Справа №463/10197/19
Провадження №3/463/180/20
24 лютого 2020 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова Стрепко Н.Л., вивчивши адміністративний матеріал, який надійшов з Личаківського ВП ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в провадженні Личаківського районного суду м. Львова перебувають матеріали справи про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, які надійшли 9 січня 2020 року з Личаківського ВП ГУ НП у Львівській області.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №125058 від 21 серпня 2019 року, ОСОБА_1 21 серпня 2019 року близько 00:10 год. за адресою: АДРЕСА_1 , ображав нецензурною лайкою дружину, розкидав меблі, плював, не давав відпочивати, кричав, чим вчинив сімейне насильство повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
В судове засідання, призначене на 24 січня 2020 року ОСОБА_1 , який у встановленому законом порядку повідомлявся про час та місце розгляду такого, а саме: шляхом надсилання судової повістки з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення та за допомогою SMS-повідомлення за номером телефону, вказаним в протоколі про адміністративне правопорушення, яке було отримане останнім 11 січня 2020 року, не з'явився, про причини неявки суду не повідомив. Постанови суду про привід від 24 січня та 5 лютого 2020 року виконані не були.
У судове засідання 24 лютого 2020 року ОСОБА_1 не з'явився, на адресу суду надійшла його заява про розгляд справи без його участі, просив закрити провадження у справі у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження у справі слід закрити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було вчинено 21 серпня 2019 року, протокол про адміністративне правопорушення був складений в той самий день. Постановою Личаківського районного суду м. Львова від 29 листопада 2019 року дані матеріали було повернуто для належного оформлення. Такі повторно були скеровані до суду 9 січня 2020 року, автоматизованою системою документообігу суду для їх розгляду було визначено суддю Стрепка Н.Л.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
За змістом п.7 ст.247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Беручи до уваги наведене вище, клопотання ОСОБА_1 про закриття провадження у справі, а також те, що станом на 9 січня 2020 року, коли справа надійшла до провадження судді Стрепка Н.Л., закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, що виключає провадження у ній, а тому вважаю, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 38, 173-2, ст. 247, 268, 283, 284, 294 КУпАП, -
провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя: Стрепко Н.Л.