17 лютого 2020 року Справа 160/10387/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турлакова Н.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича, Міністерства енергетики і захисту навколишнього середовища, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерства соціальної політики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації про оскарження дій, рішень та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії і відшкодування шкоди, -
встановив:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду засобами системи «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича, Міністерства енергетики і захисту навколишнього середовища, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерства соціальної політики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації в якій, з урахуванням уточненої заяви від 04.11.19р. просить:
- визнати, на підставі статей 1,7, 18, 19, 28 Закону України «Про звернення громадян», статті 40 Конституції України та частини 2 статті 5 КАС України право громадянина України ОСОБА_1 на звернення особисто до Прем'єр-міністра України та Кабінету Міністрів України для отримання відповіді та вирішення питань по суті скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 та звернень від 30.08.2019 № БЛ-9643691, від 02.09.2019 № БЛ - 9647078/Д1, від 09.09.2019 № БЛ-9668511/Д3, які безпосередньо стосуються фізичного існування винахідника технології Благути «Екотерм» громадянина України ОСОБА_1 та членів його сім'ї, а саме: особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, які, згідно статті 269 Цивільного кодексу України належать кожній фізичній особі від народження або за законом, не мають економічного змісту, тісно пов'язані з фізичною особою, фізична особа не може відмовитися від особистих немайнових прав, а також не може бути позбавлена цих прав та якими фізична особа володіє довічно,
та встановити чи визнати, на підставі частини 2 статті 5 КАС України, що в результаті не виконання Міністром енергетики та захисту навколишнього середовища України ОСОБА_2 своїх повноважень, згідно закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», який порушив статтю 19 Конституції України та не забезпечив за результатом звернення ОСОБА_1 від 30.08.2019 № БЛ-9643691, від 02.09.2019 № БЛ 9647078/Д1, від 09.09.2019 № БЛ-9668511/Д3 (лист міністра від 20.09.2019 № 01/15-9007) захист особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, згідно закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» а саме: безпідставно відмовився, на підставі недостовірної інформації (лист попереднього міністра І. Насалика від 31.05.2017 № 01/15-5014), від забезпечення та захисту особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довілля, шляхом виконання, зокрема, статті 10 та статті 11 закону України «Про охорону навколишнього
природного середовища» посилаючись на статтю 6 Господарського кодексу України, яка не заважає Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища України виконувати службові обов'язки та повноваження щодо забезпечення екологічних прав громадян та охорону природи від викидів шкідливих речовин і парникових газів при виробництві енергії, а також забезпечити раціональне використання природних ресурсів та зниження вартості виробництва енергії, та не виконання Кабінетом Міністрів України статті 28 закону України «Про звернення громадян» щодо здійснення контролю за розглядом скарги реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 р. та звернень ОСОБА_1 від 30.08.2019 № БЛ-9643691, від 02.09.2019 № БЛ 9647078/Д1, від 09.09.2019 № БЛ-9668511/Д3, згідно статті 19 закону України «Про звернення громадян», а саме: по суті, об'єктивно, всебічно та вчасно,
Кабінет Міністрів України не забезпечив та не здійснив дій спрямованих на реалізацію проекту « ІНФОРМАЦІЯ_1 установка ІНФОРМАЦІЯ_2 » - технологічний скачок в енергетиці та екології, що забезпечує автономне, екологічне, безпечне, економічне, довготривале, безвуглецеве виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі та знижує вартість виробництва енергії до експлуатаційних витрат,
Кабінет Міністрів України не забезпечив та не вчинив дій спрямованих на реалізацію програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут Українського народу», що забезпечує: екологічну та енергетичну безпеку, а також енергетичну та економічну незалежність України; економію валютних коштів на закупівлі імпортних енергоносіїв; розвиток вітчизняної економіки за рахунок інвестицій валютних коштів зекономлених на закупівлі імпортних енергоносіїв та інше, Кабінет Міністрів України не вчинив дій та не забезпечив виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм, а також, у зв'язку з тим, що Кабінет Міністрів України знизив норму споживання природного газу від 5,5 куб. м. на 1 кв.м.до 4 куб. м., та при розмірі річної пенсії у 27610 грн. за 2018 рік, із якої сплачується у бюджет 20 відсотків податку на додану вартість за товари та послуги, для утримання посадових осіб державних органів влади, що не забезпечує можливості достатньо харчуватися та лікуватися, сплачувати за електроенергію та природний газ, ремонтувати будинок, життю і здоров'ю громадянина України ОСОБА_1 загрожує небезпека від голоду та холоду, так як він позбавлений субсидії для опалювання будинку опалювальною площею 199,6 км. м. до необхідної температури, таку бездіяльність чи навмисні дії протиправними, та така бездіяльність чи протиправні дії спрямовані проти інтересів держави та прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а також порушено особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля,
та зобов'язати Прем'єр-міністра України ОСОБА_3 , на підставі пункту 4 частини 1 статті 5 КАС України , статті 40 Конституції України та статті 19 закону України «Про звернення громадян», розглянути особисто скаргу реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 р. та надати доручення Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища України забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та екологічні права авторів технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - використання альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, на підставі пунктів а,б,в,г статті 3, пунктів а,б,в,з,и статті 9, пунктів а,б,в,г статті 10, статті 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» щодо захисту прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища, а саме: «Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів.
Порушені права громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища мають бути поновлені, а їх захист здійснюється в судовому порядку відповідно до законодавства України», шляхом: 1) Придбання Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища України або іншим державним органом влади у авторів технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ліцензій на технічні рішення, які запобігають викидання шкідливих речовин і парникових газів при виробництві енергії, шляхом переведення роботи енергоагрегатів для виробництва теплової, механічної та електричної енергії на замкнений цикл, без викидання відпрацьованих газів у навколишнє середовище та їх використання у якості відновлювального вторинного палива та окислювача - « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (авторське свідоцтво № 39705); 2) Залучення до виконання робіт спільно із Благодійним фондом «Екологія-Геос» наукових організацій Міністерства екології та природних ресурсів України (нині Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України), Міністерства освіти і науки України та вирішення на підставі законодавства України Міністерством фінансів України питання про виділення коштів для фінансування у 2019 - 2021 роках природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами Благути замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини -«Теплоагенти ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006); 3) Залучення до виконання робіт спільно із Благодійним фондом «Екологія-Геос» наукових організацій Міністерства екології та природних ресурсів України (нині Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України),
Міністерства освіти і науки України та вирішення на підставі законодавства України Міністерством фінансів України питання про виділення коштів для фінансування у 2019-2021 роках природоохоронного заходу: «Наукові дослідження та проектно-конструкторська розробка акумулятора тепла Благути для запобігання забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами та парниковими газами шляхом використання скидного енергопотенціалу технологічного процесу виробництва теплової енергії для інтенсифікації процесу перетворення продуктів згоряння чи відпрацьованих газів на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006, патенти на корисну модель № 28963,91123, авторське свідоцтво на науковий твір № 39705); 4) Розміщення на сайті Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України, Міністерства освіти і науки України та інших державних органів влади інформацію про технологію Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 », впровадження якої, в кінцевому результаті призведе до безвуглецевого виробництва теплової, механічної та електричної енергії, запобігатиме викидання шкідливих речовин і парникових газів та виключить необхідність витрачати кошти платників податків на субсидії, так як вартість виробництва енергії скоротиться до експлуатаційних витрат обладнання, що в свою чергу знизить вартість виробництва товарів та послуг та підвищить їх конкурентну здатність, а це створення робочих місць, збільшення надходжень до бюджету, підвищення пенсій та заробітних плат; 5) Розгляду Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища України, Міністерствсм освіти і науки України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України та надання авторам технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » і Кабінету Міністрів України експертного висновку щодо доцільності впровадження у виробництво технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - використання альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка забезпечуватиме енергетичну та екологічну безпеку, а також незалежність держави від імпортних енергоносіїв; 6) Зобов'язання посадових осіб Кабінету Міністрів України та Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України здійснити контроль, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян, щодо розгляду скарги від 10.11.2018 року реєстраційний №: БЛ-8826964/Д1 «про знущання посадових осіб Кабінету Міністрів України по відношенню до громадянина України при розгляді скарги реєстраційний БЛ-8675884 та як наслідок цього порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та безпечне для життя і здоров'я довкілля», згідно норм чинного законодавства України, та вчинити дії спрямовані щодо розгляду на засіданні Кабінету Міністрів України за особистої участі ОСОБА_1 наступного питання, а саме:
а) Про зобов'язання Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України та інших державних органів влади вчинити дії спрямовані на внесення змін до законів України про альтернативні джерела енергії або розробки законопроектів, які демонополізують енергетичну галузь України, а саме: 1) «Про розробку та впровадження двигунів внутрішнього згоряння Благути з замкненим циклом роботи (патенти №№ 62197, 85876, 86216, 86247, 88006) для військової техніки та енергетичних агрегатів, що виробляють електричну енергію»; 2) «Про застосування продуктів згоряння або відпрацьованих газів - « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії в енергетичних агрегатах ІНФОРМАЦІЯ_2 »; 3) «Про розробку додаткового обладнання для переведення існуючих енергетичних агрегатів (котли, двигуни внутрішнього згоряння) на замкнений цикл роботи з використанням продуктів згоряння або відпрацьованих газів - « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії»; 4) Про розробку та затвердження проекту « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут нації. Впровадження природоохоронної та ресурсозберігаючої технології автономного енергозабезпечення державних установ та об'єктів бюджетної сфери України на базі винаходів України № № 62197, 86216,86247, 85876, 88006, 98941, 99107, 100006»; 5) Питання про притягнення до відповідальності посадових осіб державних органів влади, які своєю бездіяльністю або навмисними діями щодо не виконання закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології Благути «Екотерм, порушили та порушують екологічні права громадян на життя, а також на безпечне для життя і здоров'я довкілля; 6) Питання щодо визначення шкоди нанесеної інтересам держави та громадянам України, зокрема, авторам технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 », у зв'язку з відсутністю контролю щодо виконання Міністерством екології та природних ресурсів України та іншими державними органами влади закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; 7) Питання щодо встановлення критеріїв та визначення завданої моральної шкоди та шкоди нанесеної здоров'ю авторам технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 бездіяльністю або навмисними діями посадових осіб державних органів влади продовж 2006-2019 років, у зв'язку з відсутністю контролю щодо виконання державними органами влади закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та щодо реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; 8) Питання щодо визначення виконавців робіт та коштів необхідних для їх виконання у 2019 -2021роках для запровадження в Україні технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
- встановити чи визнати, на підставі частини 2 статті 5 КАС України, що Кабінет Міністрів України та Міністерство енергетики та захисту довкілля України, основною метою діяльності якого є комплексний підхід до державної політики у сфері використання природних ресурсів та енергії, формування єдиної державної політики щодо подолання негативних наслідків глобальної зміни клімату та інші державні органи влади, які входять до складу Кабінет Міністрів України та у своїй діяльності використовують енергетичні ресурси та витрачають кошти платників податків на оплату тепла, електроенергії та іншого по необґрунтованим та завищеним цінам, задля збільшення надходжень до бюджету податку на додану вартість у розмірі 20 відсотків, при розгляді скарги ОСОБА_1 реєстраційний №: БЛ-8926580 від 08 січня 2019 р., та звернення від 30.08.2018 № БЛ-9643691, від 02.09.2019 № БЛ- 9647078/Д1, від 09.09.2019 № БЛ-9668511/Д3 не вчинили дій, на підставі Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2019 рік, пункт 3 Охорона атмосферного повітря, Розроблення державних цільових і регіональних екологічних програм. Наукові дослідження, проектні та проектно-конструкторські розроблення, що охоплюють зазначені у переліку природоохоронні заходи Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», у відповідності до своїх повноважень, спрямованих на виконання закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про альтернативні джерела енергії», якими згідно статті 1 цього закону, є відпрацьовані гази чи продукти згоряння горючих та окислювальних речовин з скидним енергопотенціалом технологічних процесів виробництва теплової, механічної чи електричної енергії, котрі запатентовані в Україні під назвою відновлювальне вторинне паливо та окислювач або « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» (авторське свідоцтво № 39705) та їх запровадження у виробництво забезпечує екологічне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля, та не вчинили дії спрямованої на співпрацю щодо розробки спільно із авторами технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » законопроектів спрямованих на забезпечення енергетичної, екологічної, оборонної та економічної безпеки України, а також забезпечення конституційних прав громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом впровадження у виробництво енергетичних агрегатів Благути, які забезпечують можливість використання альтернативної сировини - відновлювального вторинного палива та окислювача - « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зокрема, реалізація проекту «Енергетична установка ІНФОРМАЦІЯ_2 » - технологічний скачок в енергетиці та екології, який забезпечує автономне, екологічне, безпечне, економічне, довготривале, безвуглецеве виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі, при цьому вартість виробництва енергії - експлуатаційні витрати, реалізації програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров'я і добробут Українського народу» за допомогою якої забезпечується: екологічна та енергетична безпека, а також енергетична та економічна незалежність України; економія валютних коштів на закупівлі імпортних енергоносіїв; розвиток вітчизняної економіки за рахунок інвестицій валютних коштів зекономлених на закупівлі імпортних енергоносіїв та інше,
та така бездіяльність чи навмисні дії є протиправними та такими, що порушують інтереси держави і права громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля,
та зобов'язати Прем'єр-міністра України ОСОБА_3 та Кабінет Міністрів України забезпечити виконання державними органами влади закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про альтернативні джерела енергії», а також здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо виконання Кабінетом Міністрів України, Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Міністерством розвитку громад і територій України, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровської обласною радою своїх повноважень, згідно статті 19 Конституції України, спрямованих на запровадження у виробництво відновлювального вторинного палива та окислювача -« ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», яке виключає необхідність видобутку та спалювання енергетичних ресурсів землі, що належать виключно Українському народу, для збагачення окремих груп людей та отруєння людей, тварин та рослинного світу, шляхом фінансування у 2020 році природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами Благути замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - «Теплоагенти ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006), згідно запиту Благодійного фонду «Екологія - Геос» поданого в установленому порядку до Кабінету Міністрів України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації на підставі, зокрема, статті 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» щодо захисту прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища, а саме: «Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів. Порушені права громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища мають бути поновлені, а їх захист здійснюється в судовому порядку відповідно до законодавства України».
- встановити чи визнати, на підставі частини 2 статті 5 КАС України, що інформація, яка створена у Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища України за результатом звернення до Кабінету Міністрів України від 30.08.2019 № БЛ-9643691 (лист міністра від 20.09.2019 № 01/15-9007) посадовими особами міністерства, а саме: ОСОБА_6 та міністром ОСОБА_7 , є протиправною та такою, що ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ІНФОРМАЦІЯ_2 « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо доцільності реалізації в Україні проекту «Енергетична установка ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка забезпечує: 1) запобігання забруднення навколишнього природного середовища від викидів шкідливих речовин і парникових газів, шляхом переведення роботи енергетичних установок, що виробляють тепло, електричну та механічну енергію, на замкнений цикл роботи; 2) автономне, безпечне, екологічне, економічне та незалежне виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі шляхом переведення роботи установки на замкнений цикл Карно без викидання відпрацьованих газів та їх використання як відновлювального вторинного палива та окислювача - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»; 3) надання можливості споживачам енергії стати виробниками енергії та демонополізувати енергетичну галузь та як наслідок забезпечити зниження вартості товарів та послуг і підвищення їх конкурентної здатності; 4) запобігання необхідності втручання в гідрогеологію підземних вод шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв; 5) запобігання загибелі людей від вибухів горючих речовин на копальнях шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв; 6) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при аваріях транспортних засобів шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 7) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при транспортуванні горючих речовин та запобігання забруднення навколишнього середовища при розливах нафти та іншого шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 8) запобігання загибелі людей та пошкодження майна від вибухів природного газу в будинках та на підприємствах, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 9) запобігання необхідності руйнування родючих шарів землі та забруднення навколишнього природного середовища смердючими відвалами, які отруюють людей, рослини та тварин, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 10) запобігання загибелі людей від чадного газу при використанні дров та вугілля для опалювання будинків та запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів у повітря, а також запобігання необхідності вирубки дерев в лісах та лісонасадженнях для спалювання, шляхом виключення необхідності їх використання як традиційних енергоносіїв; 11) запобігання техногенним катастрофам пов'язаних із аваріями на атомних, теплових та гідроелектростанціях, шляхом переведення роботи парових турбін на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»; 12) запобігання захворюваності людей та збереження генофонду Українського народу шляхом зниження впливу шкідливих речовин на людей, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів; 13) запобігання змінам клімату на Землі, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів; 14) запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для утримання бюджетної сфери, а саме: для оплати пального, тепла, електроенергії, товарів та послуг, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій; 15) запобігання корупції в енергетичній галузі; 16) запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для надання субсидій населенню, а саме: для оплати тепла, електроенергії, природного газу, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій; 17) підвищення боєздатності Збройних сил України, 18) підвищення добробуту громадян та як наслідок цього зменшення сепаратистських настроїв населення; 19) зменшення захворюваності населення та підвищення тривалості життя громадян; 20) зниження вартості товарів та послуг та як створення додаткових робочих місць і повернення заробітчан в Україні; 21) підвищення народжуваності в Україні 22) скорочення заборгованості перед іноземними кредиторами за рахунок відмови від імпортних енергоносіїв та продажі енергоресурсів власного виробництва на зовнішніх ринках, 23) підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів на зовнішніх ринках за рахунок зниження вартості виробництва енергії; 24) підвищення заробітних плат та пенсій; 25) зниження ризиків аварій енергетичних підприємств шляхом переведення роботи турбін гідроелектростанцій, теплових та атомних станцій на альтернативне джерело енергії - відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» у разі природних катаклізмів та воєнних дій і інше,
та спрямована проти інтересів держави та громадян України, а також свідчить про не виконання посадовими особами міністерства своїх повноважень щодо забезпечення гарантій екологічних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля,
та зобов'язати Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України та міністра ОСОБА_8 відкликати лист від 20.09.2019 № 01/15-9007 як такий, що містить недостовірну інформацію, так як стаття 6 Господарського кодексу України, а саме: «Загальними принципами господарювання в Україні є: забезпечення економічної багатоманітності та рівний захист державою усіх суб'єктів господарювання; свобода підприємницької діяльності у межах, визначених законом; вільний рух капіталів, товарів та послуг на території України; обмеження державного регулювання економічних процесів у зв'язку з необхідністю забезпечення соціальної спрямованості економіки, добросовісної конкуренції у підприємництві, екологічного захисту населення, захисту прав споживачів та безпеки суспільства і держави; захист національного товаровиробника; заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини», не забороняє Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища України та особисто міністру Оржелю Олексію виконувати закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про альтернативні джерела енергії», зокрема, статтю 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» щодо захисту прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища, а саме: «Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів. Порушені права громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища мають бути поновлені, а їх захист здійснюється в судовому порядку відповідно до законодавства України» та вчинити дії спрямовані на фінансуваня, зокрема, проекту «Енергетична установка Благути» задля забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля;
- встановити чи визнати, на підставі частини 2 статті 5 КАС України, що інформація, яка створена у Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України (лист від 20.09.2019 № 163-01/17/15-19) посадовими особами агенства, а саме: ОСОБА_9 Антоном ОСОБА_10 та головою агенства Савчуком Сергієм Дмитровичем, при розгляді звернення особисто до Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича № БЛ-9668511/Д2 від 09.09.2019 з проханням вчинити дії спрямовані на забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя і безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм або забезпечити у 2019 році фінансування проекту « ІНФОРМАЦІЯ_1 установка ІНФОРМАЦІЯ_2 », на об'єкті за адресою: АДРЕСА_2 . за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість розповсюдити технологію Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг, є протиправною та такою, що свідчить про не виконання головою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України службових повноважень спрямованих на запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке виключає необхідність витрачати енергетичні ресурси України для виробництва теплової, механічної та електричної енергії та запобігає забрудненню довкілля шкідливими речовинами та парниковими газами, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо доцільності реалізації в Україні проекту «Енергетична установка ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка забезпечує: 1) запобігання забруднення навколишнього природного середовища від викидів шкідливих речовин і парникових газів, шляхом переведення роботи енергетичних установок, що виробляють тепло, електричну та механічну енергію, на замкнений цикл роботи; 2) автономне, безпечне, екологічне, економічне та незалежне виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі шляхом переведення роботи установки на замкнений цикл Карно без викидання відпрацьованих газів та їх використання як відновлювального вторинного палива та окислювача - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»; 3) надання можливості споживачам енергії стати виробниками енергії та демонополізувати енергетичну галузь та як наслідок забезпечити зниження вартості товарів та послуг і підвищення їх конкурентної здатності; 4) запобігання необхідності втручання в гідрогеологію підземних вод шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв; 5) запобігання загибелі людей від вибухів горючих речовин на копальнях шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв; 6) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при аваріях транспортних засобів шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 7) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при транспортуванні горючих речовин та запобігання забруднення навколишнього середовища при розливах нафти та іншого шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 8) запобігання загибелі людей та пошкодження майна від вибухів природного газу в будинках та на підприємствах, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 9) запобігання необхідності руйнування родючих шарів землі та забруднення навколишнього природного середовища смердючими відвалами, які отруюють людей, рослини та тварин, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 10) запобігання загибелі людей від чадного газу при використанні дров та вугілля для опалювання будинків та запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів у повітря, а також запобігання необхідності вирубки дерев в лісах та лісонасадженнях для спалювання, шляхом виключення необхідності їх використання як традиційних енергоносіїв; 11) запобігання техногенним катастрофам пов'язаних із аваріями на атомних, теплових та гідроелектростанціях, шляхом переведення роботи парових турбін на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»; 12) запобігання захворюваності людей та збереження генофонду Українського народу шляхом зниження впливу шкідливих речовин на людей, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів; 13) запобігання змінам клімату на Землі, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів; 14) запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для утримання бюджетної сфери, а саме: для оплати пального, тепла, електроенергії, товарів та послуг, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій; 15) запобігання корупції в енергетичній галузі; 16) запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для надання субсидій населенню, а саме: для оплати тепла, електроенергії, природного газу, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій; 17) підвищення боєздатності Збройних сил України, 18) підвищення добробуту громадян та як наслідок цього зменшення сепаратистських настроїв населення; 19) зменшення захворюваності населення та підвищення тривалості життя громадян; 20) зниження вартості товарів та послуг та як створення додаткових робочих місць і повернення заробітчан в Україні; 21) підвищення народжуваності в Україні 22) скорочення заборгованості перед іноземними кредиторами за рахунок відмови від імпортних енергоносіїв та продажі енергоресурсів власного виробництва на зовнішніх ринках, 23) підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів на зовнішніх ринках за рахунок зниження вартості виробництва енергії; 24) підвищення заробітних плат та пенсій; 25) зниження ризиків аварій енергетичних підприємств шляхом переведення роботи турбін гідроелектростанцій, теплових та атомних станцій на альтернативне джерело енергії - відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» у разі природних катаклізмів та воєнних дій і інше,
та спрямована проти інтересів держави та громадян України, а також свідчить про не виконання посадовими особами агенства своїх повноважень щодо забезпечення гарантій екологічних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля, та зобов'язати Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та голову агентства ОСОБА_11 , відкликати лист від 20.09.2019 № 163-01/17/15-19 як такий, що містить недостовірну інформацію, так як стаття 6 Господарського кодексу України, а саме: «Загальними принципами господарювання в Україні є: забезпечення економічної багатоманітності та рівний захист державою усіх суб'єктів господарювання; свобода підприємницької діяльності у межах, визначених законом; вільний рух капіталів, товарів та послуг на території України; обмеження державного регулювання економічних процесів у зв'язку з необхідністю забезпечення соціальної спрямованості економіки, добросовісної конкуренції у підприємництві, екологічного захисту населення, захисту прав споживачів та безпеки суспільства і держави; захист національного товаровиробника; заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини», не забороняє Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України та голові агентства Савчуку Сергію Дмитровичу виконувати закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про альтернативні джерела енергії», зокрема, статтю 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» щодо захисту прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища, а саме: «Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів. Порушені права громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища мають бути поновлені, а їх захист здійснюється в судовому порядку відповідно до законодавства України» та зобов'язати Кабінет Міністрів України надати доручення Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України або Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України забезпечити фінансування проектів, які подані на конкурс до Державної інвестиційної фінансово кредитної установи за реєстраційними номерами № 193,196,221, для забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля;
- зобов'язати Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія ОСОБА_12 та Кабінет Міністрів України надати доручення Міністерству соціальної політики України, на підставі звернення громадянина України ОСОБА_1 -9750037 від 04.10.2019р. особисто до Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича з проханнями, а саме: у зв'язку з тим, що громадянина України ОСОБА_1 позбавлено субсидії для опалювання будинку площею у розмірі 199,6 кв. м., а за ліки, газ і електроенергію уже сплачено 16595,84 грн., при розмірі річної пенсії у 27610,74 грн., і ОСОБА_1 змушений жити у борг, вчинити дії спрямовані на забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя і безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом надання матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. грн., а також призначення субсидії для опалюванню будинку площею у розмірі 199,6 кв. м. та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля;
- зобов'язати Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича та Кабінет Міністрів України, на підставі звернення громадянина України ОСОБА_1 БЛ-9271062 від 19.04.2019р. до Кабінету Міністрів України, надати доручення Міністерству освіти і науки України терміново вчинити дії у межах компетенції міністерства спрямовані на забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом фінансування робіт для реалізації проекту, а саме: а) Надати науково обґрунтований висновок міністерства щодо доцільності розробки в Україні проекту «Енергетична установка ІНФОРМАЦІЯ_2 », який забезпечить розвиток економіки за рахунок економії валютних коштів на закупівлі імпортних енергоносіїв, зниження вартості товарів та послуг, підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів, створення робочих місць, зниження витрат бюджетних коштів на субсидії населенню та на оплату державними та місцевими органами влади та їх установами енергоносіїв, електроенергії, тепла та гарячої води, покращення добробуту та здоров'я громадян, а також зниження витрат бюджетних коштів в МОН України на оплату енергоносіїв, електроенергії, тепла та гарячої води, при запровадженні у виробництво зазначеного проекту;
- з обов'язати Міністерство освіти і науки України доручити директору департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації ОСОБА_13 подати на розгляд до Придніпровського наукового центру Національної академії наук та Міністерства освіти і науки України проект «Енергетична установка Благути» для вирішення питання щодо його фінансування у 2019 році та впровадження проекту «Енергетична ІНФОРМАЦІЯ_2 » на об'єкті за адресою: АДРЕСА_2 , за рахунок коштів державного бюджету, що в кінцевому результаті забезпечить особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля. в) Зобов'язати Міністерство освіти і науки України здійснити контроль щодо розгляду скарги директором департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Полторацьким О.В. у відповідності до закону та вирішення питання щодо подання на розгляд до Придніпровського наукового центру Національної академії наук та Міністерства освіти і науки України проекту «Енергетична установка Благути», а також вирішення питання про його фінансування у 2019 році та впровадження на об'єкті за адресою: АДРЕСА_2 , за рахунок коштів державного бюджету, що в кінцевому результаті забезпечить особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а також надасть можливість розповсюдити запропоноване технічне рішення на території України для зниження витрат платників податків на субсидії і оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігання викидання шкідливих речовин у повітря,
та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля.
- зобов'язати Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича та Кабінет Міністрів України, на підставі звернення громадянина України ОСОБА_1 БЛ-9757198 від 04.10.2019р. до Кабінету Міністрів України, надати доручення Голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації Бондаренко Олександру терміново вчинити дії у межах компетенції Дніпропетровської обласної державної адміністрації спрямовані на забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: 1) виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених КМУ норм; 2) забезпечити у 2019 році фінансування проекту « ІНФОРМАЦІЯ_1 установка ІНФОРМАЦІЯ_2 », на об'єкті за адресою: АДРЕСА_1 , що в свою чергу забезпечить можливість розповсюдити технологію Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг; 3) надання гарантій держави про сплату кредиту за програмою Уряду «теплі кредити»; 4) виділення коштів у розмірі 10 тис. грн. для сплати судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову та позовної заяви до КМУ; 5) виділення коштів у розмірі 10 тис. грн. для повернення боргів, придбання ліків та продуктів; 6) виділення котельного агрегату для можливості проведення його модернізації та встановлення ефективності технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо відновлення та забезпечення Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля.
- зобов'язати Прем'єр-міністра України ОСОБА_14 Олексія ОСОБА_12 та Кабінет Міністрів України надати доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України та Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, на підставі звернення громадянина України ОСОБА_1 БЛ-9764487/Д1 від 08.10.2019р. особисто до Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича з проханнями, а саме:
а) Надати доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України або Мінсоцполітики України забезпечити ОСОБА_5 роботою по основній професії або роботою пов'язаною з цифровим технологіями.
б) Надати доручення Мінекономрозвитку України забезпечити фінансування проектів, які подані на розгляд до Мінекономрозвитку та торгівлі України через Державну інноваційна фінансово-кредитну установу та зареєстровані за № 193,196,221, а саме: «Енергетична установка ІНФОРМАЦІЯ_2 », «Модернізація котельних установок», «Модернізація котлів енергоблоків ТЕС», що виключить необхідність надання ОСОБА_5 державної допомоги у працевлаштуванні та забезпечить її роботою та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо забезпечення ОСОБА_5 роботою по основній професії або роботою пов'язаною з цифровим технологіями, а також щодо фінансування проектів, які подані на розгляд до Мінекономрозвитку та торгівлі України через Державну інноваційна фінансово-кредитну установу та зареєстровані за № 193,196,221, а саме: «Енергетична ІНФОРМАЦІЯ_2 », «Модернізація котельних установок», «Модернізація котлів енергоблоків ТЕС», що виключить необхідність надання ОСОБА_5 державної допомоги у працевлаштуванні та забезпечить її роботою.
- зобов'язати Прем'єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича та Кабінет Міністрів України, на підставі звернення громадянина України ОСОБА_1 БЛ-9767153 від 08.10.2019р. до Кабінету Міністрів України, надати доручення Голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації Бондаренко Олександру терміново вчинити дії у межах компетенції Дніпропетровської обласної державної адміністрації спрямовані на забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: 1) виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених КМУ норм; 2) забезпечення у 2019 році фінансування проекту « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на об'єкті за адресою: АДРЕСА_1 , що в свою чергу забезпечить можливість розповсюдити технологію Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг; 3) надання гарантій держави про сплату кредиту за програмою Уряду «теплі кредити»; 4) виділення коштів у розмірі 10 тис. грн. для сплати судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову та позовної заяви до КМУ; 5) виділення коштів у розмірі 10 тис. грн. для повернення боргів, придбання ліків та продуктів, та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо забезпечення Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: 1) виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених КМУ норм; 2) забезпечення у 2019 році фінансування проекту « ІНФОРМАЦІЯ_1 установка ІНФОРМАЦІЯ_2 », на об'єкті за адресою: АДРЕСА_1 , що в свою чергу забезпечить можливість розповсюдити технологію Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг; 3) надання гарантій держави про сплату кредиту за програмою Уряду «теплі кредити»; 4) виділення коштів у розмірі 10 тис. грн. для сплати судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову та позовної заяви до КМУ; 5) виділення коштів у розмірі 10 тис. грн. для повернення боргів, придбання ліків та продуктів.
- зобов'язати Прем'єр-міністра України ОСОБА_3 та Кабінет Міністрів України, на підставі звернення громадянина України ОСОБА_1 БЛ-9763201/Д1 від 07.10.2019р. до Кабінету Міністрів України, надати доручення Голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації Бондаренко Олександру терміново вчинити дії у межах компетенції Дніпропетровської обласної державної адміністрації спрямовані на забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: вирішення питання про виділення котельного агрегату аналогічному по конструкції котлу замовників, але меншої потужності, для зниження витрат коштів на проведення досліджень, та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо забезпечення Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: вирішення питання про виділення котельного агрегату аналогічному по конструкції котлу замовників, але меншої потужності, для зниження витрат коштів на проведення досліджень.
- зобов'язати Прем'єр-міністра України ОСОБА_3 та Кабінет Міністрів України, на підставі звернення громадянина України ОСОБА_1 БЛ-9763201 від 07.10.2019р. до Кабінету Міністрів України, надати доручення Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України терміново вчинити дії, у межах компетенції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, спрямовані на забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: надання доручення Державній інноваційно фінансово-кредитній установі розглянути пропозицію громадянина України ОСОБА_1 про співпрацю, а саме: фінансування робіт для визначення ефективності технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та її впровадження як в Україні так і за межами України на взаємовигідних партнерських умовах для отримання валютних коштів, а також задля зниження витрат палива в Україні при виробництві енергії. та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо забезпечення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: фінансування робіт для визначення ефективності технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та її впровадження як в Україні так і за межами України на взаємовигідних партнерських умовах для отримання валютних коштів, а також задля зниження витрат палива в Україні при виробництві енергії.
- зобов'язати Прем'єр-міністра України ОСОБА_3 та Кабінет Міністрів України, на підставі звернення громадянина України ОСОБА_1 -7433701 від 24.10.2017 до Кабінету Міністрів України, надати доручення Міністерству фінансів України терміново вчинити дії, у межах компетенції Міністерства фінансів України, спрямовані на забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: виділення в державному бюджеті окремою строчкою кошти у розмірі 250 мільйонів гривень на виконання наукових досліджень у 2020 році для запровадження у виробництво технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » або виділення безпроцентного кредиту винахідникам технології ІНФОРМАЦІЯ_2 « ІНФОРМАЦІЯ_3 » терміном на 5 років під гарантії держави для запровадження у виробництво об'єктів інтелектуальної власності, згідно патентів на винаходи №№ 62197, 86216,86247, 85876, 88006, 98941, 99107, 100006 та патентів на корисну модель №№28963,91123, та Кабінету Міністрів України здійснити, на підставі статті 28 закону України «Про звернення громадян», контроль щодо забезпечення Міністерством фінансів України особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом: виділення в державному бюджеті окремою строчкою кошти у розмірі 250 мільйонів гривень на виконання наукових досліджень у 2020 році для запровадження у виробництво технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » або виділення безпроцентний кредит винахідникам технології Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » терміном на 5 років під гарантії держави для запровадження у виробництво об'єктів інтелектуальної власності, згідно патентів на винаходи №№ 62197, 86216,86247, 85876, 88006, 98941, 99107, 100006 та патентів на корисну модель №№28963,91123;
- зобов'язати Кабінет Міністрів України звернутися до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності винних осіб за не виконання, починаючи з 2005 року, посадовими особами Кабінету Міністрів України та державними органами влади своїх повноважень в галузі альтернативних джерел енергії, у відповідності до закону України «Про альтернативні джерела енергії, закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», щодо запровадження у виробництво проекту «Енергетична установка ІНФОРМАЦІЯ_2 », що забезпечує: 1) запобігання забруднення навколишнього природного середовища від викидів шкідливих речовин і парникових газів, шляхом переведення роботи енергетичних установок, що виробляють тепло, електричну та механічну енергію, на замкнений цикл роботи; 2) автономне, безпечне, екологічне, економічне та незалежне виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі шляхом переведення роботи установки на замкнений цикл Карно без викидання відпрацьованих газів та їх використання як відновлювального вторинного палива та окислювача - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»; 3) надання можливості споживачам енергії стати виробниками енергії та демонополізувати енергетичну галузь та як наслідок забезпечити зниження вартості товарів та послуг і підвищення їх конкурентної здатності; 4) запобігання необхідності втручання в гідрогеологію підземних вод шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв; 5) запобігання загибелі людей від вибухів горючих речовин на копальнях шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв; 6) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при аваріях транспортних засобів шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 7) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при транспортуванні горючих речовин та запобігання забруднення навколишнього середовища при розливах нафти та іншого шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 8) запобігання загибелі людей та пошкодження майна від вибухів природного газу в будинках та на підприємствах, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 9) запобігання необхідності руйнування родючих шарів землі та забруднення навколишнього природного середовища смердючими відвалами, які отруюють людей, рослини та тварин, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 10) запобігання загибелі людей від чадного газу при використанні дров та вугілля для опалювання будинків та запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів у повітря, а також запобігання необхідності вирубки дерев в лісах та лісонасадженнях для спалювання, шляхом виключення необхідності їх використання як традиційних енергоносіїв; 11) запобігання техногенним катастрофам пов'язаних із аваріями на атомних, теплових та гідроелектростанціях, шляхом переведення роботи парових турбін на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»; 12) запобігання захворюваності людей та збереження генофонду Українського народу шляхом зниження впливу шкідливих речовин на людей, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів; 13) запобігання змінам клімату на Землі, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів; 14) запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для утримання бюджетної сфери, а саме: для оплати пального, тепла, електроенергії, товарів та послуг, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій; 15) запобігання корупції в енергетичній галузі; 16) запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для надання субсидій населенню, а саме: для оплати тепла, електроенергії, природного газу, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій; 17) підвищення боєздатності Збройних сил України, 18 підвищення добробуту громадян та як наслідок цього зменшення сепаратистських настроїв населення; 19) зменшення захворюваності населення та підвищення тривалості життя громадян; 20) зниження вартості товарів та послуг та як створення додаткових робочих місць і повернення заробітчан в Україні; 21) підвищення народжуваності в Україні; 22) скорочення заборгованості перед іноземними кредиторами за рахунок відмови від імпортних енергоносіїв та продажі енергоресурсів власного виробництва на зовнішніх ринках, 23) підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів на зовнішніх ринках за рахунок зниження вартості виробництва енергії; 24) підвищення заробітних плат та пенсій; 25) зниження ризиків аварій енергетичних підприємств шляхом переведення роботи турбін гідроелектростанцій, теплових та атомних станцій на альтернативне джерело енергії - відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» у разі природних катаклізмів та воєнних дій і інше, що призвело до нанесення шкоди інтересам держави в галузі безпеки та оборони, енергетичної та економічної незалежності, екологічної безпеки та права громадян України на життя та безпечне для життя і здоров'я довкілля та порушення;
- на підставі статті 56 Конституції України, пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 10-1 Постанови пленуму Верховного суду України № 5 від 25.05.2001р. «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» задля гарантії інтересів юридичної особи та гарантії захисту прав і свобод громадян, статті 176,177,364 Кримінального кодексу України, відшкодувати за рахунок держави моральні збитки завданні знущаннями при розгляді скарг Кабінетом Міністрів України та державними органами влади і місцевого самоврядування, а саме: протиправною відмовою забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя та особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на безпечне для життя і здоров'я довкілля, шляхом: а) надання матеріальної допомоги громадянину України ОСОБА_1 у розмірі 10 тис. грн. для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2866,90 грн. та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів. б) подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм; в) подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на об'єкті за адресою: АДРЕСА_2 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість росповсюдити технологію Благути « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що забезпечує: 1) запобігання забруднення навколишнього природного середовища від викидів шкідливих речовин і парникових газів, шляхом переведення роботи енергетичних установок, що виробляють тепло, електричну та механічну енергію, на замкнений цикл роботи; 2) автономне, безпечне, екологічне, економічне та незалежне виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі шляхом переведення роботи установки на замкнений цикл Карно без викидання відпрацьованих газів та їх використання як відновлювального вторинного палива та окислювача - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»; 3) надання можливості споживачам енергії стати виробниками енергії та демонополізувати енергетичну галузь та як наслідок забезпечити зниження вартості товарів та послуг і підвищення їх конкурентної здатності; 4) запобігання необхідності втручання в гідрогеологію підземних вод шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв; 5) запобігання загибелі людей від вибухів горючих речовин на копальнях шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв; 6) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при аваріях транспортних засобів шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 7) запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при транспортуванні горючих речовин та запобігання забруднення навколишнього середовища при розливах нафти та іншого шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 8) запобігання загибелі людей та пошкодження майна від вибухів природного газу в будинках та на підприємствах, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 9) запобігання необхідності руйнування родючих шарів землі та забруднення навколишнього природного середовища смердючими відвалами, які отруюють людей, рослини та тварин, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв; 10) запобігання загибелі людей від чадного газу при використанні дров та вугілля для опалювання будинків та запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів у повітря, а також запобігання необхідності вирубки дерев в лісах та лісонасадженнях для спалювання, шляхом виключення необхідності їх використання як традиційних енергоносіїв; 11) запобігання техногенним катастрофам пов'язаних із аваріями на атомних, теплових та гідроелектростанціях, шляхом переведення роботи парових турбін на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»; 12) запобігання захворюваності людей та збереження генофонду Українського народу шляхом зниження впливу шкідливих речовин на людей, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів; 13) запобігання змінам клімату на Землі, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів; 14) запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для утримання бюджетної сфери, а саме: для оплати пального, тепла, електроенергії, товарів та послуг, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій; 15) запобігання корупції в енергетичній галузі; 16) запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для надання субсидій населенню, а саме: для оплати тепла, електроенергії, природного газу, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій; 17) підвищення боєздатності Збройних сил України, 18) підвищення добробуту громадян та як наслідок цього зменшення сепаратистських настроїв населення; 19) зменшення захворюваності населення та підвищення тривалості життя громадян; 20) зниження вартості товарів та послуг та як створення додаткових робочих місць і повернення заробітчан в Україні; 21) підвищення народжуваності в Україні 22) скорочення заборгованості перед іноземними кредиторами за рахунок відмови від імпортних енергоносіїв та продажі енергоресурсів власного виробництва на зовнішніх ринках, 23) підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів на зовнішніх ринках за рахунок зниження вартості виробництва енергії; 24) підвищення заробітних плат та пенсій; 25) зниження ризиків аварій енергетичних підприємств шляхом переведення роботи турбін гідроелектростанцій, теплових та атомних станцій на альтернативне джерело енергії - відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» у разі природних катаклізмів та воєнних дій і інше, у розмірі сто тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Суд зазначає, що означена позовна заява 23.10.2019 року сформована позивачем в системі "Електронний суд".
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.10.2019 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви та ухвалою суду від 20.11.2019р. вказану позовну заяву повернуто позивачу, у зв'язку з невиконанням вимог ухвали суду від 28.10.19р.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 23.01.2020 ухвала суду першої інстанції від 20.11.2019 у справі № 160/10387/19 про повернення позову скасована, справа направлена до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Відповідно до ч.8 ст.171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п'яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
За правилами частини 6 статті 120 КАС України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
П'ятим днем для вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі є 15.02.2020р. - вихідний день (субота), у зв'язку з чим, дана ухвала прийнята першим робочим днем - 17.02.2020р.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що провадження у справі не відкрито.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до пункту третього та четвертого частини п'ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина друга статті 9 КАС України).
Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Позивачем не визначено до кого з відповідачів звернуто позовні вимоги про: - відшкодування моральних збитків у розмірі сто тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян; - надання матеріальної допомоги; - подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення позивача про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт по розробці та реалізації проекту.
При заявлені позовних вимог позивач не визначив суму спричинених моральних збитків (моральної шкоди), зазначивши їх у неоподаткованих мінімумах доходів громадян та не навів обґрунтованого їх розрахунку.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем заявлено вимоги про визнання та встановлення тих чи інших фактів.
Відповідно до ч.1 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно з ч.2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини, та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю;
7) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;
8) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;
9) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України;
Проаналізувавши означені вище норми суд зазначає, що вимоги позовної даної позовної заяви суперечать положенням Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки викладені у позовній заяві вимоги, складені не у відповідності до норм цього Кодексу.
Таким чином, на думку суду, позивачем не дотримано вимог, встановлених ч.1 ст.5, п. 4 ч. 5 ст. 160, ч.2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства щодо визначення змісту позовних вимог та викладу відповідних обставин.
Для усунення зазначеного вище недоліку позовної заяви, позивачеві потрібно подати до суду позовну заяву, привівши її у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України в частині визначення змісту позовних вимог.
Відповідно до частин 1, 2 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Відповідно до ч.2 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Позовну заяву подано від імені ОСОБА_1 , проте, документів на підтвердження його адміністративної процесуальної дієздатності до матеріалів позовної заяви не долучено (копія паспорту чи іншого документу, що посвідчує особу позивача), у зв'язку з чим, у суду відсутня можливість ідентифікувати особу підписанта поданого адміністративного позову та з'ясувати факт наявності в нього адміністративної процесуальної дієздатності.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження факту наявності у позивача адміністративної процесуальної дієздатності.
Разом з тим, в матеріалах справи міститься заява вх.№7542/19 від 04.11.19р., в якій позивач просить звільнити від сплати судового збору, оскільки розмір судового збору перевищує 5 відсотків від річного доходу за 2018 рік.
Розглянувши вказану заяву про звільнення від сплати судового збору, суд зазначає наступне.
Так, позивачем до вказаної заяви додано копію відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків № 2617 від 30.08.2019 та копію довідки про доходи позивача за 2018р. на загальну суму 27610,74грн. від 31.01.2019 виданої Лівобережним об'єднаним управлінням ПФУ в м. Дніпрі в Дніпропетровській області.
Наказом Державної судової адміністрації України від 22 грудня 2018 року № 628 запроваджено тестову експлуатацію підсистеми «Електронний суд» у всіх місцевих та апеляційних судах України, під час якої усі місцеві та апеляційні суди у ході тестового режиму експлуатації підсистеми зобов'язано дотримуватись вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 у відповідній редакції.
Згідно з пунктом 14 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, електронний документ - оригінал електронного документу з обов'язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора.
Пунктом 16 вказаного Положення визначено, що електронний цифровий підпис - електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. ЕЦП використовується в АСДС для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).
Згідно з пунктом 5 розділу ХІ Положення для проекту будь-якого електронного документу, створеного в підсистемі електронного суду на всіх стадіях його формування забезпечується конфіденційність його змісту за допомогою шифрування із використанням ЕЦП автора проекту. Осіб, допущених до інформації, що захищається, визначає автор документу. З моменту переведення документу у стан «Оригінал» такий документ втрачає статус конфіденційного і перелік осіб, допущених до його змісту визначає адміністратор відповідно до вимог законодавства.
Документи подаються за допомогою електронного кабінету в форматі ЕД та ЕКПД. Суди та ОСП приймають подані ЕД як оригінали документів, а ЕКПД, як завірені копії оригіналів документів та можуть вимагати надання їх оригіналів для перевірки (пункт 6 розділу ХІ Положення).
Таким чином, суд наділений правом вимагати надання оригіналів письмових доказів для перевірки.
Крім того, відповідно до приписів частини 2 статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до частини 5 вказаної статті учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Таким чином, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача надати оригінал відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків № 2617 від 30.08.2019 та оригінал довідки про доходи позивача за 2018р., чи їх копій, засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством.
Разом з тим, відповідно до ст. 8 Кодексу адміністративного судочинства України, усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом.
Згідно ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Також суд зосереджує увагу на тому, що відповідно до ч.1 ст.133 КАС України, зменшення розміру належних до оплати судових витрат чи звільнення від їх оплати повністю або частково, рівно як і відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк є правом, а не обов'язком суду.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, зокрема: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Оцінюючи фінансове становище особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, суд повинен встановити наявність у такої особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового становища (пункт 44 рішення Європейського суду з прав людини від 25.07.2005 у справі “Княт проти Польщі” (“Kniat v. Poland”), заява №71731/01; пункти 63- 64 рішення Європейського суду з прав людини від 26.07.2005 у справі “Єдамскі та Єдамска проти Польщі” (“Jedamski and Jedamska v. Poland”), заява №73547/01).
Така позиція була висловлена Великою Палатою Верховного Суду в ухвалі від 10 травня 2019 року в справі №9901/166/19.
Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд в ухвалах від 17.10.2019р. у справі № 215/3786/18, від 21.10.2019р. справа № 215/1025/19, від 16.10.2019р. справа № 160/7077/19, від 18.11.2019 року у справі №215/56/17(2-а/215/14/19) та ухвалі від 27.11.2019 року у справі №215/2630/19.
Суд також звертає увагу на практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ, Суд), за якою вимога сплатити судовий збір не порушує право заявників на доступ до правосуддя, оскільки судовий збір є певним законним обмежувальним заходом, який є формою регулювання доступу до суду, а також попередження подання необґрунтованих та безпідставних позовів та перенавантаження судів. Таке обмеження не може розглядатись як таке, що саме по собі суперечить пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована згідно із Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР та набрала чинності для України 11 вересня 1997 року, який гарантує кожному право на розгляд його справи судом.
ЄСПЛ також вказав, що інтереси справедливого здійснення правосуддя можуть виправдовувати накладення фінансових обмежень на доступ особи до суду. Положення пункту 1 статті 6 Конвенції про виконання зобов'язання забезпечити ефективне право доступу до суду не означає просто відсутність втручання, але й може вимагати вчинення позитивних дій у різноманітних формах з боку держави; не означає воно й беззастережного права на отримання безкоштовної правової допомоги з боку держави у цивільних спорах і так само це положення не означає надання права на безкоштовні провадження у цивільних справах (Рішення ЄСПЛ у справі «Креуз проти Польщі» («Kreuz v.Poland») від 19 червня 2001 року, пункт 59). Вимога про сплату державного мита є стримуючою мірою для потенційних позивачів від пред'явлення безрозсудних і необґрунтованих позовів.
Оцінюючи фінансове становище особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, зменшення його розміру, надання відстрочки чи розстрочки в його сплаті, національні суди повинні встановлювати наявність у такої особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового становища (Рішення ЄСПЛ «Kniat v.Poland» від 26 липня 2005 року, пункт 44; Рішення ЄСПЛ «Jedamski and Jedamska v.Poland» від 26 липня 2005 року.
Отже, чинним законодавством визначено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки, зменшення розміру судового збору або звільнення заявника від сплати судового збору. У кожному конкретному випадку суд встановлює можливість особи сплатити судовий збір на підставі поданих нею доказів щодо її майнового стану за своїм внутрішнім переконанням.
Вказане кореспондується із приписами національного законодавства, зокрема, ст. 8 Закону України «Про судовий збір», ст.133 КАС України.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У зв'язку із цим, при здійсненні правосуддя суди повинні вирішувати питання, пов'язані із судовими витратами (зокрема, щодо відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх сплати), у чіткій відповідності процесуального закону, Закону України «Про судовий збір».
За викладених обставин, на даний час відсутні підстави для звільнення позивача від сплати судового збору за подання до суду адміністративного позову, оскільки надана позивачем довідка не відображає відомості про об'єктивний матеріальний стан позивача, так як останній може мати і інші джерела доходу, у зв'язку з чим, клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Разом з тим, у довідці про доходи за 2018р. від 31.01.2019 виданої Лівобережним об'єднаним управлінням ПФУ в м. Дніпрі в Дніпропетровській області зазначено, що ОСОБА_1 отримав пенсію за віком за 2018р. на загальну суму 27610,74грн.
Таким чином, згідно вказаної довідки, 5 відсотків від річного доходу позивача за 2018 рік складає 1380,50грн. (27610,74грн.*5%).
Враховуючи вказану вище довідку, а також положення КАС України та ЗУ «Про судовий збір», суд вважає за можливе зменшити позивачу розмір належних до оплати судових витрат.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 4 статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року становить - 1921,00 гривні.
Згідно п.1 ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви до адміністративного суду фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб для вимоги майнового характеру, та 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб для вимоги не майнового характеру (768,40грн.).
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно уточненої позовної заяви вх.№7543/19 від 04.11.19р., позивачем заявлено 14 позовних вимог, у зв'язку з чим, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 10757,60грн.
Разом з тим, з урахуванням зменшення позивачу розміру судового збору, йому слід сплатити та надати до суду доказ сплатити судового збору у розмірі 768,40 грн., сплаченого на реквізити: отримувач коштів - УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37989253, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - UA238999980313131206084004008, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Крім того, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: в порушення п.6, п.7, п.8 ч.5 цієї статті, у позовній заяві не зазначено:
- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Вищенаведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим КАС України, а тому згідно з ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору задовольнити частково, зменшити позивачу розмір належних до оплати судових витрат до 768,40грн.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністра України Гончарук Олексія Валерійовича, Міністерства енергетики і захисту навколишнього середовища, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерства соціальної політики України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації про оскарження дій, рішень та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії і відшкодування шкоди - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом надання:
1) належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог ч.1 ст.5, п. 4 ч. 5 ст. 160, ч.2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- із зазначенням у змісті позовних вимог до кого з відповідачів звернуто позовні вимоги про відшкодування моральних збитків у розмірі сто тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян; надання матеріальної допомоги; подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення позивача про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт по розробці та реалізації проекту;
- із визначенням суми спричинених моральних збитків (моральної шкоди), заявленої до відшкодування, наданням її обґрунтованого розрахунку;
2) із зазначенням:
- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
3) надати копію паспорта громадянина України на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності позивача. Завірену належним чином;
4) надати до суду оригінал документа про сплату судового збору в розмірі 768,40грн.,
- надати оригінал відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків № 2617 від 30.08.2019 та оригінал довідки про доходи позивача за 2018р., чи їх копій, засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством.
Роз'яснити, що відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Турлакова