Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/1938/19
3/287/235/20
15 січня 2020 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія серії НОМЕР_1 від 24.06.2016 року, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, раніше протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 467450 від 13.11.2019 року вбачається, що в період часу з вересня місяця по даний час 13.11.2019 року неповнолітній ОСОБА_2 гуляючи по бульвару Воїнів Афганців, що в м. Олевську чіплявся та вилазив на електричні освітлювальні ліхтарі, своїми діями ОСОБА_2 вчиняв правопорушення, яке передбачене ст. 173 КУпАП, однак на даний час не досяг 16 років, тому до відповідальності притягується його батько ОСОБА_1 .
Встановлено, що ОСОБА_1 інкримінується склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП., а саме вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу, що тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до вимог ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 467450 від 13.11.2019 року дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 184 КУпАП , однак з матеріалів справи вбачається, що відсутні належні докази вчинення неповнолітнім ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 3 ст. 184 КУпАП та в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП України.
Згідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення;
На підставі наведеного та керуючись ч.3 ст. 184, ст.ст. 247, 256, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.184 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 - закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: М. В. Ковальчук