управлінні апарату Національної поліції України, як це було раніше, а в Головному управлінні поліції у Волинській області. Це призвело до зменшення розмірів грошового забезпечення з 17801,68 грн до 9208,21 грн (а. с. 26).

12.04.2019 Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області листом № 487/К-05 повідомило позивача, що Ліквідаційна комісія УМВС України у Волинській області надала нову довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 № 7/95 від 19.03.2019 на заміну попередньо наданій довідці у березні 2018 року, у зв'язку із чим проведено перерахунок пенсії позивача, та її розмір до виплати з 01.04.2019 становить 6261,58 грн (а. с. 31).

Позивач та інші особи звернулися з колективною скаргою до Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області, в якій просили відкликати неправомірно надіслані у березні 2019 року Ліквідаційною комісією довідки про розмір грошового забезпечення і привести їх у відповідність з довідками, надісланими до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області у березні 2018 року за зазначеними у них нормами (а. с. 32-35).

Листом від 08.05.2019 за вих. №7/154, відповідач повідомив про те, що 28.02.2019 до Ліквідаційної комісії надійшов лист Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності від № 22/6-1020, яким повідомлялося, що регіональні підрозділи внутрішньої безпеки функціонували на окремому штаті і безпосередньо підпорядковувались Управлінню внутрішньої безпеки і розслідувань ГУБОЗ МВС України. Посадові оклади працівникам зазначеного підрозділу були встановлені на рівні посадових окладів осіб начальницького складу органів внутрішніх справ для апарату управління МВС України в областях та прирівняні до аналогічних посад поліцейських ГУНП в області. Таким чином, Ліквідаційна комісія керуючись вказівкою МВС України виготовила та направила до органу Пенсійного фонду нові довідки у березні 2019 року. Одночасно повідомлено, що нарахування та виплата пенсії здійснюється органами Пенсійного фонду. Також зазначено, що згідно з статтею 63 Закону 2262, у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, розміри пенсії звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Отже, Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській мало право не приймати до уваги подані довідки (а. с. 36).

Згідно з частинами 1-4 статті 63 Закону Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII), в редакції Закону від 07.11.2015, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонери згодом подають додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-VІІІ від 23 грудня 2015 року статтю 63 Закону № 2262-XII після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських» (вказані зміни до статті 63 Закону № 2262-XII набрали чинності з 29.12.2015 року).

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - постанова КМУ № 988 від 11.11.2015) затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, розміри надбавки за стаж служби в поліції згідно з додатком 11. Ця постанова набрала чинності з 02 грудня 2015 року та застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», тобто з 07 листопада 2015 року.

Отже, ОСОБА_1 як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ з 01.01.2016 набув право на перерахунок розміру призначеної йому пенсії на підставі статті 63 Закону № 2262-XII та норм Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 (далі - Порядок № 45), в редакції з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.

Нормами Порядку № 45 чітко регламентований алгоритм дій щодо перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-XII.

Пунктом 3 Порядку № 45 встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пунктів 3, 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, якою внесено зміни до Порядку КМУ № 45, було постановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р., №45.

Згідно із пунктами 5, 6 Порядку КМУ № 45 особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року (пункт 5). Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (пункт 6).

З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 звільнений за посади начальника відділу безпеки у Волинській області Управління внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України на підставі наказу МВС України № 242 о/с від 18.05.2004.

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року та Порядку № 45, Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 виготовлено та направлено на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідку № 1377 від 22 березня 2018 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії за прирівняною посадою поліцейського «начальник відділу» до посади на день звільнення зі служби - «начальник відділу безпеки УВБ ГУБОЗ МВС України». У зазначеній довідці зазначено, що загальний розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії за нормами, чинними станом на 01 січня 2016 року, складає 17801, 68 грн.

В подальшому на заміну попередній Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області виготовлено та направлено на адресу Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області довідку №7/96 від 19.03.2019 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку пенсії, у якій останню займану посаду позивача «начальник відділу внутрішньої безпеки у Волинській області УВБ ГУБОЗ МВС України» прирівняно до посади поліцейського «начальника відділу, що не входить до складу управління, Апарату головних управлінь Національної поліції».

Наказом № 480 Міністерства внутрішніх справ України від 07 вересня 1994 року визначено, що підрозділи внутрішньої безпеки входять до головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України та виконують спеціальні функції.

Відтак, виходячи зі змісту наказу № 480 МВС України, який був чинним на час звільнення ОСОБА_1 , посада, яку він обіймав у відділі внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України, відносилася до посади апарату МВС України. Наказ МВС України № 480 від 07.09.1994 скасований наказом МВС України № 1032 від 13.11.2012.

Зі змісту вищезазначеного наказу, судом встановлено, що останній був чинним станом на дату звільнення позивача з органів МВС, де ОСОБА_1 проходив службу на посаді начальника відділу внутрішньої безпеки у Волинській області УВБ ГУБОЗ МВС України, що не підпорядковувався УМВС України у Волинській області.

Отже, ОСОБА_1 проходив службу на посаді, яка з огляду на її завдання, функції, фактичне підпорядкування та місце вказаного підрозділу в структурі МВС України належала до посад апарату МВС України.

Таким чином, колегія суддів вважає, що розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 необхідно обчислювати з урахуванням розмірів складових грошового забезпечення, що передбачені за посадою «начальник відділу» апарату Національної поліції згідно з Додатком № 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів дійшла висновку, що відповідачем, при формуванні довідки від 19.03.2019 № 7/96, помилково прирівняно останню займану позивачем посаду «начальник відділу внутрішньої безпеки у Волинській області УВБ ГУБОЗ МВС України» до посади поліцейського «начальник відділу, що не входить до складу управління».

Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.

У пункті 50 рішення Європейського суду з прав людини «Щокін проти України» (№ 23759/03 та № 37943/06) зазначено про те, що перша та найважливіша вимога статті 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року полягає в тому, що будь-яке втручання публічних органів у мирне володіння майном повинно бути законним. Говорячи про «закон», стаття 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року посилається на ту саму концепцію, що міститься в інших положеннях цієї Конвенції (див. рішення у справі «Шпачек s.r.о.» проти Чеської Республіки» (Spacek, s.r.o. v. The Czech Republic, №26449/95). Ця концепція вимагає, перш за все, щоб такі заходи мали підстави в національному законодавстві. Вона також відсилає до якості такого закону, вимагаючи, щоб він був доступним для зацікавлених осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні (див. рішення у справі «Бейелер проти Італії» (Beyeler v. Italy № 33202/96).

Аналізуючи поняття «якість закону», Європейський суд з прав людини у пункті 111 рішення у справі «Солдатенко проти України» 9№ 2440/07) зробив висновок, що це поняття, вимагаючи від закону відповідності принципові верховенства права, означає, що у випадку, коли національний закон передбачає можливість обмеження прав особи, такий закон має бути достатньо доступним, чітко сформульованим і передбачуваним у своєму застосуванні - для того, щоб виключити будь-який ризик свавілля.

Згідно з сталою практикою Європейського суду з прав людини закон має відповідати якісним вимогам, насамперед, вимогам «доступності», «передбачуваності» та «зрозумілості»; громадянин повинен мати змогу отримати адекватну інформацію за обставин застосування правових норм у конкретному випадку; норма не може розглядатися як «закон», якщо вона не сформульована з достатньою чіткістю, щоб громадянин міг регулювати свою поведінку; громадянин повинен мати можливість - у разі необхідності за належної правової допомоги - передбачити, наскільки це розумно за конкретних обставин, наслідки, до яких може призвести певна дія; у внутрішньому праві повинні існувати загороджувальні заходи від довільного втручання влади в здійснення громадянами своїх прав (рішення у справах «Сєрков проти України», заява №39766/05, пункт 51; «Редакція газети «Правоє дело» та Штекель проти України», заява №33014/05, пункт 51, 52; «Свято-Михайлівська Парафія проти України», заява №77703/01, пункт 115; «Толстой-Милославський проти Сполученого Королівства» (Tolstoy Miloslavsky v. the United Kingdom), №18139/91, пункт 37; «Санді Таймс» проти Об'єднаного Королівства» (№1) («SundayTimes v. The United Kingdom (№1) 6538/74 пункти 48-49); «Мелоун проти Об'єднаного Королівства» («Malone v. The United Kingdom»), №8691/79, пункт 66); «Маргарета і Роджер Андерссон проти Швеції» («Margareta and Roger Andersson v. Sweden»), заява № 12963/87, п. 75; «Круслен проти Франції» (Kruslin v. France), №11801/85, п. 27; «Ювіг проти Франції» (Huvig v. France), №42921/09, пункт 26; «Аманн проти Швейцарії» (Amann v. Switzerland), заява №27798/95, пункт 56).

Узагальнюючи наведене, враховуючи положення частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів апеляційного суду доходить висновку, що позов ОСОБА_1 слід задовольнити, а саме: визнати неправомірними дії Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області щодо виготовлення та надіслання до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області повторної довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19.03.2019 № 7/95 та визнати таку довідку неправомірною, а також визнати чинною довідку Ліквідаційної комісії управління МВС України у Волинській області від 22.03.2018 № 1377 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, згідно з якою посада ОСОБА_1 , а саме «начальник відділу внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України» було прирівняна до посади «начальника відділу» та грошове забезпечення становило: посадовий оклад - 4000,00 грн, оклад за спеціальним званням «полковник поліції» - 2400,00 грн, надбавка за стаж служби 40% - 2560,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 600,00 грн, премія 86,21% - 8241,68 грн, а всього - 17801,68 грн.

У зв'язку з тим, що апеляційний суд своїм рішенням визнає чинною довідку відповідача від 22.03.2018 № 1377 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , тому немає підстав для застосування положень статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.

За таких обставин, апеляційний суд доходить висновку, що рішення суду першої інстанції прийнято з неправильним застосуванням норм матеріального права та порушенням норм процесуального права, без повного та всебічного дослідження усіх обставин, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому підлягає скасуванню з одночасним прийняттям постанови про задоволення позову з наведених вище підстав.

Керуючись ч. 3 ст. 243, ст. 308, ст. 310, ст. 315, ст. 317, ст. 321, ст. 322, ст. 325 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2019 року у справі № 140/2435/19 скасувати та прийняти постанову, якою позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати неправомірними дії Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області щодо виготовлення та надіслання до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області повторної довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19.03.2019 № 7/95.

Визнати неправомірною довідку Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ від 19.03.2019 № 7/95.

Визнати чинною довідку Ліквідаційної комісії управління МВС України у Волинській області від 22.03.2018 № 1377 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, згідно з якою посада ОСОБА_1 «начальник відділу внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України» була прирівняна до посади «начальника відділу» та грошове забезпечення становило: посадовий оклад - 4000,00 грн, оклад за спеціальним званням «полковник поліції» - 2400,00 грн, надбавка за стаж служби 40% - 2560,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 600,00 грн, премія 86,21% - 8241,68 грн, а всього - 17801,68 грн.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя В. М. Багрій

судді В. Я. Качмар

Д. М. Старунський

Повний текст постанови виготовлений 27.02.2020.