ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
Іменем України
05.07.07 Справа № 10/256ад.
Суддя господарського суду Луганської області Мінська Т.М., при секретарі Качановській О.А., розглянувши матеріали за позовом
Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області, м. Луганськ
до Комунального підприємства «Прогрес», м. Первомайськ
про стягнення 1649 грн. 46 коп.
Представники сторін:
від позивача - Новосьолова О.С. - гол.спец.юрисконсульт, довіреність № 34-03/2008 від 04.06.07.;
від відповідача - Плосконос С.В. - юрисконсульт, довіреність № б/н від 03.05.07.
Суть спору: заявлена вимога про стягнення з відповідача в доход Державного бюджету України економічних санкцій в сумі 1649 грн. 46 коп.
Відповідач відзивом визнав позов повністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд
Рішенням № 37 Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 06.03.2007р. (позивачем у справі) за порушення ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» до Комунального підприємства «Прогрес» було застосовано економічні санкції в сумі 1649 грн. 46 коп.
Оцінивши матеріали справи, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими з огляду на наступне:
Статтею 4 Закону України "Про ціни і ціноутворення" визначено повноваження Кабінету Міністрів України в галузі ціноутворення, зокрема встановлено, що Кабінет Міністрів України визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).
Таким органом, відповідно до Положення про Державну інспекцією з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року N 1819 є Державна інспекція з контролю за цінами (далі - Держінспекція).
За змістом абзацу 2 пункту 4 Положення Держінспекція відповідно до покладених на неї завдань у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
Відповідно до частини 1 пункту 5 Положення Держінспекція має право проводити в органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності перевірки бухгалтерських документів, книг, звітів, калькуляцій та інших документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів.
Положеннями Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України 3 грудня 2001 року N 298/519 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за N 1047/6238, прийняття рішень про застосування економічних або фінансових (штрафних) санкцій за фактами порушення державної дисципліни цін покладено на Держінспекцію з контролю за цінами та відповідні державні інспекції з контролю за цінами а Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши про це усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує чиї -небудь права, свободи або інтереси.
За таких обставин позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафу в сумі 1649 грн. 46 коп. визнаються судом обґрунтованими.
Оцінивши всі вищевикладені обставини, суд закінчив розгляд справи в судовому засіданні 05.07.2007р. і постановив задовольнити позов повністю.
Відповідно до п. 4 ст. 94 КАСУ у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 05.07.2007р. проголошено вступну і резолютивну частини постанови.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 18, 51, 136, 158 -163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Прогрес», м. Первомайськ, вул. Кошевого, 6, код ЄДРПОУ 32632584 в доход Державного бюджету України економічні санкції в сумі 1649 грн. 46 коп. відповідно до рішення № 37 від 06.03.2007р. Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили, якщо її не скасовано, після закінчення апеляційного розгляду скарги.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову. Копії апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова в повному обсязі складена 10.07.2007.
Суддя Т.М.Мінська