Справа № 162/87/20
Номер провадження 3/162/57/2020
18.02.2020 суддя Любешівського районного суду Волинської області Гладіч Н.І., розглянувши справу, що надійшла із Любешівського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , громадянина України, ІПН: НОМЕР_1 , непрацюючого, до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.183-1 КУпАП,-
Від головного державного виконавця Любешівського РВ ДВС ЗМУ МЮ Міщук І.В. відносно ОСОБА_1 до Любешівського районного суду 05 лютого 2020 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 29 січня 2020 року, згідно з яким останній не сплачував аліменти на утримання дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , згідно судового наказу №368/394/18 виданого 04 квітня 2018 року Кагарлицьким районним судом Київської області, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Загальна заборгованість по сплаті аліментів, за період з 19 березня 2018 року по 01 січня 2020 року становить 72267,28 гривень, тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.183-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав частково та показав, що йому відомо про стягнення з нього аліментів на утримання дітей та наявності у нього заборгованості по сплаті аліментів, однак вказав, що частково сплачував аліменти проте підтверджуючих документів - немає.
Будь-яких доказів щодо поважності несплати аліментів, як-то тяжка хвороба, інвалідність тощо ОСОБА_1 - не надав. Натомість повідомив, що періодично виїжджав на заробітки, з приводу офіційного працевлаштування до Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості - не звертався.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №2 від 29 січня 2020 року, складеним головним державним виконавцем Любешівського РВ ДВС ЗМУ МЮ, письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_1 , які ним були підтверджені в судовому засіданні, копією судового наказу №368/394/18 від 04 квітня 2018 року, копією постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №57122783, розрахунком заборгованості зі сплати аліментів за період з 19 березня 2018 року по 01 січня 2020 року.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.183-1 КУпАП, як несплата аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідно до ч.1 ст.183-1 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №2 від 29 січня 2020 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, вчинену у період з 19 березня 2018 року по 01 січня 2020 року, тому в діях ОСОБА_1 судом вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.34 КУпАП до обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відношу розкаяння ОСОБА_1 ..
Відповідно до ст.35 КУпАП обтяжуючих обставин судом не встановлено.
Статтею 31-1 КУпАП передбачено, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , відносно якого складено адміністративний протокол, який не працює, однак не відноситься до категорії осіб, яким не можуть бути призначені суспільно корисні роботи, ступінь його вини, майновий стан, наявність пом'якшуючих та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк 240 (двісті сорок) годин.
Крім того, у відповідності до ст.40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовийзбір” з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп..
Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ст.183-1, 283, 284 КУпАП суд, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 240 (двісті сорок) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору (отримувач: ГУК у м.Києві (м.Київ); код отримувача 22030106; рахунок UA908999980313111256000026001; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення, Любешівський районний суд, ЄДРПОУ 37993783).
Роз'яснити правопорушнику, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день.
У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: