21.02.2020
єдиний унікальний номер 389/299/20
провадження № 3/389/141/20
21 лютого 2020 року м. Знам'янка
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Проценко Олександр Миколайович, за участю: секретаря судового засідання Туманової С.В., прокурора Знам'янської місцевої прокуратури Кіровоградської області Дьячкова О.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Михайлівка Олександрівського району Кіровоградської області, громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , освіта середня спеціальна, не працюючого, одруженого, на утриманні 1 неповнолітня дитина, місце реєстрації АДРЕСА_1 , не зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 , працюючи, на момент звільнення - 25 лютого 2019 року, на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції №4 Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області, а відтак, будучи суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «з» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону,в порушення вимог ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції»,який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування,несвоєчасно, без поважних причин, а саме 14 квітня 2019 року о 17.07 годині, тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. По даному факту складено протокол №5/2020 від 29 січня 2020 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлений, права роз'яснені.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП не визнав та надав суду показання про те, що раніше він дійсно працював на посаді поліцейського, мав спеціальне звання - старшого сержанта поліції та з 7 листопада 2015 року почав проходити службу в Національній поліції України.
З 18 січня 2017 року був призначений на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції №4 Знамп'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області, а 25 лютого 2019 року, наказом начальника ГУНП в Кіровоградській області був звільнений із займаної посади, через службову невідповідність.
ОСОБА_1 також надав суду показання про те, що несвоєчасно подав декларацію за 2018 рік, так як не мав можливості її своєчасно подати, оскільки перебував на кордоні в Польщі.
Прокурор наполягав на визнанні ОСОБА_1 винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вислухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до вимог частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина перша статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 ЗУ "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п. «з» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є поліцейські.
Згідно з ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до ч.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону, з додержанням таких вимог:
1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
2) декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону;
3) декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб'єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов'язок подання такої декларації.
Відповідно до витягу з наказу №63о/с від 25 лютого 2019 року, старшого сержанта поліції Півторака Ю.Ю. - поліцейського сектору реагування патрульної поліції №4 ЗВ ГУНП в Кіровоградській області, звільнено зі служби в поліції (через службову невідповідність), з 25 лютого 2019 року.
Згідно з розпискою та зобов'язанням, ОСОБА_1 , 25 лютого 2019 року, отримав трудову книжку, військовий квиток, витяг з наказу про звільнення та обхідний лист та додатково останньому роз'яснено вимоги ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» в частині необхідності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) та, наступного року після припинення діяльності, подати декларацію за минулий рік.
Витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування свідчить про те, що ОСОБА_1 подав декларацію, як особа, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або іншу діяльність, лише 14 квітня 2019 року о 17.07 годині, тобто несвоєчасно.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. Доказів наявності поважних причин несвоєчасної подачі декларацій не встановлено.
В силу ст.255 КУпАП, уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції) мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, в тому числі, за ст.ст.172-4 - 172-9 КУпАП.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , його майновий стан, що до адміністративної відповідальності протягом року він не притягувався та вважає, що ОСОБА_1 необхідно призначити мінімальне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, що наразі є необхідним і буде достатнім для виховання останнього у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особами, стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, станом на 1 січня календарного року.
Відповідно до ст.15 ЗУ «Про виконавче провадження», за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.40-1, 221, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», ЗУ «Про виконавче провадження», суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн., який підлягає стягненню в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу є Держава в особі Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, місцезнаходження: вул.Чміленка,41 м.Кропивницький, 25006, Україна.
Реквізити для сплати штрафу:
Знам'ян.УК/м.Знам'янка/21081100
Знам'ян.УК/Знам'янський р-н/21081100
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 38011312
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998
UA238999980313050106000011010 ( місто Знам'янка )
UA218999980313090106000011180 ( Знам'янський район )
КОД класифікації доходів бюджету: 21081100
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору є Держава в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).
ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА(МФО): 899998
UA908999980313111256000026001
КОД класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення, через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області, до Кропивницького апеляційного суду.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Проценко О.М.