ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
21 лютого 2020 року м. Київ № 826/6616/18
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Шевченко Н. М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у письмовому порядку адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві), Головного управління Національної гвардії Міністерства внутрішніх справ України (ГУ Нацгвардії МВС України), в якому з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 12.07.2018 та заяви про уточнення позовних вимог від 30.01.2020 просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у перерахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії згідно з постанов Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» та від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію із розрахунку 100% грошового забезпечення, без обмеження максимального розміру пенсії, за посадою старшого інспектора ВВ МВС України 3-ї інстанції військових формувань України Генеральної військової інспекції при Президентові України: з 01.05.2016 згідно з довідкою Головного управління Національної гвардії МВС України від 15.11.2019 № 27/32/5-1102, виготовленої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», з 01.01.2017 згідно з довідкою Головного управління Національної гвардії МВС України від 15.11.2019 № 27/32/5-1103, виготовленої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів», з усіма видами підвищень, надбавок до пенсії та проведених витрат.
Позовні вимоги до Головного управління Національної гвардії України щодо зобов'язання направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за посадою старшого інспектора ВВ МВС України 3-ї інстанції військових формувань України Генеральної військової інспекції при Президентові України, на підставі постанов Кабінету Міністрів України: від 06.04.2016 № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», із розрахунку: посадового окладу - 8 719,00 грн, окладу за військовим званням «генерал-лейтенант» - 145,00 грн, надбавки за вислугу років - 40% (посадового окладу + окладу за військовим званням), надбавки за особливо важливі завдання - 50% (посадового окладу), надбавки за особливий характер служби - 90% (посадового окладу), надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15% (посадового окладу), премії - 10% (посадового окладу), станом на 01.05.2016; від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів», із розрахунку: посадового окладу - 9 020,00 грн, окладу за військовим званням «генерал- лейтенант» - 145,00 грн, надбавки за вислугу років - 40% (посадового окладу + окладу за військовим званням), надбавки за особливо важливі завдання - 50% (посадового окладу), і надбавки за особливий характер служби - 90% (посадового окладу), надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15% (посадового окладу), премії - 10% (посадового окладу), станом на 01.01.2017 залишено без розгляду ухвалою від 21.02.2020 на підставі ч. 5 ст. 240 КАС України.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у зв'язку з набранням чинності постанов Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 292 «Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» та від 18.01.2017 № 15 відбулось збільшення розміру посадового окладу, проте відповідачем-1 не вчинено дій щодо проведення перерахунку та виплату пенсії з урахуванням приписів вказаних постанов.
У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив про те, що діяв відповідно до діючого законодавства, включаючи постанови КМУ, якими регламентується порядок, зокрема, перерахунку пенсії.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів. Представники сторін заявили клопотання про продовження розгляду справи у порядку письмового провадження.
За приписами ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки (п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України).
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч. 9 ст. 205 КАС України).
Оскільки представником позивача виявлено бажання здійснювати подальший розгляд справи в порядку письмового провадження, а неявка відповідача без повідомлення причин не перешкоджає подальшому розгляду справи, дана адміністративна справа розглядається у письмовому порядку.
Вивчивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд зазначає наступне.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Остання посада, з якої було звільнено позивача, є посада старшого інспектора ВВ МВС України 3-ї інспекції військових формувань України Генеральної військової інспекції при Президентові України, яка відповідно до Схеми прирівняння посад керівників і спеціалістів ліквідованих органів державної влади, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.07.2010 № 195 «Про затвердження довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби та деяким іншим особам, що відряджались для виконання службових обов'язків до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій ліквідованих без визначення правонаступника та були звільнені зі служби у зв'язку з виходом на пенсію з посад на яких вони перебували, або у разі перейменування (відсутності) посад», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.08.2010 за № 675/17970, прирівнюється до посади завідувача самостійного відділу Адміністрації Президента України.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.06.2019 у справі № 640/18818/18, залишеного без змін ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 01.10.2019, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві подати до Головного управління Національної гвардії України список на ОСОБА_1 для підготовки довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії посади старшого інспектора ВВ МВС України 3-ї інспекції військових формувань України Генеральної військової інспекції при Президентові України: з 01.05.2016, згідно постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 року» від 06.04.2016 №292; з 01.01.2017, згідно постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 №15.
На виконання вказаного рішення суду відповідач звернувся листом від 08.11.2019 № 273731/03 до Головного управління Національної гвардії України, відповідно до якого надано список з інформацією про ОСОБА_1 для підготовки довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.
У відповідь Головним управлінням Національної гвардії України листом від 18.11.2019 № 27/32/5-8933 направлено довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 15.11.2019 № 27/32/5-1102 та від 15.11.2019 № 27/32/5-1103.
Заявою від 29.11.2019 вх. № 137598 ОСОБА_1 звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в який просив здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмежень максимального розміру із розрахунку 100% грошового забезпечення за посадою старшого інспектора ВВ МВС України 3-ї інспекції військових формувань України Генеральної військової інспекції при Президентові України: з 01.05.2016 згідно з довідкою Головного управління Національної гвардії МВС України від 15.11.2019 № 27/32/5-1102, виготовленої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», з 01.01.2017 згідно з довідкою Головного управління Національної гвардії МВС України від 15.11.2019 № 27/32/5-1103, виготовленої на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів», з усіма видами підвищень, надбавок до пенсії та проведених витрат.
Листом від 17.12.2019 № 304459/03 відповідач повідомив, що на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.06.2019 у справі № 640/18818/18 Головним управлінням направлено до ГУ Нацгвардії МВС України список на ім'я ОСОБА_1 для підготовки довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, при цьому інших зобов'язань у даному рішенні суду не визначено.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частинами 1- 2 ст. 7 КАС України встановлено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.
Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» запроваджено дві окремі, самостійні і незалежні одна від одної процедури, за якими відбувається обчислення розміру пенсії особи, а саме: 1) за ст.43 згаданого закону у випадку призначення пенсії вперше та 2) за ст.63 згаданого закону у випадку збільшення розміру вже призначеної пенсії за подією збільшення розміру оплати праці працівника на аналогічній (прирівняній) посаді.
Частиною 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, які звільняються з військової служби на умовах Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей" (пункт "в" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів відповідних сум грошового забезпечення із збільшенням цього розміру на 3 проценти за кожний повний рік вислуги понад 20 років, але не більше ніж 65 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43). Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Згідно з п. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального значення» ОСОБА_1 є ветеран війни-інвалід війни 2-ої групи і має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1-ої категорії.
Питання визначення механізму перерахунку пенсій (умов, порядку та розмірів) передано законодавцем у відання Уряду України і урегульовано нормами Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою КМУ від 13.02.2008 № 45 (Порядок № 45).
Пунктом 2 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 3 Порядку №45 визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Окрім того, п. 7 Постанови № 103 визначено, що Міністерству оборони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку №45.
З матеріалів справи встановлено, що Головним управлінням Національної гвардії України видано довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 15.11.2019 № 27/32/5-1102 та від 15.11.2019 № 27/32/5-1103, відповідно до яких розмір грошового забезпечення за посадою старшого інспектора ВВ МВС України 3-ї інспекції військових формувань України Генеральної військової інспекції при Президентові України становить з 01.05.2016 - 28 770,45 грн та з 01.01.2017 - 29 750,00 грн відповідно.
Кабінетом Міністрів України 06.04.2016 прийнято постанову № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», яка вступила в дію з 01.05.2016 у. Згідно зі схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів (Додаток № 1 до постанови КМУ від 01.12.2016 № 292), посадовий оклад керівника самостійного відділу, дія якого розповсюджується на територію України, становить 7 926,00 грн. Посадові оклади державних службовців Адміністрації Президента України підвищуються на 10 відсотків. Таким чином, посадовий керівника відділу Адміністрації Президента України складає 8 719,00 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати З працівників державних органів», яка діє з 01.01.2017. Згідно Схеми посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році, затвердженої постановою КМУ від 01.01.2017 № 15, посадовий оклад керівника самостійного відділу, дія якого розповсюджується на всю територію України, становить 6 900,00 грн. Посадові оклади державних службовців Адміністрації Президента України, передбачені цією схемою, підвищуються на 10 відсотків. Таким чином, посадовий оклад керівника відділу Адміністрації Президента України складає 9 020,00 грн.
Таким чином, оскільки позивач є особою, на яку поширюється дія Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а постановами Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 292, від 18.01.2017 № 15 прийнято рішення про зміну посадового окладу за посадою завідувача самостійного відділу Адміністрації Президента України, яка прирівняна до посади старшого інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України, з якої позивач звільнений з військової служби, а тому суд приходить до висновку, що позивач набув право на перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ, виходячи з посадових окладів, встановлених вказаними постановами Кабінету Міністрів України.
При цьому, у листі-відповіді від 17.12.2019 № 304459/03 відповідача повідомлено, що на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.06.2019 у справі № 640/18818/18 Головним управлінням направлено до ГУ Нацгвардії МВС України список на ім'я ОСОБА_1 для підготовки довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, а щодо прохання позивача про здійснення перерахунку та виплати пенсії відповідачем взагалі не зазначено жодних посилань або доводів. Зауважено тільки, що інших зобов'язань у даному рішенні суду не визначено.
Отже, оскільки відповідачем відмовлено у задоволенні заяви позивача та враховуючи належність такого перерахунку та виплату пенсії, суд дійшов висновку про встановлення факту пасивної поведінки ГУ ПФУ в м. Києві, що призвела до відмови, та задоволення позовної вимоги про визнання протиправною відмову останнього у перерахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії згідно з постанов Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» та від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів».
Стосовно позовної вимоги про виплату пенсії без обмеження максимальним розміром, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Згадану статтю доповнено зазначеною частиною в редакції Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» зі змінами внесеними Законами України № 911-VIII від 24.12.2015, № 1774-VIII від 06.12.2016.
Відповідно до Закону України № 911-VIII від 24.12.2015 частину п'яту статті 43 доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень".
Законом України № 1774-VIII від 06.12.2016 передбачено у частині сьомій статті 43 слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінити словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".
Водночас, згідно п. 2 прикінцевих положень Закону України № 911-VIII від 24.12.2015 дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.
Отже, приписи ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо тимчасового обмеження пенсії максимальним розміром розповсюджуються на пенсії, призначені з 01.01.2016, та не можуть впливати на перерахунок уже призначеної пенсії.
За таких обставин, обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром є протиправним, оскільки суперечить вимогам чинного законодавства та порушує право позивача на пенсійне забезпечення.
Згідно зі ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», Суди застосовують при розгляді справ Конвенцію (995_004) та практику Суду як джерело права.
Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Перший протокол), Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Рішенням ЄСПЛ у справі «Крістіан Мюллер проти Австрії» від 16.12.1974 надано позицію щодо застосування статті 1 Першого протоколу, згідно якої, обов'язок робити внесок у систему соціального забезпечення може, за певних обставин, надати право власності на активи, які використовуються для виплати пенсій.
Таким чином, право особи на пенсію є майном у розумінні Першого протоколу, якого особа може бути позбавлена лише за обґрунтованою необхідністю в інтересах суспільства.
Необхідність позбавлення позивача права власності, у тому числі на частину пенсії, повинна бути обґрунтованою не лише наявністю суспільного інтересу, а й можливістю діяти всупереч приписам ст. 58 Конституції України заради задоволення такого інтересу. За відсутності підстав для порушення права особи на мирне володіння своїм майном, суд оцінює дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві як невиправдані та протиправні в частині відмови здійснити перерахунок та обмеження пенсії максимальним розміром.
Розглядаючи можливість виплати ненарахованої пенсії за минулий час, суд звертає увагу на ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якої нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але своєчасно не отримав з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більш як за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недоотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
За висновком суду, суми пенсії недоотримані позивачем з вини ГУ ПФУ в м. Києві, наслідком чого є обов'язок останнього виплатити відповідні суми за минулий час без обмеження будь-яким строком, ураховуючи компенсацію втрати частини доходів.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст. ст. 77, 90, 139, 241-246, 255, 293, 296-297 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2016
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2016 на підставі довідки Головного управління Національної гвардії МВС України від 15.11.2019 № 27/32/5-1102, з урахуванням основного розміру пенсії у 100% грошового забезпечення, без обмеження максимальним розміром пенсії, та здійснити виплату недоотриманих сум пенсії за минулий час.
Позивач: ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудряська, 16, код ЄДРПОУ 42098368).
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України та може бути оскаржене протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Н.М. Шевченко