Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/1884/19
3/287/205/20
13 січня 2020 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Волощук В.В., розглянувши адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН - НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, освіта вища, не одруженого, не працюючого, не інваліда, не депутата, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 15.10.2019 року близько 16 год. 00 хв. в АДРЕСА_1 по вул. Свято-Миколаївська, Олевського району Житомирської області громадянин ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою в адресу громадянки ОСОБА_2 .
В судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнав.
Правопорушнику ОСОБА_1 , інкримінується склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження в справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.173КУпАП адміністративна відповідальність настає за вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи інше діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він складається з: об'єкту, об'єктивної сторони, суб'єкту, суб'єктивної сторони.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП суддя зобов'язаний повно та всебічно з'ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення.
В протоколі про адміністративне правопорушення АПР18 № 191285 від 18.10.2019 року відносно ОСОБА_1 , не розкрита об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, тому провадження у справі необхідно закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись: п.1 ч.1 ст. 247, п.3 ч.1 ст. 284, ст. 283, ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Провадження в адміністративній справі стосовно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП - закрити, за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. В. Волощук