Постанова від 24.02.2020 по справі 444/93/20

Справа № 444/93/20

Провадження № 3/444/128/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Жовква, Львівської області, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , посвідчення водія НОМЕР_3 ), -

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 06.01.2020 року о 01 год. 55 хв. на а/д Львів-Рава-Руська М 09 42 км. + 200 м. керував транспортним засобом ВАЗ-21063 номерний знак НОМЕР_4 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп"яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу Drager Alсotest 6810, прилад № ARBL -0715, тест № 1152 в присутності двох свідків, результат тесту 1, 65 проміле. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху", чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав. Додатково пояснив, що його попросила приїхати дівчина, він не зміг відмовити, а тому, поїхав до неї, перед цим вживавши алкоголь. Щиро розкаюється у вчиненому, просить суворо не карати.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 374986 від 06.01.2020 року; квитанцією приладу Drager Alсotest 6810, прилад № ARBL - 0715, тест № 1152 від 02 год. 00 хв. 06.01.2020 року, з якої вбачається результат тесту - 1,65 проміле; письмовими поясненнями свідка в матеріалах справи; письмовими поясненнями ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення, а також його особистими поясненнями, які він надав в судовому засіданні.

Ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його вина полягає в тому, що він керував транспортним засобом в стані алкогольного спяніння.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся

Обставини, які б обтяжували відповідальність правопорушника судом не встановлені.

Санкція ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає стягнення у вигляді накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , зважаючи, щоадміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, а тому приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 з врахуванням вищеперелічених обставин, слід накласти адміністративне стягнення, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.

Керуючись ст. 7, 9, 27, 130 ч. 1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді шрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 ( десять тисяч двісті) гривень 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 420 грн. 40 коп. судового збору в дохід держави.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Ясиновський Р. Б.

Попередній документ
87781529
Наступний документ
87781531
Інформація про рішення:
№ рішення: 87781530
№ справи: 444/93/20
Дата рішення: 24.02.2020
Дата публікації: 26.02.2020
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Жовківський районний суд Львівської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (07.05.2020)
Дата надходження: 14.01.2020
Предмет позову: керував автомобілем в стані алкогольного сп"яніння
Розклад засідань:
03.02.2020 09:05 Жовківський районний суд Львівської області
24.02.2020 09:00 Жовківський районний суд Львівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯСИНОВСЬКИЙ РОМАН БОГДАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ЯСИНОВСЬКИЙ РОМАН БОГДАНОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Пенцак Володимир Андрійович