Ухвала від 18.02.2020 по справі 5/435-04

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

18 лютого 2020 р. Справа № 5/435-04

Господарський суд Вінницької області в складі: головуючий суддя Тісецький С.С., секретар судового засідання Поцалюк Н.В., розглянувши в приміщенні суду матеріали у справі

за заявою: Дочірнього підприємства "Універсальна юридична компанія "Естоппель"

до: Державного підприємства "Уладівський спиртовий завод"

про визнання банкрутом

за участю :

арбітражний керуючий (розпорядник майна) Томашук М.С.

ГУ ДПС України у Вінницькій області: Бурка М.В., за довіреністю

в якості слухача: Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції: Попик О.О., згідно наказу

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа про банкрутство ДП "Уладівський спиртовий завод".

Ухвалою від 13.08.2019 року продовжено строк процедури розпорядження майном боржника та повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна) Томашука М.С. у справі до 18.02.2020 року та призначено справу до розгляду на 18.02.2020 року.

17.02.2020 року до суду від арбітражного керуючого Томашука М.С. надійшов проміжний звіт розпорядника майна № 02-04/27 від 17.02.2020 року про проведену роботу, в якому міститься клопотання про продовження строку процедури розпорядження майном боржника та повноважень розпорядника майна боржника у даній справі на шість місяців.

До вказаного звіту додано протокол засідання комітету кредиторів боржника від 17.02.2020 року, згідно якого вирішено: прийняти звіт розпорядника майна про проведену роботу до відома без зауважень; звернутись до господарського суду із клопотанням про продовження терміну процедури розпорядження майном ДП "Уладівський спиртовий завод" та повноважень розпорядника майна Томашука М.С. на шість місяців; уповноважити розпорядника майна Томашука М.С. подати відповідне клопотання до суду; уповноважити розпорядника майна Томашука М.С. подати звернення до Кабінету Міністрів України про виконання ст. 96 КУ з процедур банкрутства стосовно вжиття заходів до відновлення платоспроможності боржника та визначення шляхів погашення вимог кредиторів.

В судовому засіданні 18.02.2020 року арбітражний керуючий надав пояснення щодо обставин викладених у проміжному звіті розпорядника майна боржника, просив прийняти його до відома; також підтримав клопотання про продовження строку розпорядження майном та повноважень розпорядника майна боржника у даній справі на шість місяців.

Представник кредитора підтримала дане клопотання та не заперечила щодо прийняття до відома проміжного звіту розпорядника майна.

Так, у проміжному звіті, окрім іншого, зазначено, що рішення комітету кредиторів мотивоване тим, що з 21.10.2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ст. 6 Кодексу щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури, як розпорядження майном боржника, санація боржника, ліквідація банкрута.

Тобто з 21.10.2019 року мирова угода, як окрема процедура, кодексом не передбачена.

20.10.2019 року набув чинності ЗУ "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", відповідно до прикінцевих та перехідних положень, п.2. установлено, що у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовуються судова процедура санації, крім тих, що задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки, та судова процедура ліквідації, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом.

Пунктом 3 заборонено вчиняти виконавчі дії відповідно до ЗУ "Про виконавче провадження" щодо об'єктів права державної власності, які на день набрання чинності цим Законом були включені до переліків, затверджених Законом України "Про перелік об 'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом, крім стягнення грошових коштів і товарів, що були передані в заставу за кредитними договорами.

В зв'язку із цим, на даний час в боржника та кредиторів відсутні законні підстави на підписання мирової угоди, проведення процедури санації чи ліквідаційної процедури, крім того кредитори не мають можливостей на задоволення своїх вимог через процедуру виконавчого провадження.

Однак, відповідно до ч.2. ст. 96 Кодексу, яка регламентує особливості банкрутства державних підприємств встановлено, що Кабінет Міністрів України вживає заходів для запобігання банкрутству державних підприємств та підприємств, у статутному кап і таї і яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, визначає оптимальні шляхи відновлення їх платоспроможності та координує дії відповідних органів виконавчої влади.

А відповідно ч.3. ст. 96 Кодексу, органи виконавчої влади наділенні повноваженням на прийняття рішень щодо: доцільності надання державної підтримки неплатоспроможним підприємствам; розроблення заходів, спрямованих на забезпечення захисту інтересів держави і вибір оптимальних шляхів реструктуризації та погашення боргових зобов'язань; проведення аналізу фінансового стану боржника, його санації та погодження плану санації; доцільності виключення відповідних суб'єктів господарювання з переліку підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, та застосування до них процедури санації чи ліквідації.

На теперішній час, ДП "Уладівський спиртовий завод" отримало попередню згоду від найбільшого споживача технічного спирту в Україні - Перечинського лісохімічного комбінату, на участь у процедурі санації.

В зв'язку з цим, на даний час єдиним можливим шляхом відновлення платоспроможності боржника у відповідності до ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, є виконання Кабінетом Міністрів України обов'язків щодо вжиття заходів для запобігання банкрутству державних підприємств, який і має визначити оптимальні шляхи відновлення платоспроможності ДП "Уладівський спиртовий завод" та зобов'язаний скоординувати дії відповідних органів виконавчої влади з метою відновлення платоспроможності ДП "Уладівський спиртовий завод".

Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

21.10.2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУ з процедур банкрутства).

Частина 1 ст. 2 КУ з процедур банкрутства передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

За змістом ч. 1 ст. 6 КУ з процедур банкрутства, відповідно до цього Кодексу щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури, зокрема, розпорядження майном боржника.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 44 КУ з процедур банкрутства, під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Про призначення розпорядника майна господарський суд постановляє ухвалу. Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.

Згідно п. 6 ч. 8 ст. 48 КУ з процедур банкрутства, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника.

20.10.2019 року вступив в силу ЗУ "Про визнання таким, що втратив чинність, Закон України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" №145-IX від 02.10.2019 року.

Згідно ч. 2 розділу ІІІ Прикінцевих та перехідних положень вищевказаного Закону, установлено, що у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовуються судова процедура санації, крім тих, що задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки, та судова процедура ліквідації, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 119 ГПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи викладене вище та зважаючи на те, що процедура розпорядження майном боржника у даній справі не завершена, суд розглянувши клопотання арбітражного керуючого (розпорядника майна) Томашука М.С. про продовження строку розпорядження майном та повноважень розпорядника майна боржника у даній справі на шість місяців, дійшов висновку про його задоволення та призначення справи до розгляду в судовому засіданні.

Також, суд оглянувши проміжний звіт арбітражного керуючого Томашука М.С. про хід процедури розпорядження майном боржника у даній справі № 02-04/27 від 17.02.2020 року, дійшов висновку про прийняття його до відома.

З урахуванням наведеного та керуючись ст. ст. 1, 2, 6, 9 (ч. 4), 44, 48 Кодексу України з процедур банкрутства, п.4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 2, 3, 18, 42, 119, 169, 196, 234, 235, 236 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк процедури розпорядження майном ДП "Уладівський спиртовий завод" та повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна) Томашука М.С. у справі № 5/435-04 до 18.08.2020 року.

2. Прийняти до відома проміжний звіт арбітражного керуючого Томашука М.С. №02-04/27 від 17.02.2020 року про проведену роботу по справі № 5/435-04.

3. Призначити справу до розгляду в судовому засіданні на 18.08.2020 року - 10:00 год., в приміщенні Господарського суду Вінницької області (м. Вінниця, вул. Пирогова, 29).

4. Явку в судове засідання розпорядника майна боржника визнати обов'язковою.

5. Арбітражному керуючому (розпоряднику майна) Томашуку М.С. надати суду звіт про виконану роботу по справі.

6. Копію ухвали надіслати згідно переліку рекомендованим листом.

Згідно ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст.ст. 254-256, пп. 17.5 п. 17 ч. 1 перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Тісецький С.С.

Віддрук. 14 прим.:

1 - до справи;

2, 3 - ТОВ "Укрмостдорбуд" - пл. Гагаріна, 2, м. Вінниця, 21000; вул. 7-й км. Хмельницького шосе, с.Якушинці, Вінницький район, Вінницька область, 23422;

4 - ДП "Уладівський спиртовий завод" - с. Уладівка, Літинський район, Вінницька область;

5 - Арбітражний керуючий Томашук М. С. - вул. Визволення, буд. 2, оф. 113, м. Вінниця, 21050;

6 - Головне управління ПФУ у Вінницькій області, вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100;

7 - Літинський районний центр зайнятості - вул. Леніна, 9, смт. Літин Вінницької області, 22300;

8 - ТОВ "Кречет" - вул. Косіора, 32, м. Кривий ріг, Дніпровська область, 50065;

9 - ПП "Марічка" - м-н 4, б.4, кв. 43, м. Красний Луч, Луганська область, 94518;

10 - ДП "УЮК "Естоппель" - вул. Московська, 39, оф.1, м. Київ, 01015;

11 - Прокуратурі Вінницької області - вул. Монастирська, 33, м. Вінниця, 21050;

12 - ГТУЮ у Вінницькій області - вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036;

13 - Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (вул.Михайла Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008);

14 - Головному управлінню ДПС у Вінницькій області - вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028.