13 січня 2020 року Справа №160/10310/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Олійник В.М., розглянувши у письмовому провадженні заяву представника виконавчого комітету Дніпровської міської ради про розгляд адміністративної справи №160/10310/19 за правилами загального позовного провадження за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до відповідача-1: Виконавчого комітету Дніпровської міської ради, відповідача-2: Інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради, відповідача-3: Комунального підприємства "Благоустрій міста" Дніпровської міської ради, відповідача-4: Комунального підприємства "Управління по ремонту та експлуатації автошляхів", відповідача-5: Комунального підприємства "Муніципальна варта" Дніпровської міської ради про визнання дій протиправними та нечинним рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
22 жовтня 2019 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до відповідача-1: Виконавчого комітету Дніпровської міської ради, відповідача-2: Інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради, відповідача-3: Комунального підприємства "Благоустрій міста" Дніпровської міської ради, відповідача-4: Комунального підприємства "Управління по ремонту та експлуатації автошляхів", відповідача-5: Комунального підприємства "Муніципальна варта" Дніпровської міської ради про визнання дій протиправними та нечинним рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 18 листопада 2019 року відкрито спрощене провадження у справі без виклику учасників справи.
24 грудня 2019 року на адресу суду від представника відповідача-1 надійшло клопотання, в якому останній просить здійснювати розгляд адміністративної справи №160/10310/19 за правилами загального позовного провадження.
В обґрунтування клопотання зазначено, що дана справа є складною та не відноситься до тієї категорії справ, яка може розглядатися у спрощеному позовному провадженні, оскільки підлягає більш детальному та поглибленому вивченню.
Вирішуючи заявлене клопотання суд виходить з того, що частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік категорій справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження. Дана адміністративна справа не підпадає під вказаний перелік.
Згідно із приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Суд вважає, що сторонами надані у повному обсязі письмові докази для прийняття судом об'єктивного та законного судового рішення, а тому суд не вбачає підстав для призначення розгляду адміністративної справи №160/10310/19 з викликом сторін.
Слід зазначити, що у поданому представником відповідача-1 до суду клопотанні не обґрунтовано, яким чином розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) вплине на об'єктивність з'ясування обставин справи, ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення.
Частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Вирішуючи вказане клопотання, суд також враховує, що воно подано за межами строку, передбаченого КАС України.
Таким чином, враховуючи положення ст.ст. 12, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на характер спірних правовідносин, дана адміністративна справа є справою незначної складності, суд не вбачає підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, у зв'язку з чим клопотання представника відповідача-1 не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 12, 241, 248, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні клопотання представника відповідача-1 про розгляд адміністративної справи №160/10456/19 за правилами загального позовного провадження відмовити.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не оскаржується.
Суддя В.М. Олійник