Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/419/20
Провадження № 2-а/935/17/20
19 лютого 2020 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Янчук В.В. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Коростишівської міської ради Коростишівського району Житомирської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,-
18.02.2020 позивач ОСОБА_1 звернулась з позовом до відповідача - територіальної громади в особі Коростишівської міської ради Коростишівського району Житомирської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення № 014/07-11/158/19 від 19.09.2019 винесену начальником відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Коростишівської міської ради Костюченком О.Л.
Згідно автоматизованої системи документообігу суду головуючим у даній справі визначено суддю Янчук В.В.
Вивчивши матеріали адміністративної справи встановлено, що предметом даного адміністративного позову є оскаржувана постанова № 014/07-11/158/19 від 19.09.2019, яка винесена начальником відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Коростишівської міської ради Костюченком О.Л.
Савченко Л.В., яка працює на посаді провідного спеціаліста вищевказаного відділу є рідною сестрою судді Янчук В.В.
Згідно п. 4 ч. 1 ст.36 КАС України суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо існують інші обставини, які викликають сумніви в об'єктивності та неупередженості судді.
Відповідно до частини першої статті шостої Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків.
Згідно пункту 12 висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Європи «Про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів» - незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів.
Так, при винесенні судових рішень у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від будь-яких зв'язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що можуть впливати на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватись довірою не тільки з боку сторін в конкретному розгляді, але й з боку суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв'язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана.
З аналізу наявної практики ЄСПЛ, можна констатувати, що він визначивши концептуальні підходи до тлумачення статті 6 ЄКПЛ, представив не лише змістовні характеристики неупередженості, але й її суб'єктивні та об'єктивні компоненти.
Стосовно об'єктивної неупередженості у справі «Фей проти Австрії» ЄСПЛ вказав, що вона полягає у відсутності будь-яких законних сумнівів в тому, що її забезпечено та гарантовано судом, а для перевірки на об'єктивну неупередженість слід визначити, чи є факти, які не залежать від поведінки судді, що можуть бути встановлені та можуть змусити сумніватися у його неупередженості.
Норма про самовідвід гарантує неупередженість та об'єктивність здійснення правосуддя.
З наведеного вбачається, що є обставини, які можуть викликати сумніви в об'єктивності та неупередженості судді, вважаю за необхідне заявити у даній справі собі самовідвід.
За даних обставин, з метою унеможливлення виникнення різного роду сумнівів у об'єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, у відповідності до правил суддівської етики, з урахуванням процесуальної економії, яка дає можливість вирішити питання про самовідвід на даній стадії, самовідвід підлягає задоволенню.
Інші обставини, які б викликали сумнів в об'єктивності та неупередженості судді, відсутні.
На підставі викладеного та керуючись п. 4 ч. 1 ст. 36, 39,40 КАС України, суддя -
Задовольнити самовідвід по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Коростишівської міської ради Коростишівського району Житомирської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.
Адміністративну справу передати до канцелярії Коростишівського районного суду Житомирської області для розгляду іншим суддею, який визначається в порядку встановленому ст. 31 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Янчук.