Справа № 569/1447/20
18 лютого 2020 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Доля В.А., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч.2 ст. 51 КУпАП -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серіїАПР18 №489773 від 17.01.2020, ОСОБА_1 , 25.12.2019, близько 09:00 год., в м. Рівне, на вул. Соборна, 332, в магазині «Єва», здійснив дрібну крадіжку товарно - матеріальних цінностей на суму 156,60 грн.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.2 ст. 51 КУпАП.
Протокол та матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 51 КУпАП підлягають поверненню Рівненському ВП ГУ Національної поліції в Рівненській області.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, у відповідності до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Стаття 251 КУпАП вказує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Положеннями "Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції", затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06 листопада 2015 року встановлено - при складанні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права, передбачені статтями 55, 56, 59, 63Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто у строки, визначені статтею 277 КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення підписується уповноваженою посадовою особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення може бути підписано також цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підписати протокол про адміністративне правопорушення у ньому робиться запис про це.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення та пояснення по суті адміністративного правопорушення, які додаються до протоколу про адміністративне правопорушення, а також викласти мотиви своєї відмови підписати його.
У вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення відсутні підписи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її пояснення щодо обставин вчинення адміністративного правопорушення, а також докази, про те, що ОСОБА_1 протягом року було піддано адміністративному стягненню за ч.1 ст. 51 КУпАП, оскільки відповідальність за ч.2 ст. 51 КУпАП настає за умови повторного протягом року вчинення особою правопорушення передбачене ч.1 ст. 51 КУпАП, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Належні докази про повідомлення особи про день та час складання протоколу про адміністративне правопорушення в матеріалах справи відсутні.
З матеріалів справи слідує, що протокол про адміністративне правопорушення на місці вчинення адміністративного правопорушення не складався, а був складений у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, чим позбавлено роз'яснити права і обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, і відповідно такі права і обов'язки особи обмежено.
Враховуючи викладене, дані матеріали повертаються для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 251, 256, 268 КУпАП, суддя, -
Протокол та матеріали справи про адміністративне правопорушення ч.2 ст. 51 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути Рівненському ВП ГУ Національної поліції в Рівненській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.А. Доля