3/441/200/2020 441/306/20
19.02.2020 суддя Городоцького районного суду Львівської області Яворська Н.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Львівській області на ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , фізичної особи підприємця,
за ч.1 ст.155-1 КУпАП,
за протоколом про адміністративне правопорушення № 65 серія ГУ ЛВ № 003735 від 29.01.2020, ФОП ОСОБА_1 в порушення вимог податкового законодавства порушив порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі громадського харчування і послуг.
Проте, адмінматеріали підлягають поверненню для дооформлення з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Головним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Виконуючи вимоги ст.ст.268, 280, 283 КУпАП, з метою уникнення поверховості та неповноти дослідження фактичних обставин правопорушення, суддя з'ясовує чи правильно складений протокол про адміністративне правопорушення, чи відповідає він ст.256 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Натомість, у протоколі про адміністративне правопорушення № 65 серія ГУ ЛВ № 003735 від 29.01.2020, складеного на ОСОБА_1 не зазначено число, місяць і рік народження порушника, відсутні відомості в протоколі про роз'яснення йому прав та обов'язків, передбачених статтею 268 КУпАП, отже надати оцінку доказам не можливо.
Враховуючи те, що протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи не відповідають вимогам законодавства, матеріали справи підлягають поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП, -
адмінпротокол № 65 серія ГУ ЛВ № 003735 від 29.01.2020, справа № 441/306/20, провадження № 3/441/200/2020 відносно ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.155-1 КУпАП - повернути в.о. заступника начальника ГУ ДПС у Львівській області для належного оформлення.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Н. І. Яворська