Постанова від 18.02.2020 по справі 162/89/20

Справа № 162/89/20

Номер провадження 3/162/59/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.02.2020 суддя Любешівського районного суду Волинської області Гладіч Н.І., розглянувши адміністративну справу, що надійшла із Любешівського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , громадянина України, ІПН: НОМЕР_1 , непрацюючого, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч.1 ст.183-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Від головного державного виконавця Любешівського РВ ДВС ЗМУ МЮ (м.Львів) Гриневич А.М. відносно ОСОБА_1 до Любешівського районного суду 05 лютого 2020 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 31 січня 2020 року, згідно з яким останній не сплачував аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно виконавчого листа №2/03/05/1483/2012 виданого 16 січня 2013 року Ківерцівським районним судом Волинської області, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Загальна заборгованість по сплаті аліментів, за період з 06 лютого 2018 року по 31 січня 2020 року становить 21040,61 гривень, тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.183-1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав частково та показав, що йому відомо про стягнення з нього аліментів на утримання сина та наявності у нього заборгованості по сплаті аліментів, однак сплачувати їх він не має можливості, оскільки немає постійного місця роботи.

Будь-яких доказів щодо поважності несплати аліментів, як-то тяжка хвороба, інвалідність тощо ОСОБА_1 - не надав. Натомість повідомив, що періодично виїжджав на заробітки, з приводу офіційного працевлаштування до Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості - не звертався.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №3 від 31 січня 2020 року, складеним головним державним виконавцем Любешівського РВ ДВС ЗМУ МЮ (м.Львів), письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_1 , які ним були підтверджені в судовому засіданні, копією виконавчого листа №2/0305/1483/2012 виданого 16 січня 2013 року, копією постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №51698396, розрахунком заборгованості зі сплати аліментів за період з 06 лютого 2018 року по 31 січня 2020 року.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.183-1 КУпАП, як несплата аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Відповідно до ч.1 ст.183-1 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Відповідальність за вказане правопорушення була встановлена Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів” №2234-VІІІ від 7 грудня 2017 року, який набув чинності через місяць з дня опублікування, а саме 6 лютого 2018 року.

Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Згідно зі ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №3 від 31 січня 2020 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, вчинену у період з 06 лютого 2018 року по 31 січня 2020 року, тому в діях ОСОБА_1 судом вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст.34 КУпАП до обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відношу розкаяння ОСОБА_1 ..

Відповідно до ст.35 КУпАП обтяжуючих обставин судом не встановлено.

Статтею 31-1 КУпАП передбачено, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , відносно якого складено адміністративний протокол, який не працює, однак не відноситься до категорії осіб, яким не можуть бути призначені суспільно корисні роботи, ступінь його вини, майновий стан, наявність пом'якшуючих та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.

На підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" ОСОБА_1 звільнено від сплати судового збору, оскільки він є учасником бойових дій.

Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ст.183-1, 283, 284 КУпАП суд, -

УХВАЛИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.

Роз'яснити правопорушнику, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день.

У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: