Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/2113/19
3/287/85/20
24 січня 2020 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Волощук В.В., розглянувши адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН - НОМЕР_1 , паспорт № НОМЕР_2 , жителя АДРЕСА_1 ,освіта незакінчена вища, не одруженого, не працюючого, не інваліда, не депутата, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що 05.12.2019 року, об 03 годині 03 хв., в м.Малин по вул. Неманихіна, водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «ВАЗ» моделі «2106», державний номерний знак « НОМЕР_3 », з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці). Від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину у вчиненому правопорушенні не визнав.
Правопорушниці інкримінується склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження в справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи інше діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він складається з: об'єкту, об'єктивної сторони, суб'єкту, суб'єктивної сторони.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що особу-правопорушника встановлено паспортом серії НОМЕР_4 №513787, однак в судовому засіданні встановлено, що згідно даних правопорушника паспорт його є №003987114, в зв'язку з даними розбіжностями, які унеможливлюють встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, суб'єкта адміністративного правопорушення та його винність, та інші об'єктивні обставини, що мають значення для справи і тому суд позбавлений можливості всебічно та повно з'ясувати обставини справи та вирішити її в точній відповідності із законом на вимогу ст.245 КУпАП.
Відповідно до ст. ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП, за таких обставин в діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП України.
Згідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення;
Керуючись ст. 247 279, 283, 285, 289 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 - закрити за відсутністю у його діях події і складу адміністративних правопорушень.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. В. Волощук