Справа № 569/1610/20
14 лютого 2020 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Головчак М.М., розглянувши справу, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , не працюючої,
- за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи "Рівненський слідчий ізолятор", будучи відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу по ДУ "Рівненський слідчий ізолятор" від 08.12.2017 №135/ОС-17 "По особовому складу”, ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони з присвоєнням спеціального звання рядовий внутрішньої служби.
Відповідно до наказу по ДУ "Рівненський слідчий ізолятор" від 16.03.2018 №28/ОС-18 рядового внутрішньої служби ОСОБА_1 звільнено з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони, за поданим рапортом ОСОБА_1 , відповідно до пункту 7 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням).
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно Правил заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, в термін до 00:00 год. 01.04.2018.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, типу "щорічна", о 22:52 год. 20.01.2020.
З вимогами ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 під підпис ознайомлена 07.12.2017.
Матеріалами проведеної перевірки (поясненнями ОСОБА_1 , інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування") встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік типу "щорічна", несвоєчасно без поважних причин.
Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті є особи, які, відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, молодший інспектор 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ "Рівненський слідчий ізолятор" ОСОБА_1 , будучи ознайомлена з вимогами ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи "Рівненський слідчий ізолятор", будучи відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, суб'єктом на яку поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу по ДУ "Рівненський слідчий ізолятор" від 08.12.2017 № 135/ОС-17 "По особовому складу", ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони з присвоєнням спеціального звання рядовий внутрішньої служби.
Відповідно до наказу по ДУ "Рівненський слідчий ізолятор" від 16.03.2018 № 28/ОС-18 рядового внутрішньої служби ОСОБА_1 звільнено з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони, за поданим рапортом Попилевської М. ОСОБА_2 , відповідно до пункту 7 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" {за власним бажанням). Одержала трудову книжку 16.03.2108.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
У відповідності до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу II рішення НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2018 по 16.03.2018, в термін до 00:00 год. 17.03.2018.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2018 по 16.03.2018, типу "перед звільненням", о 23:02 год. 20.01.2020.
З вимогами ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 під підпис ознайомлена 07.12.2017.
Матеріалами проведеної перевірки (поясненнями ОСОБА_1 , інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", відомостями з місця роботи) встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2018 по 16.03.2018, типу "перед звільненням", несвоєчасно без поважних причин.
Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті є особи, які, відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, молодший інспектор 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ "Рівненський слідчий ізолятор" ОСОБА_1 , будучи ознайомлена з вимогами ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи "Рівненський слідчий ізолятор", яка відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», як особа рядового складу державної кримінально-виконавчої служби є суб'єктом на яку поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу по ДУ "Рівненський слідчий ізолятор" від 08.12.2017 №135/ОС-17 "По особовому складу", ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони з присвоєнням спеціального звання рядовий внутрішньої служби.
Відповідно до наказу по ДУ "Рівненський слідчий ізолятор" від 16.03.2018 №28/ОС-18 рядового внутрішньої служби ОСОБА_1 звільнено з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони, за поданим рапортом ОСОБА_1 , відповідно до пункту 7 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням). Одержала трудову книжку 16.03.2108.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, які зобов'язані подавати декларації відповідно до цього Закону.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу II рішення НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, у якому особа припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, в термін до 00:00 год. 01.04.2019.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік типу "після звільнення", о 23:04 год. 20.01.2020.
З вимогами ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 під підпис ознайомлена 07.12.2017.
Згідно з відомостями Акредитованого центу сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД ДФС), електронний цифровий підпис ОСОБА_1 виробила 22.03.2019.
Матеріалами проведеної перевірки (поясненнями ОСОБА_1 , інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", відомостями АЦСК) встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, у якому особа припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, типу "після звільненням", несвоєчасно без поважних причин.
Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті є особи, які, відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи ознайомлена з вимогами ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 , окрім визнання нею вини, підтверджена дослідженими матеріалами справ про адміністративні правопорушення, зокрема даними, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення №22 від 29.01.2020 року, №23 від 29.01.2020 року, №24 від 29.01.2020 року, відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наказом від 08.12.2017 року №135/ОС-17 про призначення ОСОБА_1 на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи "Рівненський слідчий ізолятор", наказом від 16.03.2018 року №28/ОС-18 про звільнення ОСОБА_1 з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони Державної установи "Рівненський слідчий ізолятор".
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи наведені докази в їх сукупності, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно Закону України "Про судовий збір" до стягнення із ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп.
На підставі ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, керуючись ст. 33, 36, 283, 284 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст.172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 грн. 00 коп. (вісімсот п"ятдесят грн. 00 коп.).
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп. (чотириста двадцять грн. 40 коп.).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду М.М.Головчак