567/832/19
21.02.2020 м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Венгерчук А.О., при секретарі Климович О.О. розглянувши матеріали, які надійшли від фахівця Острозького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 , щодо вирішення питання пов'язаного із виконанням постанови суду
встановила:
07.02.2020 фахівець Острозького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області Івтушок В. звернувся в суд з поданням про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови Острозького районного суду Рівненської області від 20.08.2019 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт.
Подання обґрунтовує тим, що 11.09.2019 постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності прийнята на виконання і 13.09.2019 ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт, проте ОКП "Водоканал" надіслало повідомлення у якому вказана, що не може прийняти для виконання суспільно корисних робіт ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю коштів на їх оплату. У зв'язку з викладеним, просить суд вирішити питання, пов'язане з виконанням вищевказаної постанови, в порядку статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На розгляд справи до суду ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не повідомив, хоча був своєчасно та належним чином повідомлений про дату та час розгляду подання.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання слід задовольнити з таких підстав.
Відповідно до статті 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до статті 298 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Судом встановлено, що постановою Острозького районного суду Рівненської області від 20.08.2019, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк 120 годин. Постанова набрала законної сили та 11.09.2019 направлена до Острозького РС філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області.
ОСОБА_1 , був викликаний до вказаної установи та 13.09.2019 був ознайомлений із порядком та умовами відбування адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт, яке накладено на нього судом.
Однак, направлення на відпрацювання не було вручено та до відбування адміністративного стягнення ОСОБА_1 не приступив у зв'язку з тим, що виконавчим комітетом Острозької міської ради не було визначено перелік об'єктів та робіт на яких порушники можуть відпрацьовувати дане адміністративне стягнення у 2019 році.
Відповідно до ст. 325-3 КУпАП на власника підприємства, установи організації або повноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодженням з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об'єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.
У зв'язку з чим, 13.09.2019 в Острозький відділ Здолбунівської місцевої прокуратури було направлено повідомлення 40/12/690-19 від 13.09.2019 з проханням вжити заходи прокурорського реагування стосовно посадових осіб виконкому Острозької міської ради.
Також, 19.12.2019 Острозькому міському голові було направлено повідомлення №40/12/1592-19 від 19.12.2019 з проханням повідомити чи приймав виконавчий комітет Острозької міської ради рішення про визначення переліку об'єктів і робіт на яких порушники можуть відпрацьовувати суспільно корисні роботи.
23.12.2019 на адресу Острозького районного сектору надійшло рішення Острозької міської ради від 20.12.2019 №1060 «Про затвердження Програми організації спільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт у м. Острог на 2020-2021 роки», відповідно до якого на 2020 рік на виконання суспільно корисних робіт виділено 10000 грн.
11.01.2020 з Острозького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури на адресу Острозького районного сектору надійшло повідомлення в якому зазначено, що 25.01.2019 до Острозької міської ради внесено подання, щодо необхідності винесення на засідання виконкому питання прийняття рішення про визначення переліку об'єктів і робіт на 2019 рік, вказівку розглянуто та задоволено на засідання дані питання винесено, водночас, прийняте не було через недостатню кількість голосів.
22.01.2020 на адресу Острозького районного сектору надійшло рішення виконавчого комітету Острозької міської ради №6 від 21.01.2020 «Про визначення переліку об'єктів та видів робіт на яких можливе відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт».
Зважаючи на це, 24.01.2020 ОСОБА_1 було направлено виклик на 31.01.2020. 29.01.2020 року ОСОБА_1 з'явився в Острозький районний сектор, де йому того ж ня було видано направлення в ОКП «Водоканал» для відбування встановленого строку суспільно корисних робіт, до яких він мав приступити з 30.01.2020.
31.01.2020 з ОКП «Водоканал» надійшло повідомлення №36 від 30.01.2020, якому зазначено, що Острозьке КП «Водоканал» не може прийняти для виконання оплачуваних суспільно корисних робіт порушника ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю коштів на оплату вищезазначених робіт, адже рішенням Острозької міської ради ід 20.12.2019 для відбування суспільно корисних робіт виділено 10000,00 грн., які на даний момент використані в повному обсязі.
03.02.2020 в Острозький відділ Здолбунівської місцевої прокуратури направлена інформація №40/12/156-20 від 03.02.2020 з проханням вжити заходи прокурорського реагування стосовно посадових осіб ОКП «Водоканал», щодо порушень вимог чинного законодавства.
05.02.2020 з Острозького відділу Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло повідомлення, в якому зазначено, шо підстав для внесення актів прокурорського реагування відносно посадових осіб ОКП «Водоканал» не встановлено.
Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт передбачений статтею 325-1 КУпАП та детально регламентований Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19 березня 2013 року (далі - Порядок).
Так, згідно пункту 11.1 Порядку - виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.
В силу статей 304, 305 КУпАП , питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову. Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Відповідно до пункту 5.1 Порядку - однією з підстав припинення виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт та зняття правопорушника з обліку є наявність підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, після отримання відповідного судового рішення.
Враховуючи те, що уповноваженим органом з питань пробації були вчиненні всі необхідні дії для своєчасного та належного виконання постанови Острозького районного суду від 20.08.2019, наміру ОСОБА_1 на ухилення від відбування суспільно корисних робіт немає, однак відбути їх неможливо через бездіяльність Острозької міської ради Рівненської області, суд приходить висновку, що постанову суду від 20.08.2019 виконати неможливо, а тому необхідно припинити виконання вказаної постанови про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на 120 годин.
Керуючись статтями 23, 298, 304, 305 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Порядком виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року № 474/5,
постановила:
подання фахівця Острозького районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" у Рівненській області про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови Острозького районного суду Рівненської області від 20 серпня 2019 року відносно ОСОБА_1 задовольнити.
Припинити виконання постанови Острозького районного суду Рівненської області №567/832/19 від 20 серпня 2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в частині накладення адміністративного стягнення у виді 120 (ста двадцяти) годин суспільно корисних робіт.
Постанова оскарженню не підлягає.
Повний текст постанови виготовлено 21 лютого 2020 року.
Суддя Острозького районного судуВенгерчук А.О.