ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Справа № 201/1416/20
Провадження № 1-кс/201/662/2020
12 лютого 2020 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС 4-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу про прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 32018041660000046 від 28.09.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 205-1, ч. 1 ст. 205-1 КК України,-
До суду надійшло клопотання слідчого з ОВС 4-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу про прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 32018041660000046 від 28.09.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 205-1, ч. 1 ст. 205-1 КК України.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що відповідно до дослідження аудиторської фірми ТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №29/07 від 29.07.2019, посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) за період з 2017 року по 2019 рік при веденні фінансово-господарської діяльності з підприємствами, які мають явні ознаками фіктивності, зокрема: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ), умисно ухились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 1 054 844 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави, грошових коштів у значних розмірах.
Крім того, встановлено, що відповідно до дослідження аудиторської фірми ТОВ АФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №30/07 від 29.07.2019, посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_5 ) за період з 01.01.2017 по 30.05.2019 року при веденні фінансово-господарської діяльності з підприємствами, які мають явні ознаками фіктивності, зокрема: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ), умисно ухились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 1 166 591 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави, грошових коштів у значних розмірах.
Також встановлено, що невстановлені особи в період 2017-2018 на території м. Кривий Ріг Дніпропетровської області внесли в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб, зокрема ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (код НОМЕР_3 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (код НОМЕР_2 ),ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " (код НОМЕР_4 ), ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_7 " (код НОМЕР_6 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (код НОМЕР_7 ), завідома неправдиві відомості, а також умисно подали такі документи для проведення реєстрації вказаних підприємств.
Крім того, встановлено, що невстановлені особи в період 2017-2019 років на території м. Кривий Ріг та інших міст Дніпропетровської області внесли в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб, зокрема: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ПОГ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ПП « ОСОБА_5 »(ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (ЄДРПОУ НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (ЄДРПОУ НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (ЄДРПОУ НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (ЄДРПОУ НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (ЄДРПОУ НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (ЄДРПОУ НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (ЄДРПОУ НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (ЄДРПОУ НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (ЄДРПОУ НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (ЄДРПОУ НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (ЄДРПОУ НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (ЄДРПОУ НОМЕР_36 ), завідома неправдиві відомості, а також умисно подали такі документи для проведення реєстрації вказаних підприємств.
Згідно до наданої оперативної інформації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 , м. Кривий Ріг), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 , м.Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (ЄДРПОУ НОМЕР_37 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (ЄДРПОУ НОМЕР_38 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 , м.Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (ЄДРПОУ НОМЕР_39 , м. Київ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_7 , м. Київ) фактично створені (придбанні) та підконтрольні групі осіб, яка має ознаки «конвертаційного» центру та протягом з 2017 року та по теперішній час, на території міста Кривий Ріг здійснює незаконну діяльність яка спрямована на «тіньовий сектор» економки та пов'язана, насамперед, з наданням послуг підприємствам реального сектору економіки, щодо мінімізації податків та конвертації грошових коштів шляхом переведення безготівкових коштів у готівку, заниження податкових зобов'язань та податку на прибуток, оформлення безтоварних операцій використовуючи реквізити підприємств, зареєстрованих без мети здійснення підприємницької діяльності.
З цією метою, учасниками злочинної групи було створено та продовжують створюватися підконтрольні підприємства, у тому числі ті, які мають явні ознаки фіктивності, або зареєстровані на осіб, які не мають наміру здійснювати підприємницьку діяльність.
Використовуючи створенні підконтрольні ризикові підприємства, відкриваючи для забезпечення незаконної діяльності та в подальшому використовуючи банківські рахунки в банківських установах, члени злочинної групи щоденно отримують готівкові кошти, які передають представникам реального сектору економіки. Для прикриття незаконної діяльності формуються та реєструються видаткові та податкові накладні, по відображенню фіктивних оборудок, тобто до офіційних документів вносяться завідомо неправдиві данні про нібито проведенні фінансово-господарські операції. Тим самим створюються документи «прикриття», що в подальшому приводить до штучного завищення податкового кредиту та валових витрат, з метою умисного ухилення від сплати податків.
Так, у ході досудового розслідування, 10.04.2019 з метою документування злочинної діяльності зазначених осіб, співробітниками податкової міліції проведено обшук у приміщенні тіньового офісу.
Під час проведення обшуку виявлено та вилучено 108 печаток підприємств з ознаками фіктивності та велика кількість документів, серед яких були документи, які відображають фінансово-господарську діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_40 ).
У подальшому на виконання доручення слідчого, оперативним управлінням, з метою встановлення протиправної діяльності, яка полягає в ухиленні від сплати податків та встановленні підприємств з ознаками фіктивності, було здійснено аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_40 ), директором якого являється ОСОБА_6 ..
Згідно до рапорту оперативного уповноваженого ОУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області вказане підприємство укладало фіктивні договори найму (оренди) вантажних автомобілів та закуповувало паливно-мастильні матеріали у реального сектору економіки за безготівкові кошти.
Також, згідно проведеного аналізу встановлено, що третя частина з усього придбаного палива, складає бензин А-95, що фактично є не можливим, у зв'язку з тим, що вантажні автомобілі, які знаходяться в оренді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_40 ) використовують дизельне паливо.
У подальшому вказане підприємство надавало послуги з перевезення підприємствам Дніпропетровської області, серед яких є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код НОМЕР_41 ).
Крім того, під час виконання доручення слідчого оперативними співробітниками відібрані пояснення у водіїв, які відповідно до податкових накладних мали право користування вантажними автомобілями, які знаходяться в оренді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_40 ), по суті наданої інформації водії повідомили, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_40 ), їм не відомо, дохід від зазначеного підприємства не отримували та договорів з посадовими особами підприємства не укладали.
Під час досудового розслідування кримінального провадження, з метою підтвердження або спростування, зазначених фактів порушення податкового законодавства, виникла необхідність долучення до матеріалів кримінального провадження оригіналів первинних фінансово-господарських документів, що відображають взаємовідносини ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_40 ), яке надавало свої послуги ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код НОМЕР_41 ) в період з 01.01.2017 - 04.12.2019 рік.
Слідчий надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю, клопотання підтримав.
Враховуючи неприбуття сторін у судове засідання для розгляду клопотання, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування кримінального провадження за допомогою технічного засобу не здійснювалося.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відносно ч.2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду
Відповідно до ч.1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів прізвище.
З урахуванням викладеного відповідно ст. 36 КПК України та ст. 40 КПК України дозвіл на проведення тимчасового доступу може бути наданий лише слідчому (прокурору), який подав клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, у даному випадку - с слідчим з ОВС п'ятого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали додані до нього, дійшов висновку, що клопотання слідчого про надання тимчасового доступу підлягає частковому задоволенню, оскільки слідчим надано суду належні та достатні докази того, що дана слідча дія є необхідною. у даному кримінальному провадженні, так як проведення тимчасового доступу може дозволити органу досудового розслідування виявити та зафіксувати відомості щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, встановити коло причетних осіб, а також для ефективного та повного досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні. Крім того, слідчим суддею враховано те, що здобути необхідну для досудового розслідування інформацію іншим шляхом, окрім як звернення до слідчого судді із клопотанням про тимчасового доступу та отримання останнього, є неможливим.
Відповідно до п. 7 ст. 164 КПК України строк дії ухвали не може перевищувати 1 місяця з дня постановлення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 91,93 ч.4. ст. 107,110,131-132, 159-160 163-166, 309, 369-372 КПК України, -
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчим з ОВС четвертого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_7 , слідчим слідчої групи: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 дозвіл на проведення тимчасового доступу до речей і документів та їх вилучення (виїмку) в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код НОМЕР_41 ), а саме:
оригінали первинних документів, що відображають факти фінансово-господарських взаємовідносин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код НОМЕР_41 ) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_40 ), а саме: договорів, контрактів, з додатками та доповненнями, додаткових угод, заявок на поставку /виконання робіт, надання послуг/, специфікацій до договорів і додатків, видаткових та прибуткових накладних, податкових накладних, рахунків-фактур, платіжних доручень, актів звірок, актів приймання-передачі, виконаних робіт /послуг/, залізнично-шляхових, товарно-транспортних накладних, путівок автотранспорту, книг обліку в'їзду - виїзду автотранспорту, перепусток автотранспорту, та інших документів, що підтверджують перевезення товару, за період з 01.01.2017 по теперішній, та акти інвентаризації які проводились в період з 01.01.2017 по теперішній час.
Строк дії цієї ухвали 1 місяць з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1