Справа № 323/88/20
Провадження № 3/323/78/20
21.02.2020 р.м. Оріхів
Суддя Оріхівського районного суду Запорізької області Смокович М.В., розглянувши матеріал, що надійшов з Оріхівського ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 (інших відомостей не відомо);
-за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
14 січня 2020 року до Оріхівського районного суду Запорізької області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом серії ОБ № 062886, складеного щодо громадянина ОСОБА_1 за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вказаним протоколом про адміністративне правопорушення встановлено, що 06 січня 2020 року о 17 год. 40 хв. в м.Оріхів по вул.Карла Лібнехта, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ВАЗ 21063 НОМЕР_1 в стані наркотичного сп'яніння, медичний огляд на стан сп'яніння проводився в установленому законом порядку у лікаря нарколога за адресою: м. Оріхів, вул. Правди, 2, чим порушив вимоги п. 2.9 А Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судові засідання, які були призначені на 04.02.2019 року та 21.02.2020 року правопорушник не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, рекомендованим листом із повідомленням, причину неявки не повідомив.
Частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Факт вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище діяння, а також його вина у його вчиненні, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 062886 та доданими до нього матеріалами, а саме: Висновком лікаря комунального некомерційного підприємства «Оріхівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Оріхівської районної ради Запорізької області щодо результатів огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 4 від 06.01.2020 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває у стані наркотичного сп'яніння.
Відповідно до довідки, виданої начальником сектору превенції патрульної поліції Оріхівського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області капітана поліції Гордієнко С.В., яка міститься в матеріалах справи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має посвідчення водія серії НОМЕР_2 .
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи вищенаведене, на підставі ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст. ст. 40-1, 276-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200,00 грн., на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік (Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/ 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA118999980313090106000026007, Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 420,40 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Згідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, призначеного судом.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Оріхівський районний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя Оріхівського районного суду
Запорізької області М.В.Смокович