Постанова від 18.02.2020 по справі 456/87/20

Справа № 456/87/20

Провадження № 3/456/102/2020

ПОСТАНОВА

іменем України

18 лютого 2020 року місто Стрий

Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , з участю прокурора Романіва О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , приймальника вантажів ТзОВ «Нова пошта»,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи лісничим Дулібського лісництва Стрийського ДЛГП «Галсільліс» згідно з наказом Стрийського ДЛГП «Галсільліс» № 4-К від 04.07.2017, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією. В порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи лісничим Дулібського лісництва Стрийського ДЛГП «Галсільліс» згідно з наказом Стрийського ДЛГП «Галсільліс» № 4-К від 04.07.2017, звільнений відповідно до наказу Стрийського ДЛГП «Галсільліс» від 09.01.2018 № 1-К, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією. В порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед припиненням ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи лісничим Дулібського лісництва Стрийського ДЛГП «Галсільліс» згідно з наказом Стрийського ДЛГП «Галсільліс» № 4-К від 04.07.2017, звільнений відповідно до наказу Стрийського ДЛГП «Галсільліс» від 09.01.2018 № 1-К, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією. В порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчинених правопорушеннях визнав повністю.

Прокурор Романів О.В. у судовому засіданні пояснив, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а тому просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 статті 172-6 КУпАП, та застосувати адмінстягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення..

Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону «Про запобігання корупції» НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Частиною 5 ст. 12 Закону «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти НАЗК після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти НАЗК, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Згідно з Роз'ясненням щодо застосування окремих положень Закону «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням НАЗК від 11.08.2016 № 3, в цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», під посадовими особами юридичних осіб публічного права відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону «Про запобігання корупції» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Відповідно до частини 3 статті 65 Господарського кодексу України керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи. Так, суб'єктами декларування у державному чи комунальному підприємстві є керівник цього підприємства, його головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), члени виконавчого та інших органів управління підприємства, передбачені його статутом. Перелік посадових осіб, визначений кодексом, не може бути змінений статутом чи рішенням підприємства. Крім того, статутом підприємства його посадовими особами можуть бути додатково визнані й інші особи, які відповідно будуть виступати суб'єктами декларування відповідно до Закону. Враховуючи вищевикладене, суб'єктами декларування у державному чи комунальному підприємстві є керівник цього підприємства, його головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), члени виконавчого та інших органів управління підприємства, інші посадові особи, передбачені його статутом, а також працівники, які наділені повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Відповідно до Розділу І статуту Стрийського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс», погодженого наказом Обласного комунального лісогосподарського підприємства «Галсільліс» № 42 від 07.10.2019 та затвердженого Управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради від 07.10.2019, Стрийське ДЛГП «Галсільліс» є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки в установах банків, печатки зі своєю назвою, штампи, власну емблему, власний знак для товарів і послуг, товарну марку, інші необхідні реквізити. Права та обов'язки юридичної особи підприємство набуває з дня його державної реєстрації. Підприємство створене Обласним комунальним лісогосподарським підприємством «Галсільліс». Підприємство є у спільній власності територіальних громад Львівської області, повноважним власником якого є Львівська обласна рада.

Частиною 2 ст. 81 Цивільного кодексу України визначено, що юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

Юридичні особи публічного права створюються розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Так, адміністративно-господарські функції (обов'язки) - це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо. Організаційно-розпорядчі функції (обов'язки) - це обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).

Відповідно до Посадової інструкції лісничого ОСОБА_2 Т.І ОСОБА_3 наділений повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а тому є посадовою особою юридичної особи публічного права відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону в цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону «Про запобігання корупції» .

Таким чином, ОСОБА_1 був зобов'язаний подати: декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік до 00:00 год. 01.04.2018; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до 00:00 год. 10.01.2018, оскільки саме 09.01.2018 ознайомився з наказом про звільнення, та декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік до 00:00 год. 01.04.2019, оскільки саме 09.01.2018 припинено ним діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік 19.12.2019 о 14:47; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - 19.12.2019 о 14:50 та декларацію (після звільнення) за 2018 рік - 19.12.2019 о 14:49, тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларацій: щорічної за 2017 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, та декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, за 2018 рік у ОСОБА_1 відсутні.

Датами вчинення адміністративних правопорушень є день подання ОСОБА_1 згаданих декларацій, а саме: 19.12.2019.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є Стрийське ДЛГП «Галсільліс», що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Стрий, вулиця Сковороди, 2Б.

Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано, проаналізовано отримано фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформляється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії особи, що має право скласти протокол, до моменту складання протоколу можуть свідчити, що виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення (встановлено об'єкт, об'єктивну сторону, суб'єкт, суб'єктивну сторону), зазначається тільки при складанні протоколу, після наявності достатніх даних для заповнення та складання протоколу, тобто після виконання всіх необхідних процесуальних дій.

Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту їх складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначається при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, тому датою виявлення правопорушень є дата складання протоколів 04.01.2020.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже, не можуть бути визнані як малозначимі.

Таким чином, незалежно від виду суб'єкта та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону, в тому числі, щодо неухильного дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

За змістом закону підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративним правопорушенням є несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи лісничим Дулібського лісництва Стрийського ДЛГП «Галсільліс» згідно з наказом Стрийського ДЛГП «Галсільліс» № 4-К від 04.07.2017, є суб'єктом відповідальності відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» за правопорушення, пов'язане з корупцією. В порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 19.12.2019 о 14:47 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП

Крім цього, ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 19.12.2019 о 14:50 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед припиненням ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім цього, ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 19.12.2019 о 14:49 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Лісничий Дулібського лісництва Стрийського ДЛГП «Галсільліс» є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно з підпунктом «а» п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»

Таким чином, ОСОБА_1 був зобов'язаний подати: декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік до 00:00 год. 01.04.2018; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до 00:00 год. 10.01.2018, оскільки саме 09.01.2018 ознайомився з наказом про звільнення, та декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік до 00:00 год. 01.04.2019, оскільки саме 09.01.2018 припинено ним діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік 19.12.2019 о 14:47; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - 19.12.2019 о 14:50 та декларацію (після звільнення) за 2018 рік - 19.12.2019 о 14:49 /а.с. 23, 69, 115/.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину щодо несвоєчасного подання згаданих декларацій визнав, поважних причин щодо неподання таких не навів.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, доведена: протоколами № 35, № 36, № 37 від 04.01.2020, /а.с. 2-6, 48-52, 94-98/; наказом директора Стрийського ДЛГП «Галсільліс» № 4-К від 04.07.2017 про призначення ОСОБА_1 на посаду лісничого Дулібського лісництва /а.с. 15/; наказом директора Стрийського ДЛГП «Галсільліс» № 1-К від 09.01.2018 про звільнення ОСОБА_1 з посади лісничого Дулібського лісництва /а.с. 17/; посадовою інструкцією лісничого, затвердженою директором Стрийського ДЛГП «Галсільліс» ОСОБА_4 04.07.2019 /а.с. 18/; копією статуту Стрийського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс», погодженого наказом Обласного комунального лісогосподарського підприємства «Галсільліс» № 42 від 07.10.2019 та затвердженого Управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради від 07.10.2019 /а.с. 30-35/; рапортами ст. о/у 6-го відділу (протидії корупції) УСР у Львівській області ДСР НП України капітана поліції Медвідя А.З. від 23.12.2019 /а.с. 20-21, 61-62, 112-113/; письмовими пояснення ОСОБА_1 від 20.12.2019; скрін-шотами Єдиного державного реєстру декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік 19.12.2019 о 14:47; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - 19.12.2019 о 14:50 та декларацію (після звільнення) за 2018 рік - 19.12.2019 о 14:49 /а.с. 23, 69, 115/; копією щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік /а.с. 24-27/; копією щорічної декларації особи (після звільнення), уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (охоплює попередній рік) за 2018 рік /а.с. 70-79/; копією декларації (перед звільненням) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (охоплює період, який був неохоплений раніше поданими деклараціями, за 01.01.2018-09.01.2018) /а.с. 116-118/; послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 у період з 18.12.2019 по 19.12.2019.

Досліджені докази вважаю належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколах обставини, не надано.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суд враховує об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема, його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Тобто, за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Однак наявності перелічених вище причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати щорічну декларацію за 2017 рік; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні ним діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та декларацію (після звільнення) за 2018 рік, судом не встановлено. Відтак останній мав безумовну можливість заповнити та подати декларації в строки, визначені законом.

Таким чином, вважаю доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасного подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , враховую характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яка доведена повністю, а тому відносно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу. Застосоване судом до ОСОБА_1 адміністративне стягнення є необхідним для досягнення мети, визначеної ст. 23 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 23, 33, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять грн. 40 коп.)

Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Л.В.Гула