Ухвала від 26.02.2020 по справі 640/4782/19

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 640/4782/19

УХВАЛА

26 лютого 2020 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Мельничука В.П. та суддів Лічевецького І.О., Оксененко О.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 грудня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у м. Києві, третя особа: Державна податкова інспекція у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 грудня 2019 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням Головне управління ДФС у м. Києві подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Звертаючись з даною апеляційною скаргою, Головним управлінням ДФС у м. Києві не було дотримано вимог ст. 296 КАС України та не додано документ про сплату судового збору за майнового характеру, тобто 1152,60 грн. (1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.)*150%).

Крім того, згідно з ч. 1 ст. 55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ч. 3 ст. 55 КАС України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб'єкта владних повноважень), або через представника.

Відповідно до підпункту 19 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням підпункту 11 пункту 16-1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.

30 вересня 2016 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від 02 червня 2016 року №1401-VIII.

Підпунктом 11 пункту 16-1"Перехідні положення" Конституції України передбачено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.

Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 01 січня 2020 року.

Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.

Як убачається з матеріалів справи, апеляційна скарга підписана та подана головним державним інспектором відділу супроводження судових спорів окремих категорій управління правового забезпечення Головного управління ДПС у м. Києві Грищенко Оксаною Василівною.

До апеляційної скарги було додано довіреність від 09 січня 2020 року № 37/26-15-10-11, яка підписана Головою Комісії з реорганізації Головного управління ДФС у м. Києві Малихіною Оксаною Михайлівною.

Разом з тим, відсутні документи, які б свідчили про те, що Грищенко Оксана Василівна, є особою, яка діє відповідно до статуту, положення чи іншого акта, на підставі якого вона здійснює представництво юридичної особи у порядку її самопредставництва.

Також, матеріали справи не містять та до апеляційної скарги не було додано жодного доказу, що ОСОБА_2 має статус адвоката.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12 лютого 2020 року у задоволенні клопотання Головного управління ДФС у м. Києві про відстрочення сплати судового збору відмовлено.

Ухвалою судді Шостого апеляційного адміністративного суду від 12 лютого 2020 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам КАС України.

24 лютого 2020 року на адресу Шостого апеляційного адміністративного суду від Головного управління ДФС у м. Києві надійшло клопотання про усунення недоліків апеляційної скарги до якої додано платіжне доручення про сплату судового збору в розмірі 2881,50 грн.

Зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України перевірено.

Разом з тим, колегія суддів звертає увагу, що відповідно до ухвали судді Шостого апеляційного адміністративного суду від 12 лютого 2020 року про залишення апеляційної скарги без руху, крім доказів сплати судового збору у сумі 1152,60 грн. вказаній особі необхідно було надати документи, що підтверджують повноваження Грищенко Оксани Василівни на подання та підписання апеляційної скарги від імені Головного управління ДФС у м. Києві станом на 20 січня 2020 року з урахуванням підпункту 11 пункту 16-1"Перехідні положення" Конституції України.

Однак, Головним управлінням ДФС у м. Києві не надано документів, що свідчать про те, що Грищенко Оксана Василівна є адвокатом або представником юридичної особи у порядку її самопредставництва, а отже апеляційна скарга підписана та подана особою, повноваження якої не підтверджено.

Отже, вказаною особою не виконано вимоги ухвали судді Шостого апеляційного адміністративного суду від 12 лютого 2020 року про залишення апеляційної скарги без руху щодо доказів на підтвердження повноважень особи, яка підписала та подала апеляційну скаргу на вчинення такої дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.

Згідно з правилами ст. 119 КАС України суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.

За змістом ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Виходячи з правил ст. 121 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для продовження строку, наданого для усунення недоліків апеляційної скарги.

Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунуті шляхом надання документів, що підтверджують повноваження Грищенко Оксани Василівни на подання та підписання апеляційної скарги від імені Головного управління ДФС у м. Києві станом на 20 січня 2020 року.

Керуючись ст.ст. 118, 119, 121 КАС України, -

УХВАЛИЛА:

Продовжити Головному управлінню ДФС у м. Києві строк для усунення недоліків апеляційної скарги на п'ять днів з дня отримання копії даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в касаційному порядку.

Суддя-доповідач: В.П. Мельничук

Судді: І.О. Лічевецький

О.М. Оксененко