Постанова від 08.08.2007 по справі 18/69

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"08" серпня 2007 р.

Справа № 18/69

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді ТимошевськоїВ.В. розглянув у відкритому судовому засіданні при секретарі судового засідання Горловій М.С. об 16:00 год. адміністративну справу №18/69

за позовом: Знам'янського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Кіровоград

до відповідача: Командитного товариства "Автолегіон-Варванської Ю.В.", м.Кіровоград

про стягнення 12156,65 грн.

Представники сторін:

від прокуратури - участі не брали;

від позивача - участі не брали;

від відповідача - Собко А.В., генеральний директор, наказ № 31-к від 07.09.06р.

Знам'янським транспортним прокурором подано позовну заяву в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до командитного товариства "Авто-Легіон" про стягнення 12 156,65 грн. несплачених адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2006 рік.

Ухвалою господарського суду від 29.05.2007 року адміністративний позов прийнято до розгляду і відкрито провадження у справі № 18/69.

При розгляді справи судом враховано, що згідно довідки Головного управління статистики у Кіровоградській області від 11.06.2007 р. №15-3321 правильним найменуванням відповідача є Командитне товариство "Автолегіон-Варванської Ю.В." (а.с.25-26).

Прокурор та представник позивача в судове засідання не прибули.

08.08.2007 року на адресу господарського суду надійшла заява № 04-03/4157 від 08.08.2007 року Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, в якій позивач просить розглянути справу № 18/69 без участі представника позивача та повідомив, що згідно уточненого звіту відповідача норматив по працевлаштуванню інвалідів виконується.

Відповідач позовні вимоги не визнав повністю.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон), передбачено, що для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства (об'єднання), установи і організації, фізичні особи, які використовують найману працю, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Порядок сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями адміністративно-господарських санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 2 вищезазначеного Порядку, підприємства за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів сплачують суму адміністративно-господарських санкцій та пені відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців на балансовий рахунок 3510 в установах Національного банку, відкритий в органах Державного казначейства, або на балансовий рахунок 2510 в установах комерційних банків до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

За даними звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 р. по формі № 10-ПІ, наданого до Кіровоградського обласного відділення Фонду та копія якого долучена до матеріалів справи (а.с.12) вбачається, що середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві відповідача в 2006 році складала 150 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність - 1 особа.

Однак, виходячи з нормативу, передбаченого ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів", у командитному товаристві "Автолегіон-Варванської Ю.В." має бути працевлаштовано 6 інвалідів.

Виходячи з того, що середня річна заробітна плата у відповідача в 2006 році склала 2 431,33 грн., сума адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів становить 12 156,65 грн.

Поряд з цим, 09.07.2007 року на адресу господарського суду надійшло пояснення КТ "Автолегіон-Варванської Ю.В.", згідно з яким відповідач повідомив, що у поданому звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік допущено помилку, а саме - помилково вказано, що середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, становить 1 особу, а не 6 осіб.

На підтвердження викладених обставин, відповідачем в судовому засіданні 06.08.2007 р. надано документальне підтвердження фактичного працевлаштування інвалідів (а.с.81-95). Крім того, 07.08.2007 р. до Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів відповідачем подано уточнений звіт за формою №10-ПН "Про зайнятість та працевлаштування інвалідів" разом зі списком працюючих інвалідів по встановленій формі, згідно з якими норматив по працевлаштуванню інвалідів в 2006 році відповідачем виконано, а саме, працевлаштовано 6 осіб, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (а.с.103-104).

Виконання відповідачем нормативу про працевлаштуванню інвалідів в 2006 році позивачем не заперечується, що слідує із поданої ним заяви від 08.08.2007 р. №04-03/4157 (а.с.105).

З урахуванням викладеного, виходячи з наявних в матеріалах справи доказів, позовні вимоги по стягненню з командитного товариства "Автолегіон-Варванської Ю.В." адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2006 рік є необґрунтованими та в їх задоволенні має бути відмовлено.

Згідно до вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 71, ч. 4 ст. 94, ч.ч. 1-3 ст. 160, ст. ст. 162, 163, 254, 258, п. 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя