10.02.2020 року м.Дніпро Справа № 904/2488/19
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Антоніка С.Г. (доповідач),
суддів: Березкіної О.В. Іванова О.Г.
секретар судового засідання: Логвіненко І.Г.
розглянувши матеріали апеляційних скарг Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Екологія-Дніпро 2000" та Кам?янської міської ради Дніпропетровської області на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 05.11.2019 року (суддя Колісник І.І., повне рішення складено 15.11.2019 року), у справі № 904/2488/19
за позовом Кам'янської міської ради, м. Кам'янське, Дніпропетровська область (ідентифікаційний код 24604168)
до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Екологія-Дніпро 2000", м. Дніпро (ідентифікаційний код 30012497).
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
Кам'янська міська рада звернулася до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Екологія-Дніпро 2000" про внесення змін до пунктів 2.2 та 4.1 договору оренди земельної ділянки № 12422 від 08.10.2012 року, виклавши їх у наступній редакції:
2.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 27.05.2019 становить 154082613,40 грн.
4.1. Орендна плата вноситься Орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету у розмірі 6 163 304,54 грн./рік без ПДВ, яка визначається відповідно до рішень міської ради від 12.07.2013р. № 842-38/VІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ», від 29.09.2017 року № 816-19/VІІ «Про затвердження Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста», від 22.06.2018 року № 1105-25/VІІ «Про ставки земельного податку, розмір орендної плати за землю, пільги зі сплати земельного податку на території міста».
Рішенням господарського суду позов задоволено частково. Внесено зміни до договору оренди земельної ділянки від 08.10.2012 року № 12422, укладеного між Кам'янською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничим підприємством "Екологія -Дніпро 2000". Викладено пункт 2.2. договору в новій редакції:
« 2.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 27.05.2019 становить 154082613,40 грн.». В іншій частині позову відмовлено.
Рішення суду мотивоване тим, що нормативна грошова оцінка землі є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності, як однієї з істотних умов договору оренди землі. Запропонована позивачем редакція пункту 2.2 договору стосується нового розміру регульованої законом ціни - нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки, визначеної компетентним державним органом, що підтверджується витягом з технічної документації № 1469 від 27.05.2019 станом на 27.05.2019 року. Суд вважає, що за таких обставин збільшення розміру нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки є саме тим випадком, передбаченим законом, який може бути підставою для внесення змін до договору на вимогу однієї із сторін за рішенням суду. А тому суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про внесення змін до договору оренди шляхом викладення в новій редакції пункту 2.2 є законними й обґрунтованими.
Крім того, суд прийшов до висновку, що правові підстави для задоволення позову Кам'янської міської ради про внесення змін до договору оренди шляхом викладення пункту 4.1 у новій редакції відсутні. Законодавче обґрунтування для автоматичної, одночасної зміни самої ставки орендної плати, визначеної договором, разом із зміною нормативної грошової оцінки землі відсутнє.
Не погодившись з рішенням господарського суду, Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Екологія-Дніпро 2000" звернувся до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою. В обґрунтування апеляційних вимог, зазначає, що:
- рішенням Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. № 1339-64/VІ “Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VІ “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ" встановлено, що при розрахунку нормативної грошової оцінки необхідно застосовувати сукупний коефіцієнт Км3 на рівні 0,5, що, відповідно, впливає на визначення дійсної нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки. Отже, саме коефіцієнт Км3 мав бути застосований при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
- Витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 1469 від 27.05.2019р. складений всупереч рішенню Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. № 1339-64/VІ “Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VI “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ” не є належним та достовірним доказом існування станом на 27.05.2019р. нормативної грошової оцінки земельної ділянки в розмірі 154 082 613, 40 грн., адже містить недостовірні дані в частині розрахунку НГО земельної ділянки, зокрема, застосування недіючого та неправильного коефіцієнтуКм3, а також виданий без достатніх правових підстав, передбачених ст.20 Закону України «Про оцінку земель» та пунктом 21 Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою Кабінетів Міністрів України № 213 від 23.03.1995р., оскільки до видачі даного Витягу не передувало затвердження міською радою технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ.
Просить скасувати рішення суду в частині внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 08.10.2012 року №12422 та прийняти нове, яким повністю в задоволені позову відмовити.
У відзиві на апеляційну скаргу Кам'янська міська рада просить залишити рішення суду без змін, а скаргу без задоволенн.
Крім того, з апеляційною скаргою звернулося Кам'янська міська рада.
В апеляційній скарзі зазначається, що:
- згідно з приписами Закону України “Про місцеве самоврядування” регулювання земельних відносин, у тому числі затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності територіальних громад, є виключною компетенцією міської ради.
- Кам'янска міська рада своїм рішенням від 29.09.2017 № 816-19/VІІ затвердила Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста, за змістом пункту 5.2 якого для спірної земельної ділянки було встановлено ставку орендної плати на рівні 4% від нормативної грошової оцінки. Аналогічну норму щодо 4% ставки орендної плати містить також і рішення міської ради від 22.06.2018 № 1105-25/VІІ “Про ставки земельного податку, розмір орендної плати за землю, пільги зі сплати земельного податку на території міста”.
- грошова оцінка земель є основною для визначення розміру орендної плати, а її зміна є підставою для перегляду розміру орендної плати і рішення про зміну ставок розміру орендної плати є обов'язковими до виконання.
Просить скасувати рішення суду від 05.11.2019р. по справі № 904/2488/19 в частині відмови в задоволені позовних вимог про внесення змін в п.4.1 Договору оренди земельної ділянки від 08.10.2012р. № 12422 та прийняти нове, яким внести зміни в п.4.1 Договору оренди земельної ділянки від 08.10.2012р. № 12422.
У відзиві на апеляційну скаргу відповідач зазначає, що вважає наведені позивачем в апеляційній скарзі доводи такими, що не відповідають нормам чинного законодавства України, є необґрунтованими та не спростовують цілком законних та обґрунтованих висновків рішення суду від 05.11.2019р. по справі № 904/2488/19 в частині відмови в задоволені позовних вимог про внесення змін в п.4.1 Договору оренди земельної ділянки від 08.10.2012р. № 12422. Просить залишити скаргу Кам'янської міської ради без задоволення.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду у складі колегії суддів: головуючого судді: Антонік С.Г. (доповідач), суддів: Березкіної О.В., Іванова О.Г. відкрите апеляційне провадження у справі №904/2488/19. Розгляд справи призначено у судовому засіданні.
Згідно ст. 269 ГПК України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього.
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Колегія суддів, переглянувши справу за наявними у ній доказами, що стосуються фактів, викладених в апеляційній скарзі, в межах доводів та вимог апеляційних скарг, приходить до наступного висновку.
Як встановлено господарським судом та вбачається з матеріалів справи, 08.10.2012р. між Дніпродзержинською міською радою, яка у подальшому змінила своє найменування на Кам'янську міську раду (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничим підприємством "Екологія-Дніпро 2000" (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки № 12422, відповідно до пункту 1.1 якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: східна околиця, м. Дніпродзержинськ, згідно з планом земельної ділянки, що додається.
Підставою для надання земельної ділянки в оренду є рішення Дніпродзержинської міської ради № 457-23/VI від 29.05.2012р. (п. 1.2 договору).
Пунктами 2.1, 5.1 договору визначено, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 58,8620 га, для розміщення “Шламонакопичувача Дніпровського меткомбінату”.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 26.09.2012р. становить 58 856 820,14 грн. (п. 2.2 договору).
Згідно з пунктом 3.1, договір укладається строком до 29.05.2022р. Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право на поновлення договору оренди землі на новий строк.
Відповідно до пункту 4.1 договору, орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету у сумі 1 235 993,22 грн./рік без ПДВ, яка визначається відповідно до рішень міської ради № 475-24/VI від 25.06.2012р. “Про плату за землю”, а з 01.01.2014 - у сумі
1 765 704,60 грн./рік без ПДВ.
Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору оренди чи продовження його дії (п. 4.2 договору).
Орендна плата сплачується за фактичне користування земельною ділянкою у строки, визначені Податковим кодексом України.
Розмір орендної плати підлягає перерахуванню при зміні функціонального або цільового використання земельної ділянки (п. 4.3 договору).
Пунктом 4.4 договору встановлено, що розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках і з моменту: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів ставки земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.
Згідно з пунктом 5.2 договору, цільове призначення земельної ділянки - землі промисловості.
Передача земельної ділянки орендареві здійснюється в день підписання договору оренди земельної ділянки за актом приймання-передачі (п. 6.2 договору).
Відповідно до пункту 12.1 договору, зміна умов договору оренди здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Згідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, право оренди відповідачем спірної земельної ділянки було зареєстровано у державному реєстрі 16.11.2013р. за № 3226078 (а.с. 23 том 1).
Спірна земельна ділянка була передана відповідачу у користування за актом приймання-передачі від 08.10.2012р. підписаним сторонами (а.с. 17 том 1).
Наказом Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області № 82 від 11.04.2017р. було затверджено витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку спірної земельної ділянки з визначенням її вартості у сумі 154 082 613,40 грн. (т.1 а.с. 46).
Рішенням Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області № 816-19/VII від 29.09.2017р. затверджено «Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста», яке відповідно до п.2 рішення набирає чинності з 01 жовтня 2017 року.
Відповідно до розділу 5 Положення, розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у відсотку від нормативної грошової оцінки відповідно до наступних пунктів зазначеного положення.
Ставки орендної плати за земельні ділянки, які використовуються для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) - 3% (п. 5.1 Положення);
Ставки орендної плати за земельні ділянки, які використовуються для розміщення об'єктів торгівлі (посередництво в торгівлі) пальним та паливом та за земельні ділянки, які використовуються для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності - 12% (п. 5.3 Положення).
Ставки орендної плати за земельні ділянки, які не зазначені в пунктах 5.1, 5.3. - 4% (п.5.2 Положення);
Аналогічну норму щодо 4% для земель промисловості, до яких відноситься й спірна земельна ділянка, у подальшому було передбачено також рішенням Кам'янської міської ради № 1105-25/VII від 22.06.2018р. “Про ставки земельного податку, розмір орендної плати за землю, пільги зі сплати земельного податку на території міста” з Додатком № 1 (Ставки земельного податку та розмір орендної плати за землю) (т.1 а.с. 27 - 39).
Позивач, посилаючись на зміну нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки та зміну ставки оренди за користування нею до 4%, просить внести відповідні зміни до п.п. 2.2, 4.1 договору.
Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Згідно ч.1 ст.632 Цивільного кодексу України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки, тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Частини 1 та 2 статті 21 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі", істотною умовою договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення, перегляду та відповідальності за її несплату.
В пункті 288.5 статті 288 Податкового кодексу України зазначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території; не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Таким чином, з урахуванням положень статті 632 ЦК України, статті 288 Податкового кодексу України і статей 15, 21 Закону України "Про оренду землі" нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Відповідна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 13.06.2019 у справі №910/11764/17, №908/4582/15 від 20.11.2018.
Згідно ст. 632 Цивільного кодексу України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Тому, нормативна грошова оцінка землі, яка передбачена сторонами у пункті 2.2 договору, є регульованою ціною, яка підлягає зміні за законом.
Запропонована позивачем редакція пункту 2.2 договору стосується нового розміру регульованої законом ціни - нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки (154 082 613,40 грн.), визначеної компетентним державним органом, що підтверджується витягом з технічної документації № 1469 від 27.05.2019р. станом на 27.05.2019р. (а.с. 46 том 1).
За таких обставин збільшення розміру нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки є саме тим випадком, передбаченим законом, який відповідно до частини другої статті 651 Цивільного кодексу України та статті 30 Закону України “Про оренду землі” може бути підставою для внесення змін до договору на вимогу однієї із сторін за рішенням суду.
Тому господарський суд правильно задовольнив позовні вимоги про внесення змін до договору оренди шляхом викладення в новій редакції пункту 2.2.
Що стосується коефіцієнту Км3 в розмірі 0,64, який застосований при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, то колегія суддів звертає увагу на наступне.
Коефіцієнт Км3 в розмірі 0,64 був затверджений рішенням Дніпродзержинської міської ради від 12.07.2013р. № 842 - 38/VI.
Рішенням Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. № 13-39/VI були внесені зміни до рішення міськради від 12.07.2013р. № 842 - 38/VI в частині коефіцієнту Км3 і встановлено його в розмірі 0,5.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.02.2019р. у справі № 0440/5411/18 визнано протиправним та нечинним рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. № 13-39/VI з відновленням в редакції рішення міськради від 12.07.2013р. № 842 - 38/VI.
Повний текст рішення складений 25.02.2019р.
В установлений ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України строк рішення не було оскаржено, тому відповідно до вимог ст.255 цього Кодексу набрало законної сили з 27.03.2019р.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 12.06.2019р. поновлено строки на апеляційне оскарження рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.02.2019р. у справі № 0440/5411/18 та відкрито апеляційне провадження. Але апеляційний суд, поновивши строк, не зупинив дію оскаржуваного рішення, як то передбачено ч.4 ст.300 Кодексу адміністративного судочинства.
Отже рішення Дніпродзержинської міської ради від 12.07.2013р. № 842 - 38/VI, яким було встановлено коефіцієнт Км3: 0,64 діяло з 27.03.2019р. по 23.07.2019р. - до скасування Третім апеляційним адміністративним судом рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.02.2019р. у справі № 0440/5411/18 та відмовою в позові.
Тому на момент видачі відповідачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки - 27.05.2019р. діяв коефіцієнт Км3: 0,64.
Що стосується внесення змін до п.4.1. Договору то слід зазначити наступне.
Відповідно до ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Однак дані рішення не є актами цивільного законодавства в розумінні статті 4 Цивільного кодексу України.
Рішення міської ради може бути самостійною підставою для внесення змін до договору оренди, якщо сторони цього договору визначили безпосередньо в самому договорі таку підставу для внесення змін до нього, що відповідає принципу свободи договору, встановленому статтями 3, 6, 627 ЦК.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду від 16.04.2018 у справі №910/7905/17.
Пунктом 4.4 договору сторони погодили, що розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках і з моменту:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів ставки земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами
- в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.
Отже умовами договору сторони не передбачили такої підстави для зміни розміру орендної плати, як прийняття Кам?янською (Дніпродзержинською) міською радою рішення про зміну розміру орендної плати. а рішення міської ради не є випадком, передбаченим законодавством України, оскільки не відноситься до законодавчих актів України.
Як встановлено матеріалами справи, під час укладення договору річна орендна плата (1 765 704,60 грн.) була визначена відповідачу з 01.01.2014р. за ставкою 3% від нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки станом на 26.09.2012р. (58 856 820,14 х 3 = 1 765 704,60).
При розрахунку ж нової орендної плати позивачем застосована ставка 4% від нормативної грошової оцінки, яка встановлена була рішеннями Кам?янської міської ради від 29.09.2017р. та від 22.06.2018р.
Оскільки, як зазначалося вище, рішення міськради, яким змінюється відсоткова ставка від нормативної грошової оцінки у даному конкретному випадку не є підставою для зміни розміру орендної плати, то господарський суд правильно відмовив в задоволенні позовних вимог в частині внесення змін до п.4.1.Договору.
Що стосується посилання відповідача на неправильність визначення (застосування) коефіцієнтів при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки, то колегія суддів погоджується з висновком господарського суду, що у правовідносинах, пов'язаних з оцінкою земель та земельних ділянок, Держгеокадастр і його територіальні органи здійснюють публічно-владні управлінські функції. Господарський суд у межах цієї справи не має повноважень щодо визначення нормативної грошової оцінки, не вправі підміняти в цьому сенсі уповноважені на відповідну оцінку органи, визначені законодавством.
У разі незгоди з нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки, або щодо застосуванні при її розрахунку відповідних локальних коефіцієнтів відповідач не позбавлений права звернутися до адміністративного суду з позовом про визнання нечинним рішення, яким затверджено нормативну грошову оцінку, або про визнання неправомірними дій щодо застосування локальних коефіцієнтів.
З урахуванням наведеного апеляційні скарги задоволенню не підлягають. Рішення господарського суду слід залишити в силі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 269, 270, 275, 276, 281-284 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Екологія-Дніпро 2000" залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Кам?янської міської ради залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 05.11.2019 року у справі № 904/2488/19 залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Верховного суду протягом 20 днів з дня складання повного тексту постанови.
Повний текст постанови складено 18.02.2020 року
Головуючий суддя С.Г. Антонік
Суддя О.Г. Іванов
Суддя О.В. Березкіна