Ухвала від 18.02.2020 по справі 440/87/16-а

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

Єдиний унікальний номер №440/87/16-а

Провадження № 2-а/943/9/2020

18 лютого 2020 року

Суддя Буського районного суду Львівської області Кос І.Б., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Буської районної ради Львівської області про визнання протиправними рішення, дій та стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

позивач ОСОБА_2 звернувся до Буського районного суду Львівської області з указаним адміністративним позовом. Просить визнати протиправними дії начальника відділу захисту прав споживачів виконавчого апарату районної ради Кашуби В.В., визнати незаконним рішення голови Буської районної ради Львівської області щодо відмови у притягненні ОСОБА_3 до дисциплінарної відповідальності та зобов'язати Буську районну раду Львівської області притягнути останнього до дисциплінарної відповідальності. Крім того просив стягнути з відповідача на користь позивача завдану моральну шкоду в розмірі 10 000,00 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 25.01.2016 дану адміністративну справу було передано на розгляд судді Мельнику С.Р., який ухвалою від 19.05.2016 року відкрив провадження у справі, не завершивши її розгляду.

У зв'язку із звільненням у відставку судді Буського районного суду ОСОБА_4 згідно рішення Вищої ради правосуддя від 20 серпня 2019 року № 2203/0/15-19, відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.10.2019 адміністративну справу для розгляду передано судді Косу І.Б.

Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про скерування її за підсудністю до окружного адміністративного суду, виходячи з наступного.

Частиною першою статті 20 КАС України визначено вичерпний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Натомість, відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Тобто, із системного зв'язку норм частини першої статті 19 та частини другої статті 20 КАС України випливає те, що публічно-правові спори за позовами фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень, що виникають з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності та стягнення моральної шкоди, - законодавцем віднесено до предметної підсудності окружних адміністративних судів, оскільки такі у вичерпний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам не входять.

Тобто заявлений позов за своєю предметною підсудністю повинен розглядатися не місцевим загальним судом, а окружним адміністративним судом.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;.

Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено (ч. 6 ст. 29 КАС України).

Частиною 8 статті 29 КАС України передбачено, що передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Відповідно до статті 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що вищевказана адміністративна справа не може в силу вимог процесуального закону розглядатися в порядку адміністративного судочинства Буським районним судом Львівської області як адміністративним судом, якому вона не підсудна, та підлягає передачі за предметною підсудністю для розгляду до Львівського окружного адміністративного суду.

Ураховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 19, 20, 26, 29, 30, 171, 241, 242, 248 КАС України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Буської районної ради Львівської області про визнання протиправними рішення, дій та стягнення моральної шкоди, - передати за підсудністю на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Буський районний суд Львівської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її оголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги, - після залишення її без задоволення.

Суддя І.Б.Кос