17 лютого 2020 року м. РівнеСправа №460/4382/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом:
ОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
про визнання відмови протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - ГУ ПФУ в Рівненській області, відповідач) та просив:
визнати протиправною відмову відповідача від 08.11.2019 щодо нарахування та виплати компенсації за втрату частини доходу у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за судовим рішенням;
зобов'язати відповідача нарахувати та виплати компенсацію за втрату частини доходу у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за судовим рішенням в сумі 21830,26 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання постанови Володимирецького районного суду Рівненської області від 22.08.2011 у справі №2а-4277/11 та ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 28.11.2012 Управлінням Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі було нараховано кошти в сумі 21830,26 грн, однак ця сума перерахована на банківський рахунок позивача лише в червні 2019 року. Покликаючись до положень Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, позивач вважає, що має право на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з несвоєчасною виплатою пенсії на підставі судового рішення, яке з вини відповідача фактично виконане останнім лише у 2019 році. У зв'язку з цим позивач у жовтні 2019 року звернувся до Володимирецького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду в Рівненській області про нарахування компенсації за втрату частини пенсії у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії 21830,26 грн, однак відповідач листом від 08.11.2019 відмовився нарахувати та виплатити компенсацію. За таких обставин позивач звернувся з позовом до суду.
Ухвалою суду від 26.12.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Встановлено строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву.
Відповідач подав до суду відзив, у якому заперечив проти заявлених позовних вимог. Зокрема, зазначив, що на виконання рішення Володимирецького районного суду Рівненської області від 22.08.2011 у справі №2а-4277/11 органом Пенсійного фонду здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 та винесено розпорядження від 07.02.2012 №133716 на суму 4335,61 грн та від 05.04.2013 №133716 на суму 21830,26 грн. Відповідно до Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" та постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №440 виплата нарахованих сум з пенсійних виплат по рішенню суду, які фінансуються за рахунок Державного бюджету України здійснюється Державною казначейською службою України та її територіальними органами. Так Державною казначейською службою України на виконання рішення суду у справі №2а-4277/11 позивачу перераховано кошти в сумі 26165,87 грн. Зазначив, що позивача повідомлено, що виплата нарахованих пенсій за рішенням суду здійснюється Державною казначейською службою України. Відтак, ГУ ПФУ в Рівненській області є неналежним відповідачем у справі. Вважає, що затримка у виплаті перерахованої пенсії відбулася не з вини Пенсійного органу, а у зв'язку з відсутністю бюджетних асигнувань до Пенсійного фонду України з Державного бюджету України. Зазначив, що невиконання рішення суду в частині виплати нарахованої суми пенсії позивачу, зумовлене відсутністю можливості його виконати (відсутністю фінансування з боку Державного бюджету), не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин, і тому вини органу, що призначає і виплачує пенсію в даному випадку немає. Крім того, позивач знав, що рішення Володимирецького районного суду Рівненської області від 22.08.2011 у справі №2а-4277/11 виконано частково управлінням (проведено нарахування пенсії) у лютому 2012 року та квітні 2013 року, а виплату проведено казначейською службовою, як зазначає позивач, у червні 2019 році. Отже, позивач не отримавши пенсійні виплати, нараховані на виконання рішення суду ще у 2012 році, міг звернутися до суду значно раніше за захистом свої порушених прав, однак звернувся за захистом своїх прав лише 19.12.2019, чим пропустив строки звернення до суду, визначені статтями 122, 123 КАС України. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою суду від 27.01.2020 прийнято до розгляду клопотання позивача про збільшення позовних вимог, з яким позивач просить зобов'язати ГУ ПФУ в Рівненській області нарахувати та виплати йому компенсації за втрату частину доходу у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за судовим рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області від 22.08.2011 у справі №2а-4277/11 в сумі 26165,87 грн.
Ухвалою суду від 29.01.2020 витребувано у Державної казначейської служби України додаткові докази.
У встановлений судом строк Державною казначейською службою України надано суду витребувані ухвалою суду від 29.01.2020 додаткові докази.
З'ясувавши доводи та аргументи сторін, на яких ґрунтуються їх вимоги та заперечення, перевіривши їх дослідженими доказами, оцінивши їх у сукупності на підставі чинного законодавства, суд встановив та врахував таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області та отримує пенсію по інвалідності ІІІ групи.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого 03.09.2019 Рівненською обласною державною адміністрацією, ОСОБА_1 є потерпілим від Чорнобильської катастрофи (категорія 1) (а.с.14).
Постановою Володимирецького районного суду Рівненської області від 22.08.2011 у справі №2а-4277/11 (а.с.13), яка залишена без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 12.09.2012 (а.с.51-52), зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі Рівненської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії у відповідності до ст.50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” починаючи з 14.01.2011 по 22.07.2011 виходячи із розрахунку 6 (шести) розмірів мінімальних пенсій за віком, та щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 50% (п'ятдесяти) встановленого законодавством розміру мінімальної пенсії за віком, виходячи з розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлених чинним законодавством починаючи з 14.01.2011 по 22.07.2011 з урахуванням фактично виплачених сум та зміни розміру прожиткового мінімуму. Постанову за один місяць допущено до негайного виконання.
Вказане судове рішення набрало законної сили 12.09.2012.
На виконання судового рішення у справі №2а-4277/11 органом Пенсійного фонду здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 на суму 4335,61 грн, що підтверджується розпорядженням від 07.02.2012 №133716 і протоколом від 17.02.2012 №ОР133716 (а.с.33-35), та на суму 21830,26 грн, що підтверджується розпорядженням від 05.04.2013 №133716 і протоколом від 16.04.2013 №ОР133716 (а.с.36-37).
Перераховану органом Пенсійного фонду відповідно до судового рішення у справі №2а-4277/11 державну та додаткову пенсію позивача виплачено Державною казначейською службою України у вересні 2019 року в сумі 26165,87 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 17.09.2019 №487334 (а.с.48).
Згідно з випискою з АТ “Ощадбанк” за період з 29.08.2019 по 28.09.2019 (а.с.23), вказану суму зараховано 19.09.2019 одним платежем на картковий рахунок позивача.
У жовтні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до органу Пенсійного фонду із заявою щодо виплати компенсації за втрату частини пенсії у з порушенням строків її виплати.
Листом ГУ ПФУ Рівненської області від 08.11.2019 №497/02.5 позивача повідомлено про відсутність підстав для нарахування та виплати йому компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (а.с.12).
Вважаючи таку відмову органу Пенсійного фонду протиправною, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно з ч.5 ст.124 Конституції України (в редакції станом на 12.09.2012 - дату набрання законної сили судовим рішення у справі №2а-4277/11), судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Строки виплати пенсії встановлені статтею 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV; в редакції станом на 12.09.2012 - дату набрання законної сили судовим рішення у справі №2а-4277/11), частиною першою якої визначено, що пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.
Відтак, перерахована відповідачем на виконання рішення суду, яке набрало законної сили, пенсія повинна була бути виплачена ОСОБА_1 не пізніше 25 числа місяця, на який органом Пенсійного фонду здійснено нарахування.
Зі змісту протоколу від 17.02.2012 №ОР133716 (а.с.34-35), яким нарахувано позивачу основної та додаткової пенсії відповідно до судового рішення у справі №2а-4277/11 в сумі 4335,61 грн, виплата буде здійснена: "Основним способом в плановий період в 3 місяці 2012 року".
Крім того, ОСОБА_1 здійснено нарахування основної та додаткової пенсії відповідно до судового рішення у справі №2а-4277/11 в сумі в сумі 21830,26 грн згідно з протоколом від 16.04.2013 №ОР133716 (а.с.37).
Таким чином, виплата позивачу пенсії, нарахованої 17.02.2012 в сумі 4335,61 грн повинна була бути здійснена відповідачем не пізніше 25.03.2012, а нарахована 16.04.2013 в сумі 21830,26 грн - 25.04.2013.
Проте, виплата позивачу вищевказаних сум пенсії була здійснена лише у вересні 2019 року.
При цьому, будь-які об'єктивні докази на обґрунтування поважності причин тривалої невиплати позивачу перерахованої пенсії на виконання рішення суду у строк до вересня 2019 року, відповідачем не надані, а судом не встановлені.
Частиною другою статті 46 Закону №1058-IV передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.
Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України "Про компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" від 19.10.2000 №2050-ІІІ (далі - Закон №2050-ІІІ) та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 (далі - Порядок №159).
Статтею 1 Закону №2050-ІІІ закріплено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Згідно зі статтею 2 Закону №2050-ІІІ, компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Положення вказаної норми кореспондуються з викладеним у пункті 2 Порядку №159.
Таким чином, основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 46 Закону №1058-IV, статтею 2 Закону №2050-ІІІ та Порядком №159 компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії).
Відповідно до ч.2 ст.2 Закону №2050-ІІІ, під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
За змістом статті 3 Закону №2050-ІІІ сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
Положеннями пункту 4 Порядку №159 визначено, що сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.
Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається. Щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом.
Згідно з пунктами 5, 7 Порядку №159, сума компенсації виплачується громадянам у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. Компенсація проводиться за рахунок джерел, з яких здійснюються відповідні виплати, а саме: власних коштів - підприємствами, установами та організаціями, які не фінансуються і не дотуються з бюджету, а також об'єднаннями громадян; коштів відповідного бюджету - підприємствами, установами та організаціями, що фінансуються чи дотуються з бюджету; коштів Пенсійного фонду, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду України, викладеної у постанові від 18.11.2014 (у справі №21-518а14), основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 46 Закону №1058-IV, статтею 2 Закону №2050-ІІІ та Порядком №159 є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією (у цій справі - органом ПФУ) добровільно чи на виконання судового рішення.
Таким чином, кошти, які підлягають нарахуванню у порядку компенсації громадянину частини доходу, в тому числі пенсії, у зв'язку з порушенням строків її виплати, мають компенсаторний характер, дія вищенаведених нормативних актів поширюється на підприємства, установи, організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), та стосується усіх доходів, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру (зокрема, пенсії), і компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування, тобто, чи самим підприємством, установою чи організацією добровільно або на виконання судового рішення.
Така позиція суду узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 03.05.2018 у справі №703/5652/15-а, від 05.10.2018 у справі №162/787/16-а, 12.02.2019 у справі №814/1428/18, від 08.08.2019 у справі №638/19990/16-а, які є обов'язковими для врахування судами в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України.
За наведених обставин, відповідач, у зв'язку із порушенням встановлених строків виплати заборгованості по пенсії повинен був здійснити нарахування та виплату позивачу компенсації втрати частини доходів у порядку, передбаченому Законом №2050-ІІІ.
При цьому, доводи відповідача, що перерахунок пенсії позивача на виконання судового рішення не є доходом в розумінні ст.2 Закону №2050-ІІІ, а має характер разової виплати, є безпідставними, оскільки вказані кошти нараховані в результаті перерахунку пенсії та відновлення прав позивача, порушених при виплаті пенсії у розмірі меншому, ніж передбачено законодавством. Тобто вказана сума є доходом в розумінні ст.2 Закону №2050-ІІІ.
Така позиція суду узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 03.07.2018 у справі №521/940/17.
Не заслуговують на увагу суду і посилання ГУ ПФУ в Рівненській області на те, що належним відповідачем у справі є Державна казначейська служба України та її територіальні органи, з огляду на таке.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 05.06.2012 №4901-VІ, у разі якщо центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом трьох місяців не перерахував кошти за рішенням суду про стягнення коштів, крім випадку, зазначеного в частині четвертій статті 4 цього Закону, стягувачу виплачується компенсація в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
З аналізу зазначеного слідує, що органи казначейства несуть відповідальність у вигляді компенсації за порушення тримісячного строку виконання судового рішення щодо стягнення коштів з боржника, в той час як предметом судового рішення від 22.08.2011 у справі №2а-4277/11 є нарахування та виплата ОСОБА_1 основної та додаткової пенсії.
Відповідним судовим рішенням, яке набрало законної сили, обов'язок нарахування (перерахунку) та виплати пенсії покладено на орган Пенсійного фонду. Тобто на орган, який вчасно не нарахував та не виплатив особі дохід, а не на орган казначейства.
Відповідно до п.7 Порядку №159, компенсація проводиться за рахунок джерел, з яких здійснюються відповідні виплати, зокрема, коштів Пенсійного фонду, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.
Відтак, обов'язок по розрахунку та виплаті компенсації покладається саме на орган, який вчасно не нарахував та не виплатив особі дохід.
Викладене спростовує твердження Пенсійного органу про те, що він є неналежним відповідачем у даній адміністративній справі.
Суд зауважує, що позивач не може нести фінансові втрати через неналежне виконання своїх обов'язків відповідачем.
Щодо тверджень відповідача про те, що виплату суми заборгованості позивачу проведено відповідно до вимог Закону України "Про гарантії держави з виконання судових рішень" та постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою" від 03.09.2014 №440, якими передбачено інший механізм відшкодування Державною казначейською службою України коштів за рішенням суду, суд зауважує, що спір у цій справі стосується нарахування компенсації на суму нарахованої, а не несвоєчасно виплаченої пенсії, відтак, спірні відносини не охоплюються дією зазначених нормативно-правових актів.
Враховуючи викладене, розрахунок сум виплат, які мають бути здійснені позивачу, в тому числі і як компенсація втрати частини грошових доходів, є виключною компетенцією відповідача. При цьому, сума компенсаційних виплат має бути розрахована відповідачем самостійно, оскільки суд не наділений повноваженнями перебирати на себе функцію здійснення розрахунку та нарахування коштів замість органу, на який покладено такі повноваження.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частина друга статті 2 КАС України передбачає, що у справах щодо оскарження рішень (дій, бездіяльності) суб'єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
За наведених обставин, суд дійшов висновку про протиправність дій ГУ ПФУ в Рівненській області щодо відмови нарахувати та виплатити позивачу компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії.
Відтак, порушене право позивача підлягає судовому захисту шляхом визнання протиправною відмову ГУ ПФУ в Рівненській області у нарахуванні та виплаті позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за судовим рішенням, та відновленню - шляхом зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, нарахованої на виконання постанови Володимирецького районного суду Рівненської області від 22.08.2011 у справі №2а-4277/11 у лютому 2012 року на суму 4335,61 грн та квітні 2013 року на суму 21830,26 грн, і виплаченої у вересні 2019 року.
При цьому, суд вважає необґрунтованим покликання відповідача на пропущення позивачем строку звернення до суду з даним позовом, адже фактична виплата належної йому суми пенсії за рішенням суду здійснена лише у вересні 2019 року, а тому позивач звернувся до суду з дотриманням шестимісячного строку, встановленого статтею 122 КАС України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що відповідачем, всупереч вимогам КАС України, не доведено правомірності оспорюваної відмови, а тому позов підлягає до задоволення повністю.
Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 (с.Степангород, Володимирецький район, Рівненська область АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул.Короленка, 7, м.Рівне, 33000; код ЄДРПОУ 21084076) про визнання відмови протиправною, зобов'язання вчинення певних дій задовольнити повністю.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за судовим рішенням.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, нарахованої на виконання постанови Володимирецького районного суду Рівненської області від 22 серпня 2011 року у справі №2а-4277/11 у лютому 2012 року на суму 4335,61 грн та квітні 2013 року на суму 21830,26 грн, і виплаченої у вересні 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 17 лютого 2020 року.
Суддя Дорошенко Н.О.