Ухвала від 07.08.2007 по справі 10/177пн

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

УХВАЛА

07.08.07 р. Справа № 10/177пн

Господарський суд Донецької області у складі: головуючого судді - Приходько І.В.;

при секретарі судового засідання - Черняк Л.А.;

за участю представники сторін:

від позивача - Стадник В.В. - довіреність;

від відповідача - Шкода С. Н. - керівник;

розглянув у ві?дкритому судовому засіданні? суду справу

за позовом Державної под?аткової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька

до товариства з обмеженою відповідальністю «Серна-Дон» м. Донецьк

про припинення юридичної особи, -

У судовому засіданні оголошувалась перерва з 27.06.2007 р. по 07.08.2007р.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція у Будьонівському районі м. Донецька, звернулась до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю «Серна-Дон» м. Донецьк, про припинення юридичної особи.

Позовну заяву подано та провадження по справі порушено за правилами господарського процесу, передбаченого ст.ст. 54, 61, 64, 65 Господарського процесуального кодексу України.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на невиконання відповідачем обов'язків суб'єкту підприємницької діяльності з надання податковому органу податкової та бухгалтерської звітності в порядку та строки, які встановлені чинним законодавством України.

Відповідач у судовому засіданні та відзиві проти позову заперечував. Пояснив, що станом на 27.06.2007рю вся звітність здана та сплачені штрафи за її невчасне подання у повному обсязі.

Відповідно до положень статті 69 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи було продовжено.

Приймаючи рішення, суд враховує наступне.

Згідно ст. 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи

місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режиму ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені цим Кодексом та іншими законами. Таким чином, як випливає з приписів вищенаведеної правової норми, органи державної влади за порушення закону можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, зокрема, скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.

Як вже було зазначено, 17.05.2007р. позивач - Державна податкова інспекція у Будьонівському районі м?. Донецька, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача про припинення юридичної особи.

01.09.2005р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ. Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України “Про державну податкову службу в Україні». Як випливає з ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Таким чином, із приписів даної правової норми випливає, що органи державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. Отже, як випливає з приписів даної правової норми, державній податковій інспекції вищенаведеною правовою нормою надано право щодо звернення у передбачених законом випадках до судових органів із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Враховуючи, що позивач є суб'єктом владних повноважень і приписами Законом України “Про державну податкову службу в Україні» визначено, що у нього є право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, то відповідно до приписів ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України даний спір є компетенцією суду адміністративної юрисдикції.

Згідно пункту 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Аналіз суб'єктного складу та характеру правовідносин свідчить, що дана справа є справою адміністративної юрисдикції, а в розумінні пункту 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України Державна податкова інспекція у м. Маріуполі є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до пункту 4 Розділу УІІ “Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України з 21 травня 2007 р. розпочато роботу Донецького окружного адміністративного суду.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що провадження по справі та ухвалення рішення за правилами Господарського процесуального кодексу України не буде відповідати вимогам законодавства, а тому провадження по справі підлягає припиненню на підставі п. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі статей 3, 17 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні», ст. 239 Господарського кодексу України, керуючись статтями 49, 75, 80 п. 1, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Припинити провадження по справі №10/177пн за позовом Державної подат?кова інспекція у Будьонівському районі м. Донецька, до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю «Серна-Дон» м. Донецьк, про припинення юридичної особи.

.

Суддя

Вик. Давидовська Т. В.

Надруковано 3 прим.

Позивачу - 1 прим.

Відповідачу - 1 прим.

У справу -1 прим.

.